Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Odvolaný rektor uspěl ve sporu s Klausem, ve škole ho už ale nechtějí

Senátor Miroslav Krejča uspěl u soudu ve sporu proti prezidentovi Václavu Klausovi, který ho před třemi lety odvolal z postu rektora Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Krejča chce, aby jeho případ znovu otevřelo ministerstvo školství, a to i s účastí budějovické techniky. Její vedení to ale odmítá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jiricek 1

To se nedělá !!

Ty ty ty,to se nedělá odporovat tátovi  tunelářů !!;-D

0/0
11.4.2012 16:36

P.J.Šafařík-Skalinský

Tento ústav

trpěl od samého svého vzniku bolestmi. Původní Vyšší odborná škola - kam se "ulili" po neúspěších na střed.školách takoví borci jako Dr.Milan Vacka (SPŠ stavební), či Ing.Mulačová (SEŠ) "und wiele andere",

vznikla pod velkým tlakem  několika jedinců na tehdejší MŠMT. VOŠka byla jediná v kraji, její absolventi "měli zvuk" - nikdo je nechtěl zaměstnat. A dnešní VŠTE - absolvoval ji můj příbuzný s promocí na Bc ve slavném Carolinu - škole byla Hluboká málo repre. Ten Bc má dnes znalosti s bídou na úrovní elektroprůmyslovky Písek, kde před tím maturoval za lidovku (na trojky). Dnes tam studuje jeho kámoška - vážení, co ta všechno neví - přímo ukázka tv.pořadu Nikdo není dokonalý.  Zrušit,zrušit,zrušit. BEZ NÁHRADY. Absolventi takových a podobných "VŠ" jsou nám na houbeles.  Apropó, už Tonda "ušaté torpédo" (Zápotocký) tvrdil, že KAŽDÁ DOJIČKA MUSÍ MÍT MATURU.[>-]

+2/0
10.4.2012 6:55

vlada511

Konstruktivní přístup ?

Asi by se opravdu měl změnit vysokoškolský zákon. VŠTE ovládli gauneři, kteří ignorují rozhodnutí soudu, a arogantně se zaštiťují akademickými svobodami. Vidím zde selhání i akreditační komise v čele s paní Dvořákovou, která evidentně "přehlédla" masové vzdělávání na VŠTE, s úrovní horší než na střední škole. Paradoxem pak je rušení akreditace právnické fakultě - a udělení akreditace na 6 let VŠTE !!!!  Není nic jednoduššího než u těchto škol porovnat publikační činnost, počet profesorů ,.... 

Odmítnutí jednat o problému s ministerstvem - zde by asi pomohlo zkrátit škole finance na studenty, pokud je někdo na MŠMT "nezávislý", a nebude s ministerstvem jednat, tak jistě nebude ani chtít peníze. Vysokých škol je přebytek a myslím, že zrušením VŠTE by stoupla kvalita našeho vysokého školství o několik procent.

+1/0
9.4.2012 9:59

běhavka

Re: Konstruktivní přístup ?

O úrovni VŠTE si nahlas povídá celý kraj, možná celá republika.

0/0
9.4.2012 14:20

ddtx

Re: Konstruktivní přístup ?

tak to jsem prosvihl si ji udelat ;-D

0/0
9.4.2012 21:46

BořekŠikula

Re: Konstruktivní přístup ?

VŠ zákon, par. 9 odst. 1 písmeno h: (akademický senát) usnáší se na návrhu na jmenování rektora, popřípadě navrhuje jeho odvolání z funkce

Nevím, jestli jsou to gauneři, ale pokud podle zákona par. 9 odst 3 proběhlo řádné hlasování a byl schválen návrh na odvolání rektora, tak proč by prezident neměl rektora odvolat?

A co je soudu do toho, koho akademický senát navrhne na jmenování rektorem, nebo ho odvolá, pokud se drží znění VŠ zákona?

Gauneři by to tedy mohli být jen tehdy, pokud hlasování o odvolání neproběhlo v souladu se zněním zákona.

To nemá nic společného s kvalitou senátu, rektora ani školy. Zákon buď platí, nebo neplatí (je zrušen), ale nejhorší je, když by měl platit jen někdy (když se to zrovna někomu hodí).

0/0
9.4.2012 23:33

vlada511

Re: Konstruktivní přístup ?

Souhlasím s Vámi, že zákon má platit, ale na příkladu VŠTE se ukazují jeho slabiny. Nedokáži posoudit, zda procesně proběhlo odvolání rektora a volba nového rektora vpořádku, ale VŠTE má stále jen "prozatímního rektora", protože nebyl jmenován prezidentem. Ve VŠ zákonu jsem  slovo "prozatímní rektor" nenašel, všude vystupuje "rektor".  Jaká má "prozatímní rektor" práva a povinnosti ? Jak se odvolává ? Jaké je jeho funkční období ? Záleží to všechno na výkladu právníků ? Proč máme takový zákon ?

Nejsem právník, omlouvám se, ale nelze navíc vše posuzovat dle zákona. Jsou zde i hlediska morální (i když v dnešní době to zní divně). V tomto vidím VŠ zákon nedokonalý, možná je to tím, že VŠTE je příliš malá škola a dá se snadno (v rámci zákona ?) ovládnout.

0/0
10.4.2012 11:33Najdete na iDNES.cz