Objekty, které vytvořili účastníci Dřevěného sympozia, mohou lidé vidět na různých místech v Písku. Například vyhlídkovou věž Martin od Štěpána Řehoře a Víta Šimka najdete na náplavce na břehu Otavy. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Dřevěná vlna u Otavy v Písku připomíná povodně z roku 2002

  • 0
Centrum Písku zdobí od víkendu umělecké sochy, ale i objekty ze dřeva ke každodennímu používání. Některé zůstanou ve městě několik let.

Umělci a architekti tvořili díla ze dřeva v Písku v uplynulých dnech. "Například objekt Vlna 2002 chce připomenout povodně, které jsou, jak nám ukázaly letošní červnové dny, v myslích píseckých obyvatel stále živé," přiblížila Dagmar Sedláčková z písecké Sladovny, která byla jedním z iniciátorů projektu Dřevěné sympozium.

Na náplavce u výstaviště proto naleznete objekt, jehož masa plná plovoucího dříví připomíná skutečné rozměry tehdejší katastrofy.

Štěpán Řehoř a Vít Šimek zase vytvořili na náplavce u Otavy poblíž ostrova vyhlídku. Bez řezání, bez šroubování. Pouze položením a přibitím pětimetrových prken do čtverce. Od začátku láká k návštěvě.

V rámci Dřevěného sympozia v Písku vytvořil Ladislav Beran Vlnu 2002...
V rámci Dřevěného sympozia v Písku vytvořil Ladislav Beran Vlnu 2002...
Objekty, které vytvořili účastníci Dřevěného sympozia, mohou lidé vidět na...

Žlutý květ Vladimíra Větrovského na pomezí Velkého náměstí a Karlovy ulice se postupně přemění v intimní deníkový záznam místa.

"Kolemjdoucí ho mohou dotvářet svými kresbami, vzkazy či znaménky a stane se tak veřejným uměleckým dílem," dodala Sedláčková.

Na Dřevěném sympoziu 2013 se podíleli mladí architekti žijící a tvořící v Písku, ale i umělci odjinud, které chtěli organizátoři ve městě nad Otavou představit.