Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rodiče čtyř stovek dětí mají problém: nejsou místa ve školkách

Už v pondělí vyrazí poprvé do školky přes 850 dětí z Českých Budějovic. Patří mezi ty šťastné. Na dalších více než 400 se už však nedostalo. Město nemá další volná místa, a tak jejich rodičům nezbývá, než hledat náhradní řešení, která jsou ale obvykle mnohem dražší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

MichalCB

Je smutné,

že nám před domem vznikla ze školky hospoda, že nám za domem vznikla ze školky hospoda... pak není divu, když matky nemají kam dávat své děti, aby mohli nastoupit zpět do práce (to není blábol, to je osobní zkušenost + zkušenosti několika známých).

Zkrátka českobudějovičtí radní se velmi starají o blaho svých občanů..., hlavně že se peníze vyhazují na mnoha nesmyslných projektech :(

0/0
30.8.2012 9:19

Neumětel

Re: Je smutné,

Nestěžuj is na internetu, ale na radnici. Koho jste si zvolili, ten vám vládne.

0/0
30.8.2012 10:14

ScoutX

Nesmysl

nebýt toho, že školku dostane každý kdo si řekne, tak je míst dost. Takhle je matka s miminkem na mateřské a další dítě vodí do školky. Pak není divu, že nejsou místa.

0/0
30.8.2012 8:58

MichalCB

Re: Nesmysl

Asi byste se měl nejprve seznámit se situací, něž takový blábol vypustíte.

0/0
30.8.2012 9:15

Neumětel

"Nejsou místa ve školkách"

Nesmysl. Jen jsou školky příliš levné. Jakmile by se zvedla cena, míst by bylo dostatek. Kdy je velká optávka - zvedají se ceny...

0/0
30.8.2012 8:43

MichalCB

Re:

A kolik byste si představoval, aby se za školky platilo? 5000? 10000? 20000? Uvědomujete si, že matky (i celé domácnosti) mají často minimální příjmy? Z čeho by pak žily? To už by se jim nevyplatilo pracovat, být doma s dítětem a žít na dávkách..., je tohle cílem našeho státu? Rostla by ekonomika?

0/0
30.8.2012 9:26

Neumětel

Re:

Ceny nastavit tak, aby se vyrovnala poptávka a nabídka. Finální cenu určí trh a nelze ji nařídit. Když se o to někdo pokusí, tak se z toho PŘEKVAPIVĚ stane nedostatkové zboží. Existují i soukromé školky a ty místa mají.

.

A nesnaž se mě dojmout minimálními příjmy. Školka NENÍ povinná.

.

A nakonec. Komu se momentální stav nelíbí, nechť si jde stěžovat na správná místa - radnice, jelikož obce jsou zřizovately.

0/0
30.8.2012 10:13

henryp1

Re:

To víš, u nás si stěžovat můžeš. V lepším případě se nestane vůbec nic. V tom horším ti tu stíží podnikání, atd...Takové to tu je. No a pokuď chceš namítnout koho jsme si zvolili...tak není z čeho brát.

My rádi samo maso z radnice;-D

0/0
30.8.2012 10:44

WIFI

hm

tak si říkám, co vede podnikatele nazývat běžné společnosti kombinací českého a anglického názvu (např. Plzeň Plaza) či výhradně anglicky (Happy for baby). To je jako stydí za to, že jsou v Čechách nebo anglickým názvem chtějí zdůvodnit vyšší cenu, zamaskovat nižší kvalitu ?

0/0
30.8.2012 8:21

ocnibulva

Klasika

Před pár lety se školky hromadně rušily. To žadného tehdejší "odborníka" nenapadlo podívat se a hlavně zamyslet nad budoucím demografickým vývojem? Teď budou vymýšlet pilotní projekty a podobný hlouposti. V této zemi se ale nehledí na budoucnost ale na momentalní zisk. Vyhlašte poplach, zrušte poplach, vyhlašte poplach, zrušte poplach. Akorát že je to spíš k pláči než k smíchu.

+3/0
30.8.2012 6:04

Čistič V

Re: Klasika

Magistrát města je první, kdo má z matriky informace o počtu nově narozených dětí. To znamená, že pak má ještě tři až čtyři roky na to, aby zajistil příslušný počet míst ve školkách. Jestliže se v Č. Budějovicích troubí na poplach s několikaletým zpožděním, tak to ukazuje, že vedení města dokáže reagovat na nějaký podnět tak za pět až sedm let. Obdivuhodná akceschopnost!

0/0
30.8.2012 8:52

henryp1

Re: Klasika

Tak kdo žije v Č.B. tak ví, že vedení města se snaží své občany "likvidovat" různými způsoby již dlouhodobě. Málo míst ve školkách je jen jeden z nich. Pak i nefunkční dopravní systém, povolování nesmyslných staveb,atd...Zřejmě žijeme ve městě, kde radní neustále zkoušejí, co občané vydrží. A stále posunují hranice:-/

0/0
30.8.2012 9:59

Čistič V

Místa ve školkách

Když vedení města v minulých letech pronajalo části školek nebo celé školky s kapacitou stovek dětí různým institucím, tak ta místa samozřejmě musí chybět. Navíc na těchto pronajatých objektech zpravidla neprobíhá žádná údržba, takže rychle chátrají.

+3/0
29.8.2012 18:11Najdete na iDNES.cz