Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pokusem o znásilnění v Rakousku muž unikl trestu za neplacení alimentů

Trestu za neplacení výživného, které se časem vyšplhalo až na 200 000 korun, se bezděky vyhnul sedmačtyřicetiletý muž z Českých Velenic, když se pokusil znásilnit ženu v Rakousku, kde také kradl. Násilníka za hranicemi dopadli a budou ho i soudit. Trest za řádění v cizině dostane přednost - čeští policisté případ odložili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

trula

nesmysl

Nechápu počínání českých orgánů činných v trestním řízení. Vždyť jde o naprosto jiné trestné činy:

jeden směřuje do majetkové sféry dítěte a zhoršuje jeho možnost správného vývoje,cílem penalizace tohoto jednání by měl být sice trest mírnější a měl by směřovat do majetkové sféry pachatele v souladu s adekvátností ukládání trestů, ale vždy je trest spojený s výrokem o povinnosti uhradit dlužné výživné. Kdežto trestný čin znásilnění je závažnější, i vzhledem k trestní sazbě je trest uložen často v podobě nepodmíněného odnětí svobody. Nevidím důvod, proč proboha se nedá vést trestní řízení proti této osobě v obou případech, když za každý skutek padne rozdílný trest???

A dále:Pokud autor stanovuje výši soudního poplatku v případném řízení podle občanského soudního řádu, zřejmě proto, aby poukázal na "hloupost" českých zákonů, upozorňuji, že tento typ řízení je osvobozen od placení soudního poplatku - § 11 odst. 1 písm. c) zák. 549/1991 Sb., o soudních poplatcích.

0/0
22.6.2012 12:15

trula

Re: nesmysl

samozřejmě pokud je již výživné přiznáno v předešlém řízení, je návrh na vydání platebního rozkazu tuplovaný nesmysl...

0/0
22.6.2012 12:18

Lawrence z Arábie

Právní poradna

Doufám, že tahle poradna nikomu v právních záležitostech neradí.

Kdyby té paní napsali platební rozkaz, akorát by ji připravili o peníze a možná by na tom vydělal slušné peníze ještě ten manžel, třeba kdyby si vzal advokáta.

Pokud bylo na děti stanoveno výživné, znamená to, že již existuje pravomocné rozhodnutí o výživném, nemá tedy smysl chtít se domoci zaplacení výživného platebním rozkazem. Bylo by pouze možné podat žalobu na zvýšení výživného.

Již existuje pravomocný rozsudek, a proto je třeba podat návrh na výkon rozhodnutí k soudu nebo soudnímu exekutorovi. V případě návrhu výkonu rozhodnutí soudem by pak - pokud se jedná o nezletilé děti - byl výkon rozhodnutí zcela zadarmo. V případě výkonu exekutorem by záleželo na domluvě s exekutorem.

Prosím nešiřte tu proto tyhle příšerné bludy!

0/0
22.6.2012 11:57

fearmaker

Re: Právní poradna

Přesně tak, dokonce i tu byl o tom článek kdysi...http://finance.idnes.cz/neplati-vyzivne-dluzne-alimenty-vymuze-rychleji-exekutor-por-/viteze.aspx?c=A120209_155159_viteze_zuk

0/0
22.6.2012 12:01

Sir Humphrey Appleby

maník je nejpíš pěkný kvítko...

...kterému je nejlepší se zdaleka vyhnout. Na druhou stranu, pokud neznásilnil i jí, tak to dítě si s ním udělala dobrovolně :(

0/0
22.6.2012 11:49Najdete na iDNES.cz