Fotbalisté Táborska (ilustrační foto)

Fotbalisté Táborska (ilustrační foto) | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Rezerva Táborska dohrává sezonu s potížemi a bez energie

• 0
Divizní farma druholigového Táborska odjela do Votic k utkání divize s relativně slušným kádrem. Vrátili se nedávno zranění či nemocní hráči. Na výkonu se to ale neprojevilo.

Votice nad Táborskem vyhrály 5:0. Na hřišti středočeských sousedů působili Táborští unaveně, bez jiskry. Ve druhé půli až odevzdaně.

Překvapením bylo, že na stoperu nastoupil trenér C-týmu Michal Šreyer. "Hric a Kalášek už jsou na dovolené. Chtěl jsem, abychom měli ve stoperské dvojici někoho zkušeného," vysvětlil trenér FK Táborsko Jan Klimek. "Ukázalo se, že se nám to nepovedlo. Michal si ve druhé půli poranil lýtkový sval."

Votice s časem dominovaly. Byly fotbalovější. V útoku za ně hrál 17letý dorostenec Dušek, který se už ve 4. minutě dostal do první šance. První půle nevypadala ze strany Táborska ještě tak špatně. V 18. minutě střílel po otočce velmi slušně Stoszek, ale brankář Novák skokem ránu vyrazil. Ve 24. minutě přišel první gól. Druhý mladík v útoku Votic Haas vletěl do vápna jako zrychlený tank a Blažka nekompromisně prostřelil - 1:0.

Táborsko po půli stáhlo Pavlička i Nohavu a nastoupili Brůžek a Hojdar. Zlepšení ve hře nepřišlo. Naopak, domácí s chutí stříleli branky. Nejprve Bareš napálil tyč.

V 63. minutě vystihl Waltr špatnou nahrávku Brůžka, ale jeho sólo skvěle vychytal Blažek. Tím však akce neskončila, míč byl stále ve hře. Brůžek ve snaze napravit chybu ve vápně fauloval a kopala se penalta. Veselý s jejím proměněním neměl potíže - 2:0.

Vtom se zápas zlomil, Táborsko se odevzdalo soupeři. Výjimkou byli snad jen bek Michal Rabiňák, vždy bojující Chotovinský a brankář Blažek. V 69. minutě právě Blažek opět bravurně zneškodnil ránu osamoceného Viskupa. Ale hlavičková dorážka Polodny už skončila v síti - 3:0.

Hosté prakticky neútočili. Jejich odkopy působily zoufale. Když už se jim akce podařila, votičtí obránci vše na poslední chvíli uhasili. Faitl zblokoval nadějný pokus Stoszka.

Na druhé straně to však gólově vycházelo. V 85. minutě prohrál Král souboj s votickým stoperem Budilem a neobtěžoval se ho dále napadat. Budil se vydal do sóla a zvýšil na 4:0.

Domácí kotel volal: "Dejte jim bůra." Dočkal se v 89. minutě, kdy nechala obrana hostí Veselého čarovat s míčem na brankové čáře a přistrčit ho Polodnovi. Písecký odchovanec Polodna snadno zakončil na 5:0. Pověst nového klubu FC MAS Táborsko dostala ve Voticích tentokrát hodně zabrat.