Firma stupňuje nátlak na důchodce z budějovického Senior domu

  17:52aktualizováno  17:52
Důchodci, kteří bydlí v Senior domě v budějovické Husově ulici, stojí před dalším problémem. Společnost Senior Resort po nich žádá kromě tří nájmů za dobu, kdy už dům reálně neprovozovala, také novou kauci. Shodou okolností je kauce, kterou důchodci zaplatili, právě ve výši tří nájmů.
Senioři v ohrožení. Společnost Senior Resort přišla s plánem, jak zajistit, aby nemusela vrátit kauci lidem z domova, který už fakticky neprovozuje. (Ilustrační foto)

Senioři v ohrožení. Společnost Senior Resort přišla s plánem, jak zajistit, aby nemusela vrátit kauci lidem z domova, který už fakticky neprovozuje. (Ilustrační foto) | foto: Koláž - iDNES.cz

V dopise pro MF DNES píše advokát vedení Senior Resortu Adam Batuna, že společnost nedostala nájmy a na jejich úhradu použije kauce, které senioři při nástupu do domova zaplatili. Dále požaduje, aby zaplatili novou kauci. Kuriózní je, že dopis podepsal v Praze 3. května, tedy v době, kdy měl být podle omluvenky z jednání soudu na dovolené v Egyptě.

Spor se točí kolem dvou společností ovládaných táborským podnikatelem Stanislavem Snášelem, který je od pátku ve vazbě kvůli úvěrovému podvodu ve výši stovek milionů korun. Jeho společnost L. a S. Tábor je majitelem Senior domu, který do února provozovala firma Senior Resort, již Snášel ovládal přes Martina Harta a Karla Berku.

L. a S. Tábor je v úpadku, dluží skoro miliardu korun. Největší dluh udělala právě za stavbu Senior domu - nezaplatila úvěr, stavební firmě ani dodavatelům vybavení. Jakmile insolvenční správce převzal dohled nad společností, vypověděl nájemní smlouvu provozovateli - Senior Resortu. Ta totiž měla dluhy za teplo, elektřinu a další energie a hrozilo, že by dodavatelé seniory jednoduše odstřihli.

Zvláštní nápad: senioři by měli platit dva nájmy

A právě tuto výpověď advokát Batuna, který zastupuje jak L. a S. Tábor, tak Senior Resort a další firmy kolem podnikatele Snášela, nepovažuje za platnou, protože nebyla doručena. Proto advokát navrhl řešení, aby senioři platili nájmy do soudní úschovy, než soud rozhodne, zda byla výpověď oprávněná, či nikoli.

"To je naprostý nesmysl, protože díky penězům z nájmů můžeme seniorský dům provozovat. Nemůžeme platit energie a platy zaměstnancům ze vzduchu," poukazuje insolvenční správce společnosti L. a S. Tábor Karel Touschek.

Batuna přiznává, že se snaží zabránit seniorům, aby po společnosti vyžadovali peníze za své kauce. "Kdyby se tomuto postupu náš klient nebránil, mohl by skončit v úpadku," píše Batuna. I proto přichází advokát s řešením: nevymáhejte po nás žádné peníze a my vám přestaneme vyhrožovat exekucí.

Zajímavé je, že nájmy se mají posílat na účet společnosti PAAC. Jednatelkou firmy PAAC byla navíc do konce minulého roku Barbara Pošívalová, která žije se Snášelem a má s ním i syna. Aby toho nebylo málo, vedení společnosti po ní převzal Martin Feranec, který je v další firmě provázán s účetní všech firem napojených na Stanislava Snášela.

Autor:

Nejčtenější

Dal facku recidivistovi, stíhala ho GIBS. Teď se kriminalista zastřelil

Ilustrační snímek

Jeden ze dvou českobudějovických kriminalistů, kteří jsou od září stíháni za zfackování recidivisty při výslechu, se...

Místostarostka schválila studii, pak prodala pozemek dráž než ostatní

Na katastru obce Hrdějovice, ale poblíž Borku a Českých Budějovic by mohl v...

Společnost CTP Invest od roku 2015 nakupovala pozemky v Hrdějovicích u Budějovic pro výstavbu průmyslového parku. Obec...

Kladno prohrálo v Edenu se Slavií, ostatní favorité slavili výhry

Radost slávistických fanoušků

Hokejisté Jihlavy otočili v 36. kole první ligy duel s Havířovem a po výhře 2:1 mají v čele tabulky už devítibodový...

Se třemi promile šel vyřešit přestupek, pak nasedl do auta. Daleko nedojel

Šéf Besipu Martin Farář v pořadu Rozstřel předvedl dechové měření hladiny...

Muži z Českobudějovicka se v pátek nevyplatila návštěva služebny městské policie, kam přišel řešit dopravní přestupek....

VIDEO: U Budějovic otevřeli první polovinu D3, auta mohou jet rychleji

Mezi Ševětínem a Borkem na Českobudějovicku ŘSD v úterý po deváté hodině...

Mezi Ševětínem a Borkem na Českobudějovicku Ředitelství silnic a dálnic v úterý po deváté hodině zprovoznilo téměř...

Další z rubriky

Vlakům z Tábora do Prahy zkrátí cestu další dva tunely, první se už razí

Soška svaté Barbory bdí nad stavbou tunelu Deboreč na budoucí železnici mezi...

Na železniční trati z Prahy na České Budějovice začala ražba tunelu Deboreč o délce 660 metrů. Proražen bude v...

Po potyčce v Jindřichově Hradci zemřel muž. Podezřelý je v policejní cele

Ilustrační snímek

V sobotu ráno zemřel v nemocnici mladý muž na následky zranění při potyčce v baru v Jindřichově Hradci. Podezřelého...

Roubenka, srub, chalupa. Jaká zajímavá stavení jsou v Česku na prodej

Štětí - Chcebuz, okres Litoměřice. Poloroubená chalupa s dispozicí 5+1 je na...

V České republice se prodává velké množství roubenek, chalup, srubů i hrázděných domů v různé kvalitě. Některé jsou...

Najdete na iDNES.cz