OČI ZAVŘENÉ. Lafata z Jablonce svádí souboj s českobudějovickým Novákem.

OČI ZAVŘENÉ. Lafata z Jablonce svádí souboj s českobudějovickým Novákem. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Fotbalisté Českých Budějovic dostali pět gólů, Lafata byl k neudržení

• 0
Od začátku byl Jablonec v utkání fotbalové ligy na Střeleckém ostrově proti domácím jistější a sebevědomější. Domácí nakonec prohráli 1:5. Velký výkon podal Lafata. "Jsme rádi, že ho máme, naše hra je na něm závislá," uvedl trenér hostů František Komňacký. A dál odchovance jihočeského fotbalu chválil.

"Když se Lafata vracel z Austrie Vídeň, dostal od nás podobnou nabídku, jako mu dal pan Pelta v Jablonci," vysvětloval trenér domácích a generální manažer klubu Jiří Kotrba. "Rozhodl se asi správně, když šel do Jablonce."

Kotrba se také omluvil při otázce, co bude, jaké změny se dají čekat. Zda v kádru, nebo na trenérském postě. "Nechte to na pondělí," řekl pouze.

První poločas lépe sehráli hosté. Byli rychlejší a věděli o sobě. Navrch si mohli více dovolit v soubojích, při kterých byl sudí Hrubeš přísnější na domácí hráče.

Vedoucí gól dal hostující Kopic bez velkých problémů. Byl neobsazený a odražený míč od spojnice břevna a tyče po střele Jarolíma si ho našel sám. Kopic v záklonu skákavou střelou zakončil doprostřed branky.

"Dostáváme hloupé góly," říkal už dříve trenér domácích Jiří Kotrba. A jeho svěřenci si připsali další takový. Ještě to nebylo všechno. Ale také krásný gól dali. Centr volného Bakaly našel nabíhajícího Ondráška a jeho hlava ke vzdálenější tyči byla ukázková.

Utkání České Budějovice versus Jablonec ve videoreportáži

I hosté mají hlavičkáře. Lafatu. Jihočech, který vede tabulku střelců, na hrotu nabíhal, obíhal, kličkoval, bojoval. A pořád nic. Až se dočkal po centru Kopice. Kučera sice vystrčil svoji pěst, ale míč netrefil. A za ním byl znovu číhající Lafata. Vyskočil a hlavou zakončil.

Znovu to byla branka po chybě hráčů domácích. Takových už dostali moc. Ve druhé části hned v úvodu zazdil šanci Čirkin a pak už se domácí vezli. Hosté dali další tři branky. Lafata neměl dost ani v poslední minutě zápasu, kdy dotrknul hlavou míč do sítě na 1:5. Byl to v rozpětí týdne jeho šestý gól v lize. To se nevidí.