Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Dům, kde muž zabil svou ženu a jejího syna, jde k zemi

  15:55aktualizováno  15:55
Místo tragické smrti tří lidí v Českých Budějovicích se brzy promění. Specializovaná stavební firma začala ve čtvrtek bourat ruiny rodinného domu, kde padesátiletý Jiří M. na Vánoce brutálně zavraždil svou manželku a jejího syna. Sám pak uhořel v garáži. Podle sousedů svůj čin nejspíš plánoval.

Z domku zbyly po požáru jen trosky s kompletně chybějící čelní stranou a promáčenými propadlými stropy. Suť, trámy, vodovodní trubky i zbytky cihlových zdí nyní odstraňuje pět zaměstnanců firmy s bagrem. Řidiči přijíždějící od Včelné do Budějovic musí v místě zpomalit, kvůli nakládání stavebního odpadu do kontejneru a zachování manipulačního prostoru bagru je zde částečně omezený průjezd.

Fotogalerie

Uprostřed silnice stojí zpomalovací dopravní cedule, provoz usměrňuje jeden z pracovníků s terčíkem. Na bezpečnost projíždějících spojů městské hromadné dopravy dohlíží i dispečer budějovického dopravního podniku.

„Do středy tady máme zábor, do konce příštího týdne bychom to rádi dokončili. Všechen odpad rovnou třídíme, čistou suť odvezeme zvlášť, dřevo a železo také,“ popsali ve čtvrtek po obědě stavebníci.

Odstraňování pozůstatků po tragédii tou dobou se zájmem přihlíželo několik lidí. Mezi nimi třeba Jan Novotný, soused z protějšího domu přes silnici. Ten musel při požáru narychlo odvážet tři auta a po následném výbuchu v garáži Jiřího M. mu přistálo pár metrů od branky sousedovo okno. Čtvrteční ruch sledoval Novotný se smíšenými pocity.

Muž před Vánoci nečekaně vyklidil garáž plnou nepořádku

„Dnes už to není tak hrozné, ale dny po té události byly hodně těžké, zkazilo nám to Vánoce,“ svěřil se soused. Ten je přesvědčený, že dvojnásobný vrah svůj čin plánoval delší dobu. Už několik dní před Vánoci totiž nečekaně vyklidil garáž, ve které prý měl spoustu nepotřebných věcí a dva „vraky“. Jakmile byla prázdná, zaparkoval do ní auto, které rodina běžně používala. To bylo podle souseda velmi neobvyklé.

Říká, že s tímto vozidlem Jiří M. nikdy do garáže nezajížděl, stálo výhradně před domem. Na svátky nebylo na svém místě a Novotný se proto domníval, že rodina odcestovala. Na Štědrý den odpoledne se ukázalo, že tomu tak není.

„Všichni se mě pak ptali, jak silný byl výbuch, ale já skoro žádný nezaregistroval. Když jsem uklízel auta tamhle za roh, slyšel jsem jen takové silnější prasknutí,“ ukazuje soused rukou a dodává, že plyn podle něj určitě neexplodoval, spíš nějaké kanystry s benzinem. „Oheň se šířil strašně rychle, nejdřív byl jen v garáži a hned přeskočil i do patra,“ vzpomíná Novotný.

Přestože sousedy dělilo jen pár metrů a bydleli naproti sobě asi deset let, Jan Novotný o sousedovi a jeho rodině prý skoro nic neví. Jiřího M. a jeho manželku označil za samotáře a podivíny, kteří se drželi doma a skoro nevycházeli. Muž prý odpověděl na pozdrav jen když musel, žena nezdravila vůbec.

Autor:Nejčtenější

Čech předčil při prestižní soutěži v USA většinu vojáků Národní gardy

V běhu na tři míle desátník Mrocek suverénně zvítězil.

Dopadl lépe než většina reprezentantů Národní gardy z amerického státu Nebraska. Jen jeden muž byl na tom v prestižní...

Motorkář na Prachaticku nepřežil srážku s autem, které předjížděl

Motorkář nepřežil střet s autem u Blažejovic.

Po nehodě u Blažejovic na Prachaticku zemřel v neděli motocyklista. Srazilo ho osobní auto, které motorkář předjížděl....Deváťák pozval do školy ve Vodňanech Václava Klause. Exprezident přijel

Bývalý prezident Václav Klaus navštívil ZŠ a Gymnázium ve Vodňanech.

Bývalý prezident Václav Klaus navštívil Základní školu a Gymnázium Vodňany. Do města na Strakonicku ho pozval žák...

Skála nad Vltavou u Krumlova hrozí odlomením. Vodáci zřejmě neprojedou

Z Barevné skály se může odlomit tisíc tun vážící část. Pod masivem vede...

Část Barevné skály u Českého Krumlova hrozí odlomením. Kvůli nebezpečí sesuvu je uzavřena cesta pod masivem a s...

Povodí Vltavy hledá řešení, aby vodáci projeli úsek pod nebezpečnou skálou

Z Barevné skály, která se tyčí u jezu na Vltavě poblíž Českého Krumlova, se...

Povodí Vltavy neuvažuje o zavření úseku řeky mezi Větřním a Novým Spolím v Krumlově kvůli havarijnímu stavu Barevné...

Další z rubriky

Vysloužilý bazén v Prachaticích přestaví za 200 milionů na akvapark

V areálu plaveckého stadionu v Prachaticích přibude saunový, solný i dětský...

V Prachaticích se pustí do největší investice za posledních několik desítek let - přestaví plavecký bazén, který...

Šéfka centra sociální pomoci získala cenu za setkávání dětí a seniorů

Za projekt společného setkávání dětí a seniorů získala Daniela Davidová v...

Začínala jako učitelka v mateřské škole, později se Daniela Davidová vrhla do sociálních služeb. Za projekt setkávání...

Zápach a zavřeno. Veřejná WC jsou ostudou Českých Budějovic

Obyvatelé Českých Budějovic si stěžují na špínu na veřejných toaletách na...

Toalety na Sokolském ostrově v centru Českých Budějovic jsou kvůli špíně pro mnoho obyvatel nepoužitelné. V okolí...

Najdete na iDNES.cz