Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Strakonická škola neotevře technické lyceum, diví se tomu i odborníci

Strakonická průmyslová škola neotevře letos technické lyceum, rozhodl o tom Jihočeský kraj. Nesouhlasí s tím ale ředitel školy, rodiče ani odborníci na trh práce. Škola tak nabídne jen zbývající obory - strojírenství a obalová technika, na které se zájemci mohou hlásit do poloviny března.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin Bartůněk

Novinářská čaština:

„… technické lyceum, jenž je připravuje…“ to nemyslíte vážně! Doporučuji podat stížnost na základní školu, kterou jste navštěvoval, pane redaktore, případně také na své rodiče… iDnes.cz: zaměstnávání redaktorů, kteří neumí česky je charitativní činnost vaší společnosti?

0/0
20.1.2012 11:34

Cyberbiker

podpora technického školstvé v praxi???

Jsem student 5. ročníku VŠ FS ČVUT. Za sebou mám strakonickou průmku, i když ne obor technické lyceum. Musím říci, že jsem byl proti sloučení SPŠ a SŠ, protože tak podle mě není podpora technického školství, ale už to je tak  se to překousne. Toto je ale další rána pro technické školství na strakonicku.... Techniků je všude málo, stačí najet na stránky úřadu práce. Stále hledají nějaké technické pracovníky, strojaře, prostě lidi s technickým vzděláním. Podle zkušenosti na mé VŠ jsou lidé obecně z průmyslovek lépe připraveni na VŠ než z gymnázii. Většina z nich totiž nezvládá jak technické předměty tak ani matematiky a fyziky. Z průmyslovek nezvládáme matiky ani fyziky také, ale alespoň chňápeme tomu co se děje v technických oborech.

Prostě lidé na kraji žijí ve vlastním světě....jen více humanitních a podobných nemakačenko škol, s kterými může jít člověk dělat pokladní do supermarketu...;-€

+1/0
20.1.2012 10:15

běhavka

Re: podpora technického školstvé v praxi???

Prosím vás, přestaňte tady už všem nalhávat, jak absolventi technických oborů najdou krásně práci. Vždyť to není pravda. Stejně tak i ze stavebních oborů. Dneska je to úplně jedno, z jaké školy zaplňují mladí úřady práce.

0/0
21.1.2012 19:14

houk_lomi

ČSSD z kraje ven!

Kdo lže? Šímová nebo Krejsová?;-O

+2/0
20.1.2012 9:41

Bobin05

Re: ČSSD z kraje ven!

Radní Krejsová je pro otevírání nových oborů, je i pro technické lyceum. Byla pro i Šímová, než jí ovšem potvrdili ve funkci jako vedoucí školství. Rázem otočila a je proti novým oborům a proti lyceu. V květnu, když se hlasovalo o sloučení strakonických škol mlela Šímová takový kraviny, jako třeba, že průmyslovka od září 2011 má žáky jen pro polovinu třídy!!!!!!!! Přítom otevřeli 2 třídy. A taková dělá vedoucí školství, když podává na zastupitelstvu kraje nepravdivé informace??? Nebo není schopná si info zjistit? Děs. Stejně tak vykládala, že budovu, kde sídlí průmka, zateplí, udělají plastový okna a pak velice výhodně prodají. I kupce už dokonce mají......;-€

0/0
20.1.2012 18:27Najdete na iDNES.cz