Ondřej Šourek z Českých Budějovic (vlevo) v hlavičkovém souboji s Tomášem...

Ondřej Šourek z Českých Budějovic (vlevo) v hlavičkovém souboji s Tomášem Zahradníčkem z Olomouce | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

První nulový víkend ve druhé lize. Oba fotbalové týmy padly

• 0
Jihočeské týmy z druhé fotbalové ligy mají za sebou špatný víkend. Budějovické Dynamo prohrálo smolně 0:1 v Olomouci. Táborsko zase nestačilo na Sokolov na jeho hřišti.

Budějovičtí začali tak, jak slibovali. Vsadili na obranu, hráči se poctivě vraceli. Nedovolovali soupeři přečíslení ani akce do rozhozené sestavy. A měli i šance. Velké. Možná větší než jejich soupeř. Ale stačila jedna akce, kdy nechali hráče Olomouce volného v šestnáctce a byl z toho jediný gól utkání.

Fotbalisté Dynama už nejsou jedním ze tří celků, které ve druhé lize neprohrály. Ty už zbyly jen dva:Olomouc a Baník Ostrava.

A právě na Hané svěřenci Davida Horejše prohráli v sedmém kole 0:1. „Měli jsme velké šance. Mohli jsme rozhodnout, ale nerozhodli a to nás hodně mrzí. Domácí jeden gól do branky dotlačili a vyhráli,“ komentoval duel trenér Jihočechů David Horejš. Vcelku přesně.

Jihočeši přijeli na Hanou se stylem hry, který praktikují od začátku ligy. Bránili a chtěli podnikat protiútoky. A dařilo se jim to. Zatímco domácí pálili na Křížka hlavně z dálky, hosté mohli jít do vedení po jasné šanci Kaloda, který byl po centru Čermáka sám před gólmanem soupeře, ale ten jeho střelu z první vyrazil na roh.

Podobně si brankář Buchta vedl i ve druhém poločase, kdy vytěsnil tři střely Dynama během jedné minuty a zvládl přitom i dorážky z bezprostřední blízkosti.

Olomouci tak stačila jedna opravdu povedená akce v 78. minutě, kdy centr z pravé strany proletěl pokutovým územím až na zadní tyč, kde ho uklidil do branky Vepřek. Zcela volný.

Jihočeši v této sezoně ještě ani jednou neprohrávali. A v závěru utkání bylo vidět, že s tím nemají zkušenosti, a ztrátu už nedotáhli. „Myslím si, že první porážka s námi nezamává. Bude záležet i na tom, po jakém výkonu prohrajeme,“ říkal před odjezdem do Olomouce Horejš. A výkon nebyl špatný. Odčinit ztrátu z Olomouce, kde ještě v lize nikdy nevyhráli, bude moci Dynamo už v pátek, kdy doma od 18 hodin přivítá Frýdek-Místek.

Táborsko: druhá prohra v sezoně

V předcházejících dvou utkáních dostali po dvou brankách. Jedna byla z penalty, dvě po autu a jedna po rohu. Defenziva Táborska dělá v poslední době chyby, které ji stojí body, a v podobném duchu pokračovala i v Sokolově.

Jihočeši tam prohráli 1:2, kdy se soupeř dostal do vedení po penaltě a druhou branku pak přidali domácí po rozehrání standardní situace. „Chyby, které jsme vytvořili, byly opravdu veliké a soupeř je dokázal využít. Fotbalově nehrajeme špatně, ale děláme fatální hrubky, které nás pak stojí lepší výsledky a vítězství,“ popsal trenér Táborska Petr Frňka.

Jihočeši měli šance. Nastřelili tyč, rozhodčí jim neuznal gól pro ofsajd. Snížili Tomášem Mrázkem, ale na srovnání stavu už nedosáhli. To všechno znamenalo druhou porážku v této sezoně.

„Ztratili jsme jak zápas ve Vítkovicích, kdy jsme měli převahu, tak jsme přišli o vítězství s Frýdkem a dnes zápas v Sokolově. Bude nezbytné, abychom v příštích zápasech se silnými celky byli skutečně koncentrovaní po celé utkání, což myslím, že jsme v posledních utkáních nezvládli. Rovněž je třeba přidat ještě více v nasazení a agresivitě. Příliš často spoléháme na naši fotbalovost a chybí nám v určitých situacích větší agresivita a důraz v poslední třetině hřiště,“ dodal Frňka.

Možnost nápravy budou mít hráči Táborska už v sobotu. Doma přivítají Znojmo od 16.30 hodin.