Firma stupňuje nátlak na důchodce z budějovického Senior domu

  17:52aktualizováno  17:52
Důchodci, kteří bydlí v Senior domě v budějovické Husově ulici, stojí před dalším problémem. Společnost Senior Resort po nich žádá kromě tří nájmů za dobu, kdy už dům reálně neprovozovala, také novou kauci. Shodou okolností je kauce, kterou důchodci zaplatili, právě ve výši tří nájmů.
Senioři v ohrožení. Společnost Senior Resort přišla s plánem, jak zajistit, aby nemusela vrátit kauci lidem z domova, který už fakticky neprovozuje. (Ilustrační foto)

Senioři v ohrožení. Společnost Senior Resort přišla s plánem, jak zajistit, aby nemusela vrátit kauci lidem z domova, který už fakticky neprovozuje. (Ilustrační foto) | foto: Koláž - iDNES.cz

V dopise pro MF DNES píše advokát vedení Senior Resortu Adam Batuna, že společnost nedostala nájmy a na jejich úhradu použije kauce, které senioři při nástupu do domova zaplatili. Dále požaduje, aby zaplatili novou kauci. Kuriózní je, že dopis podepsal v Praze 3. května, tedy v době, kdy měl být podle omluvenky z jednání soudu na dovolené v Egyptě.

Spor se točí kolem dvou společností ovládaných táborským podnikatelem Stanislavem Snášelem, který je od pátku ve vazbě kvůli úvěrovému podvodu ve výši stovek milionů korun. Jeho společnost L. a S. Tábor je majitelem Senior domu, který do února provozovala firma Senior Resort, již Snášel ovládal přes Martina Harta a Karla Berku.

L. a S. Tábor je v úpadku, dluží skoro miliardu korun. Největší dluh udělala právě za stavbu Senior domu - nezaplatila úvěr, stavební firmě ani dodavatelům vybavení. Jakmile insolvenční správce převzal dohled nad společností, vypověděl nájemní smlouvu provozovateli - Senior Resortu. Ta totiž měla dluhy za teplo, elektřinu a další energie a hrozilo, že by dodavatelé seniory jednoduše odstřihli.

Zvláštní nápad: senioři by měli platit dva nájmy

A právě tuto výpověď advokát Batuna, který zastupuje jak L. a S. Tábor, tak Senior Resort a další firmy kolem podnikatele Snášela, nepovažuje za platnou, protože nebyla doručena. Proto advokát navrhl řešení, aby senioři platili nájmy do soudní úschovy, než soud rozhodne, zda byla výpověď oprávněná, či nikoli.

"To je naprostý nesmysl, protože díky penězům z nájmů můžeme seniorský dům provozovat. Nemůžeme platit energie a platy zaměstnancům ze vzduchu," poukazuje insolvenční správce společnosti L. a S. Tábor Karel Touschek.

Batuna přiznává, že se snaží zabránit seniorům, aby po společnosti vyžadovali peníze za své kauce. "Kdyby se tomuto postupu náš klient nebránil, mohl by skončit v úpadku," píše Batuna. I proto přichází advokát s řešením: nevymáhejte po nás žádné peníze a my vám přestaneme vyhrožovat exekucí.

Zajímavé je, že nájmy se mají posílat na účet společnosti PAAC. Jednatelkou firmy PAAC byla navíc do konce minulého roku Barbara Pošívalová, která žije se Snášelem a má s ním i syna. Aby toho nebylo málo, vedení společnosti po ní převzal Martin Feranec, který je v další firmě provázán s účetní všech firem napojených na Stanislava Snášela.

Autor:

Výsledky voleb 2018

Sledujte přehledně zpracované výsledky komunálních a prvního kola senátních voleb.

Komunální volby

Volební výsledky do zastupitelstev jednotlivých obcí v Jihočeském kraji dle okresů:

Volby do Senátu

V Jihočeském kraji vyhrál ve druhém kole voleb do Senátu v obvodu České Budějovice: Ladislav Faktor.Nejčtenější

Vandal poničil autem fotbalové hřiště, do brázd nasypal písek a osení

Vandal poničil autem fotbalové hřiště v Rudolfově u Českých Budějovic. Pak rýhy...

Nečekané komplikace postihly rudolfovské fotbalisty hrající jihočeský krajský přebor. Na hřiště jim vjel řidič s autem...

Budějovičtí hokejisté zdrtili Porubu, Kladno si snadno poradilo s Třebíčí

Pavel Novák (vpravo) z Českých Budějovic v duelu s Ústím

České Budějovice ve 14. kole první hokejové ligy drtivou výhrou 8:1 nad Porubou potvrdily pozici lídra, v čele mají...Českobudějovičtí neuspěli s Litoměřicemi, Vsetín vyhrál v Jihlavě

Momentka ze zápasu Jihlava - Vsetín

Hokejisté Českých Budějovic si ve 12. kole první ligy připsali první domácí porážku v sezoně. Podlehli Litoměřicím 4:5...

V nelegálním skladu bylo jedenáct tun masa na kebab, další převážel kamion

Ve skladu bylo uloženo zhruba 11 tun mrazených masných polotovarů.

Tuny rizikového masa pro provozovny rychlého občerstvení objevili celníci ve spolupráci s veterinární správou v Dolním...

Extraligový lídr z Litvínova si půjčí budějovického brankáře Kváču

Českobudějovický gólman Petr Kváča

Hokejový Litvínov dá v extralize šanci talentovanému brankáři Petru Kváčovi, kterého získal na měsíční hostování z...

Další z rubriky

Policista zachránil život motorkáře, který po střetu s autem nedýchal

David Hrádek

Bylo to odpoledne jako každé jiné. Policista a bývalý profesionální žokej David Hrádek pracoval u svého domku v...

Krajští radní v komunálních volbách: Knot pohořel, Švec dominoval

Před Josefa Knota se v Písku dostali kolegové díky preferenčním hlasům.

Sedět v důležitém křesle, být pravidelně vidět v médiích a kandidovat na předních příčkách ještě nutně nemusí znamenat...

Debatu na budějovické radnici o parkovacích zónách provázely výkřiky i potlesk

Zastupitelský sál na budějovické radnici byl při projednávání parkovacích zón...

V zastupitelském sále představilo v úterý odpoledne vedení Českých Budějovic spolu s projektanty plány, jak chce...

Najdete na iDNES.cz