Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Dům, kde muž zabil svou ženu a jejího syna, jde k zemi

  15:55aktualizováno  15:55
Místo tragické smrti tří lidí v Českých Budějovicích se brzy promění. Specializovaná stavební firma začala ve čtvrtek bourat ruiny rodinného domu, kde padesátiletý Jiří M. na Vánoce brutálně zavraždil svou manželku a jejího syna. Sám pak uhořel v garáži. Podle sousedů svůj čin nejspíš plánoval.

Z domku zbyly po požáru jen trosky s kompletně chybějící čelní stranou a promáčenými propadlými stropy. Suť, trámy, vodovodní trubky i zbytky cihlových zdí nyní odstraňuje pět zaměstnanců firmy s bagrem. Řidiči přijíždějící od Včelné do Budějovic musí v místě zpomalit, kvůli nakládání stavebního odpadu do kontejneru a zachování manipulačního prostoru bagru je zde částečně omezený průjezd.

Fotogalerie

Uprostřed silnice stojí zpomalovací dopravní cedule, provoz usměrňuje jeden z pracovníků s terčíkem. Na bezpečnost projíždějících spojů městské hromadné dopravy dohlíží i dispečer budějovického dopravního podniku.

„Do středy tady máme zábor, do konce příštího týdne bychom to rádi dokončili. Všechen odpad rovnou třídíme, čistou suť odvezeme zvlášť, dřevo a železo také,“ popsali ve čtvrtek po obědě stavebníci.

Odstraňování pozůstatků po tragédii tou dobou se zájmem přihlíželo několik lidí. Mezi nimi třeba Jan Novotný, soused z protějšího domu přes silnici. Ten musel při požáru narychlo odvážet tři auta a po následném výbuchu v garáži Jiřího M. mu přistálo pár metrů od branky sousedovo okno. Čtvrteční ruch sledoval Novotný se smíšenými pocity.

Muž před Vánoci nečekaně vyklidil garáž plnou nepořádku

„Dnes už to není tak hrozné, ale dny po té události byly hodně těžké, zkazilo nám to Vánoce,“ svěřil se soused. Ten je přesvědčený, že dvojnásobný vrah svůj čin plánoval delší dobu. Už několik dní před Vánoci totiž nečekaně vyklidil garáž, ve které prý měl spoustu nepotřebných věcí a dva „vraky“. Jakmile byla prázdná, zaparkoval do ní auto, které rodina běžně používala. To bylo podle souseda velmi neobvyklé.

Říká, že s tímto vozidlem Jiří M. nikdy do garáže nezajížděl, stálo výhradně před domem. Na svátky nebylo na svém místě a Novotný se proto domníval, že rodina odcestovala. Na Štědrý den odpoledne se ukázalo, že tomu tak není.

„Všichni se mě pak ptali, jak silný byl výbuch, ale já skoro žádný nezaregistroval. Když jsem uklízel auta tamhle za roh, slyšel jsem jen takové silnější prasknutí,“ ukazuje soused rukou a dodává, že plyn podle něj určitě neexplodoval, spíš nějaké kanystry s benzinem. „Oheň se šířil strašně rychle, nejdřív byl jen v garáži a hned přeskočil i do patra,“ vzpomíná Novotný.

Přestože sousedy dělilo jen pár metrů a bydleli naproti sobě asi deset let, Jan Novotný o sousedovi a jeho rodině prý skoro nic neví. Jiřího M. a jeho manželku označil za samotáře a podivíny, kteří se drželi doma a skoro nevycházeli. Muž prý odpověděl na pozdrav jen když musel, žena nezdravila vůbec.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí v Jihočeském kraji dle okresů:

Volby do Senátu

Jihočeský kraj volí své zástupce do Senátu v obvodu České Budějovice. Do Senátu v obvodu č.14 kandidují: Ladislav Faktor, Blanka Jakubcová Sýkorová, Lubomír Pána, Marie Paukejová, Miloslav Procházka, Richard Schötz, Jiří Šesták a Štěpán Tampír.Nejčtenější

Cyklista srazil na chodníku devítileté dítě. Po pádu se zvedl a ujel

Ilustrační snímek

Policisté pátrají po cyklistovi, který v úterý odpoledne srazil na autobusové zastávce v Českých Budějovicích...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...Inspekce stíhá dva budějovické policisty kvůli mučení Roma

Generální inspekce bezpečnostních sborů (ilustrační foto)

Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá dva českobudějovické policisty. Údajně mučili 32letého Roma a nutili ho,...

Stavbu D3 k hranicím mohou zdržet perlorodky a problémy s pozemky

Více než tři kilometry dálnice D3 v úseku Borek - Úsilné u Českých Budějovic.

Stavba budoucí dálnice D3 k rakouským hranicím může mít nepříznivý vliv na život a rozmnožování chráněné perlorodky...

Cyklista Kaňkovský proletěl sklem do auta: Asi při mně stáli všichni svatí

Zničené kolo Aloise Kaňkovského po nárazu do jednoho z mechanických vozů závodu...

Cyklisté hradecké stáje Elkov Author se chystají na mistrovství světa, kde pojedou závod družstev. Týká se to i Aloise...

Další z rubriky

Ve škole kouzlil místo písemky, dnes Martina Čejku magie živí

Kouzelník Martin Čejka z Českých Budějovic.

Martin Čejka svými kouzly uvádí v úžas publikum v Česku i v Evropě. Naposledy ho mohli vidět o víkendu návštěvníci...

Tři miliony za lůžko jsou moc, Tábor prověří cenu Centra pro seniory

Ilustrační snímek

Centrum pro seniory v Táboře mělo stát 170 milionů korun, ale současný odhad je 240 milionů. To je podle vedení radnice...

Venkovní plovárny hlásí úspěšnou sezonu. V Budějovicích dokonce rekordní

Letní plovárna v Českých Budějovicích už je otevřená.

Jihočeská venkovní koupaliště mají za sebou nadprůměrnou sezonu. Návštěvnostní rekordy zaznamenali v Budějovicích a...

Najdete na iDNES.cz