Sparťanský Václav Kadlec  (vlevo) a budějovický obránce Roman Lengyel bojují o

Sparťanský Václav Kadlec (vlevo) a budějovický obránce Roman Lengyel bojují o míč. | foto: František Panec, MAFRA

Budějovičtí fotbalisté si proti Brnu nemohou další ztrátu dovolit

• 0
Dva potřební proti sobě. Na straně domácích výhoda vlastního hřiště a silnější tým než v minulém roce. Soupeř může přihodit tradici. Na Střeleckém ostrově České Budějovice dnešního soka z Brna poslední dobou mockrát neporazily.

V první části rozehraného ročníku ligy doma Brno vyhrálo 3:1. V této sezoně je tradicí, že Českobudějovičtí dají při zápasech venku první gól a pak jsou biti.

Platilo to minulý víkend v Liberci a platilo to i tehdy v Brně. Sandro dal gól na 0:1 a tak skončil i poločas. Přišlo se ze šaten a brněnský veterán Švancara dal záhy gól na 1:1. Po necelých dvaceti minutách přidal další a body pojistil Glaser.

Statistika říká, že nejhorší doma z celé ligy jsou s 11 body Jihočeši. Statistika je ale zrádná v tom, že na Střeleckém ostrově už si své zápasy odehrály Olomouc, Plzeň, Sparta, Slavia, Mladá Boleslav a také Dukla nebo Liberec. Takové Brno, to by pro domácí dnes měl být zákusek, po kterém se s chutí podívají po dalším soustu. Zvlášť proto, že ani soupeř není zrovna v dělostřeleckém laufu.

"Čeká nás daleko důležitější utkání s Brnem, kde potřebujeme zabrat naplno," prohlásil trenér českobudějovického celku Pavol Švantner. "Víme, že Brno v případě jakéhokoliv zisku tady by si nejméně udrželo odstup od nás," připomínal pětibodový rozdíl mezi dvanáctým a patnáctým celkem tabulky. "Chceme se dotáhnout na mužstva před námi."

I Brno přijede odhodlané. "Víme, že nás čeká těžké utkání. Ale my už potřebujeme zabrat naplno," opakoval. "Pokud budeme hrát jako v minulých zápasech, máme na to, abychom Brno porazili. Je to utkání o šest bodů."

Potěšilo, že v plném tréninku je Sandro. Dal gól Brnu a je možné, že nastoupí i dnes. I když na celý zápas to ještě nebude.