Fotbalisté Sezimova Ústí doma s Jihlavou o gól neuspěli

13:03aktualizováno  13:03
Fotbalisté Jihlavy napravili zaváhání z úvodního duelu nové sezony a v utkání 2. kola druhé ligy zvítězili na půdě Sezimova Ústí 1:0. O jediný gól se těsně před poločasem postaral útočník Tecl.

Ivan Ciferský ze Sezimova Ústí | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Tecl svého času odešel do Slavie. Bylo to v době, kdy šel z Jihlavy i Matěj Vydra, dnes hráč Udine. Tecl se z Prahy po roce vrátil. I přes nízké skóre se v Sezimově Ústí hrálo velmi ofenzivní utkání. Oba týmy však soupeřily v zahazování šancí.

V úvodu se neprosadili domácí Mach s Kostečkou, na druhé straně neuspěl Dort. V 45. minutě odcentroval hostující bek Gabriel a osamocený Tecl se nemýlil. Přihrávka ho našla v dobré pozici na dostřel od branky.

Domácí poté měli několik šancí na srovnání skóre, ale především Dobal po Kostečkově centru příležitost nezužitkoval. Dobal byl smolařem zápasu. Po jeho chybě ve středu pole Jihlava založila akci, ze které dala jediný gól.

V závěru mohla náskok zvýšit, ale Bača trefil jen břevno. Před ním neuspěl v další šanci Tecl. "Nejsem spokojený s výsledkem," řekl po utkání trenér domácích Luboš Zákostelský. "Ale co se týče hry, nemohu hráčům nic vytknout," doplnil.

Litoval, že jeho tým nedokázal v prvních dvaceti minutách prvního poločasu dát gól. Šance na vedení měl slušné.

"Zápas by byl jiný," věří Zákostelský. "Ale na kdyby se nehraje. My jsme ze svých šancí nevytěžili nic, soupeř ano," shrnul jasně. "V závěru už to bylo z obou stran hektické. Mohli jsme obdržet druhou i třetí branku, ale jsem rád, že jsme se prali o výsledek až do poslední minuty."

Ocenil svůj tým za nasazení. "Hráči na hřišti nechali všechno. Někteří zápas končili se sebezapřením," dodal trenér Spartaku. V sobotu hraje Spartak na Střížkově.

Autoři:

Témata: Vydra

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Fanoušci volejbalových Budějovic
Tři vítězství bez ztráty setu. Tak začíná sezonu mistr

Volejbalisté Českých Budějovic odstartovali sezonu v extralize parádně, ale kouč Dvořák dosavadní výsledky nepřeceňuje. Zítra Jihostroj přivítá od 17 hodin...  celý článek

Momentka z utkání Ústí nad Labem - České Budějovice
V šestnácti hraje s dospělými. Je to pro mě velká čest, říká Toman

Patří mezi největší hokejové talenty v jižních Čechách. Je mu teprve 16 let, ale už si připsal dva starty v první lize a chystá se na další. Matěj Toman, člen...  celý článek

Kouč libereckých hokejistů Marian Jelínek (16. září 2012)
Jelínek: Žádné rozkoukávání. Zápas v Litoměřicích musíme zvládnout

Osobně trénoval Jaromíra Jágra, na lavičce vedl extraligovou Spartu, Plzeň či Liberec. Teď bude mít za úkol dotáhnout hokejisty Motoru do vysněné nejvyšší...  celý článek