Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

V Třeboni nechtějí přijít o ředitelku školy, podpořili ji koncertem

Konkurz na ředitele ZUŠ v Třeboni budí rozpaky. Vyhrál ho mladý výtvarník z Prahy. Současná zkušená ředitelka Stanislava Blažíčková se umístila až za ním. Rodiče, žáci i zaměstnanci se bouří a podepisují petici, na její podporu se dokonce konal koncert absolventů třeboňské umělecké školy v Lázních Aurora.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

krakrakra

???

Na co si ta dotčená dotyčná hraje? Neobhájila svůj post, ať v tichosti odejde a místo přenechá schopnějšímu. A obviňovat jiné z vlastního neúspěchu, osočit krajskou radu? Takový člověk si nezaslouží ředitelské místo ani na Marsu! „Paní ex“ seberte si svých pár švestek a vypadněte. Pane řediteli Řeřicho, vítejte v Třeboni.

+1/0
14.6.2012 10:23

doublebass

za vším hledej finance?

Tak myslím, že problém není v ješitnosti. Jak to bývá i u politiků, jde vždy o peníze. Co zde? Je vše v pořádku?

0/0
14.6.2012 9:30

driam

nebojte, ředitel není jen výtvarník

Dobrý den, jenom mi přišlo dobré trochu více psát o tom, kdo je pan Řeřicha. Mmj. je totiž pár věcí, které se zde nedočtete (kromě toho, že je mladý, z Prahy a nemá ekkonomické vzdělání a nevedl lidi). Ano, je sice v současné době z Prahy (jako kdyby to bylo něco špatného s příchutí neznáma). Ale že by třeba potápěl hudební zaměření školy? To mi přijde nepravděpodobné od člověka, který sám absolvoval dlouhá léta studium bicích nástrojů a hraje na několik dalších. O jeho působení v různých hudebních seskupeních psát nemusím. Za zmíňku také stojí, že absolvoval VUŠ v Praze, má povinné ped. mimumum a mnoho úspěchů ve výtvarné branži. Tak mu dejme šanci, myslím, že to za to stojí i s ohledem na tento tak trochu nevyvážený článek a následné reakce.

+2/0
13.6.2012 14:31

CJ79

:)

Po přečtení tohoto článku se musím smát. Jako by pouze paní ředitelka dokázal dát "jméno" Třeboňské ZUŠ. Absolvovali jsem několik koncertu. Každý koncert, každé vystoupení je vždy perfektní.Když se projdete po škole, na zdech jsou vyvěšeny diplomy ze všech možných soutěží ať už okresních nebo celostátní.A je jich tam dost. :-)Myslím, že to je především práce učitelů s žáky a né prací paní ředitelky. Je zvláštní, že při vstupu do konkurzu na ředitelku ZUŠ, když má pí.řed. obhájit svůj post se "ohání" tím co bylo a je překvapena tím, že má předložit koncepci školy pro další období. Kde je její xx letá praxe s vedením školy?!

Proč nedat šanci mladému uchazeči?! Jak uvádí maminka v jednom z komentářů, že škola je hudebně založená. Je to a ZUŠ tak si myslím, že "ředitel/výtvarník" proč ne. Změna je třeba. PS: Třeba nový ředitel, bude odpovídat na pozdrav žáků i rodičů ve škole. Jsem pro změnu!

+7/0
12.6.2012 23:11

Mladý Skřivan

drahý pane učiteli/paní učitelko

Že se dvě třetiny zamestnanců postaví za své vedení je pouze ukázka loajality. Pokud je pravda co říkáte, tak jste měl/a podat trestní oznámení a ihned volat policii, protože po Vás zaměstnavatel nic podobného vyžadovat nemůže. Brečet anonymně ve stoce,"která se jmenuje diskuse je známka slabosti a ubohosti.

Ps: jsem zvědav co na to oranžová rada kraje. Z toho by mohl být moc pěkný titulek před volbama. Klientelismus apd...

0/0
12.6.2012 12:05

Doubravka73

Re: drahý pane učiteli/paní učitelko

Vážený pane, jsem jedním z rodičů, jehož děti navštěvují ZUŠ. Nedivím se, že paní učitelka (či učitel) reaguje anonymně. Paní ředitelka je velmi tvrdý a mstivý člověk. Co myslíte, že by se stalo, kdyby někdo ze zaměstnanců zavolal policii, jak doporučujete? Sama jsem měla tu "čest" slyšet opakovaně, jak se paní ředitelka chová k dětem i rodičům. Petici jsem nepodepsala a doufám, že paní ředitelka odejde. Bude to velká úleva pro mnoho zaměstnanců, dětí i rodičů. Vítězství dětí v soutěžích, kterým paní ředitelka operuje, není vše, z mého pohledu je důležitější radost z hudby a ta se tady vytrácí.

+1/0
13.6.2012 10:56

abacabaja2

Vyjádření učitelů ze ZUŠ - 3

Směšné je, jak se po škole a mimo ní šíří různé pomluvy o spiknutích proti paní ředitelce. Nejprve za její odvolání mohla jedna skupina učitelů, poté jiná, teď  nějací radní, kteří ji ani neznají. Je to úsměvné. Paní ředitelka - která rozhodně není dobrou ředitelkou - ztratila poslední zbytky důstojnosti a chová se jako malé dítě, kterému vezmou lízátko.

Paní Blažíčková, seberte poslední zbytky lidskosti a zanechte pomluv, lží a zloby a zachovejte si lidskou tvář.

Děkuji za přečtení příspěvku.

+7/0
12.6.2012 11:03

abacabaja1

Vyjádření učitelů ze ZUŠ - 2

A rodiče? Že by pí. řed. podporovala veřejnost je směšné. Podpisy pod petici sbírá od rodičů, které odchytává ve škole, kteří ani nevědí o co jde. Věřte, že třeboňská veřejnost ví, co je pí. Blažíčková zač. Pravda je, že je pí. řed. v Třeboni značně neoblíbená. A nejen v Třeboni. Ale to se z článku nedozvíte. Nedozvíte se ani, že více než třetina učitelů petici nepodepsala.

Jedním z mnoha propagandistických nesmyslů je informace o koncertu na podporu pí. Blažíčkové. Vážení, koncet byl domluven několik měsíců dopředu a pí. řed. a její tým z něj udělali frašku. Byla to ostuda: několikrát koncert rakouských hudebníků přerušili a pěli ódy na současné vedení. Na závěr ze stolů utvořili uličku a každý se "musel" pod dohledem podepsat. Stejně probíhal i tlak na získání podpisů od učitelů (kteří nebyli navštíveni osobně) - na učitele se sesypala skupina "věrných" a podpis chtěli okamžitě a hned a když učitel váhal, došlo na slova: "Ty to nepodepíšeš? Co si o sobě vůbec myslíš... atd"  POKRAČ

+7/0
12.6.2012 10:59

abacabaja

Vyjádření učitelů ze ZUŠ - 1

Vážení čtenáři,

 pracuji ve zmíněné ZUŠ jako učitel/ka - z pochopitelných důvodů zůstanu anonymní. Celá vzniklá aféra má jeden velmi jednoduchý důvod: odvolaná paní Blažíčková se není schopná vyrovnat s tím, že neobstála v konkurzu. Myslím, že důstojné by bylo porážku přijmout a uvolnit místo novému řediteli. To, že se tak nestalo a paní ředitelka kope okolo sebe jako o život, šíří lži a pomluvy, je jen důkazem toho, jaká je to osobnost. Celý článek je pouhá a sprostá propaganda a taková je i celá vzniklá aféra. Ano, paní ředitelka iniciovala vznik petice a většina učitelů jí podepsala. To je pravda, ale zdůrazňuji - většina. Je ale v pořádku, že pí. Blažíčková osobně obcházela některé učitele a podpis si vynucovala (díky mně jste učitel či pokud nepodepíšete a já zůstanu...)? To rozhodně není. Za působení paní ředitelky ve své funkci panovala ve škole atmosféra strachu, napětí a nejistoty (o podmínkách k výuce nemuvě). Nebylo možné jakkoliv oponovat.         POKRAČOVÁNÍ DÁLE

+7/0
12.6.2012 10:48

běhavka

Radní Novák,

to je jako kdo? Co udělal pro kraj? Slyšel o něm někdy někdo, nebo jenom bere peníze za nic?

0/0
12.6.2012 7:43

Šťěp. Lan.

Re: Radní Novák,

Omezenost některých lidí mě skutečně dojímá. Než začnu psát nesmysly, měl  bych si něco o věci zjistit a nevypadat pak jako tupec... Neuvolněný radní nemá z funkce žádný finanční příjem...

0/0
12.6.2012 7:58

zbe

Re: Radní Novák,

Jenom podotýkám, že se Štěp. Lan. pletete.

Vzhledem k tomu, že podle § 77 odst. 3 písm. b) zákona o obcích lze neuvolněnému členovi zastupitelstva obce poskytnout měsíční odměnu až do výše souhrnu odměn za jednotlivé funkce a každá odměna se obecně stanoví jako součet pevné složky podle vykonávané funkce a příplatku podle počtu obyvatel.

Ministerstvo vnitra zastává názor, že příplatek podle sloupce 14 přílohy č. 1 nařízení vlády lze poskytnout ke každé dílčí odměně.

Z tohoto jasně vyplývá, že neuvolněný může dostávat peníze !!!!!!

0/0
12.6.2012 16:51

P.J.Šafařík-Skalinský

Jak se u nás má něco změnit

ihned se "řve". To je typicky česká reakce. Kdo nikdy nestál ve vedoucí funkci, neví asi, že u každého šéfa dojde časem k pocitu sebeuspokojení a pramalé chuti měnit styl práce. Neměla-li paní ředitelka jasno, že komise od ní bude chtít "vizi", mohla se aspoň zeptat těch, co už to mají za sebou. Dosavadní výsledky u nikoho nejsou pojistkou do budoucna. To si ovšem  v dnešním zpolitizovaném světě  mnozí neuvědomují. A podle toho taky dopadají. Proč nedat šanci mladému?  Mnozí to chápou tak, že "nikdy nic neřídil, je to Pražák, nemá či má takové či oné vzdělání..." Hned se  mobilizují  všichni, kteří mají pocit, že když chodili do školy (ani to nemusí být ZUŠ), mají "nárok". Nechte toho mlaďocha, ať ukáže co je v něm. Když mladí nedostávají šance, jsme pořád v jakémsi "zapšoukaném českém chlívečku". Je v něm teplo, příjemno a bez problémů. To je ovšem uboze málo.[>-]

+3/0
11.6.2012 21:46

Andros

výběrové řízení

Současný školský zákon a vyhláška o konkurzních řízeních na ŘŠ umožňují zřizovateli předem připravit „vítěze“, je to legitimní možnost jak se zbavit sice kvalitních odborníků, ale špatně ovladatelných apolitických ředitelů, kteří nejsou v kamarádských vazbách na členy rady a oslabují  prostor pro osobní a volební zájmy  zřizovatele

+1/0
11.6.2012 16:50

luban12

ZUŠ je nové pojmenování LUŠ,

nebo se mýlím ?  Pokud ano, tak tam chodí nadané děti dobrovolně, mimo povinnou školní docházku. Nebyl by velký problém, kdyby rodiče děti ze školy odhlásili a počkali dva tři měsíce. Když by tam nikdo nechodil, neměli by ani koho učit a třeba by to Ráthovcům došlo.

+1/0
11.6.2012 16:09

Leinad

Re: ZUŠ je nové pojmenování LUŠ,

Než dám výpověď, je slušné s druhou stranou komunikovat a přimět ji k pokusu o nápravu.

Mimochodem tady nejde o odbornost ředitele a budoucnost školy, ale o nápad udržet bývalou ředitelku(zasloužilou, s dobrými výsledky, ale bez další vize - možná prostě "naplněnou") na místě stůj co stůj.

0/0
11.6.2012 22:49Najdete na iDNES.cz