Důchodkyně ze Strakonic už nechtěla dál snášet šikanování od své dcery a zetě. Svěřila se na policii a oba skončili v cele. Ilustrační foto

Důchodkyně ze Strakonic už nechtěla dál snášet šikanování od své dcery a zetě. Svěřila se na policii a oba skončili v cele. Ilustrační foto | foto: Jan Karásek, MAFRA

Důchodkyni ze Strakonic šikanovali její dcera a zeť. Skončili v cele

  • 4
Po dlouhých měsících ponižování, urážek a bití sebrala důchodkyně ze Strakonic odvahu a přiznala na policii, že se stala obětí domácího násilí. Když si kriminalisté ověřili, jak se k nešťastné ženě chová její 48letá dcera a dceřin 71letý manžel, zatkli je a převezli do cely předběžného zadržení.

Státní zástupce rozhodne, jestli ve vazbě skončí do doby, než o vině za jejich chování rozhodne soud.    

Starší žena žila s dcerou a jejím manželem ve společné domácnosti. "Vinou těchto dvou prožila doslova peklo. Každý den čelila slovním urážkám, sprostým nadávkám, fyzickým napadením, krádežím svých osobních věcí a jiným zvrhlostem, které by od svých nejbližších neočekával snad nikdo v nejhorších snech," uvedla mluvčí jihočeských policistů Lenka Holická.

Jak dodala, zatímco dcera nadávala a vyhrožovala, muž kromě toho důchodkyni ještě okrádal a mlátil. "Bitá žena musela být několikrát hospitalizována. Nakonec už ten tlak nevydržela a vše oznámila na policii," poznamenala Holická. Policisté obvinili dceru z týrání osoby žijící ve společném obydlí, muže navíc z krádeže, ublížení na zdraví a nebezpečného vyhrožování.

Jak se mohou starší lidé bránit? "Nejčastější důvod toho, že se rodiče velmi dlouho nechají trápit dospělými potomky, je v tom, že se za to stydí a mají pocit, že někde ve výchově udělali chybu. Jenže chyba je na straně toho, kdo týrá. Je nutné informovat je o tom, že to není normální a nelze to snášet. V poradnách mohou lidem dodat odvahu to řešit," uvedla pro MF DNES psycholožka Ludmila Čírtková, která se specializuje na kriminální psychologii a pomoc obětem trestných činů.