Jihočeši mohli Jablonec docela dobře v poháru vyřadit už doma

11:17aktualizováno  11:17
V prvním čtvrtfinále Poháru České pošty remizovali fotbalisté Českých Budějovic s Jabloncem 0:0. Kdyby vyhráli o dvě tři branky, museli by hosté srazit paty a uznat, že tentokrát na soupeře nestačili.

Jablonecký Marek Jarolím (vlevo) se chystá k přímému kopu. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

A to ještě nepřesný sudí Hrubeš občas míchal bramboračku. Zbytečně kazil pohlednou podívanou. Zvlášť po přestávce se hrál otevřený fotbal a oba týmy útočily ze všech sil.

První půle byla ještě rozháraná. Hosté se nemohli dostat do své hry a ztráceli míče. Domácí byli až zaskočení, co všechno by si mohli dovolit. Hráli znovu zodpovědně dozadu a nepouštěli favorita do své šestnáctky.

Když se dostal ve 41. minutě do náznaku šance domácí Řezníček, na poslední chvíli o míč přišel. Ale balon si sklepl Otepka a šel sám na brankáře hostů Špita. Střílel kolem něj. "Měl jsem štěstí, že mě trefil do nohy," prohlásil po utkání Michal Špit. Otepka se ale odradit nenechal a dál hrál výtečně.

Po přestávce sice protáhl hostující Lafata brankáře Delače, ale gól z toho nebyl. To už byli hostitelé v laufu a dávali si pěkné přihrávky nakrátko i přes půl placu.

V 62. minutě předvedli domácí další krásnou akci. Zakombinovali, vytáhli se za bránící záložníky a rozběhli se na beky. Na konci ťukesu byl Rýdel, který nahrál úplně volnému Řezníčkovi.

Jeho střela po zemi trefila tyč. Do brejku se dostal Sandro. Utekl a přes polovinu hřiště pádil sám. Nemířil přesně. Takových záblesků bylo ze strany domácích více.

V 81. minutě šel Řezníček po další povedené kombinaci sám na Špita. A znovu se jablonecký brankář nenechal překonat. "Byly to dvě totožné příležitosti," pravil Špit, který hosty zachránil od porážky.

I když i jablonecký Piták mohl v 88. minutě také dát gól. Středem hřiště prošel na šestnáctku, ale přestřelil branku. Domácí hráli bez Krajčíka, kterého jim půjčil Jablonec s tím, že v poháru nesmí bek nastoupit.

Nehrál ani Daněk, který nesmí jako host z Plzně v pondělí chytat v lize za České Budějovice na plzeňském stadionu. Po operaci nosu je Machovec. Na střídání měli domácí připravené Radoucha, Slámu, Petráně, Linharta, Františka Němce a Hovorku. Jen mladíky. Řada hráčů je zraněná a Kadula byl s mladou reprezentací.

"Chyběly tomu góly a divácká kulisa. Kdyby tu byly tisíce diváků, fotbal by vypadal ještě líp," poznamenal kouč domácích František Cipro. V hledišti bylo 743 diváků.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vítkovický Jakub Prajza (vlevo) se snaží obrat o míč Romana Wermkeho z Českých...
Boj o první místo: Budějovice ve druhé lize vyzvou Opavu

Už od pátého kola spolu bojují o první místo tabulky. Na dálku. Dnes se střetnou ve vzájemném souboji. Šlágr druhé ligy se bude hrát na Střeleckém ostrově v...  celý článek

Budějovický kouč Antonín Stavjaňa udílí pokyny.
Odvolaný Stavjaňa: Teď si trochu odpočinu. Dva roky jsem neměl volno

Spojení České Budějovice - Stavjaňa už od pátku neplatí. Vedení prvoligového hokejového klubu se rozhodlo, že do extraligy má zatím tápající tým dovést jiný...  celý článek

Jakub Šiřina (vpravo) z Opavy přihrává kolem Chrise Tawiaha (vlevo) z...
Opavští zůstali neporažení, Šiřina je dovedl k výhře na hřišti USK

Basketbalisté Opavy vyhráli v duelu dvou neporažených týmů na palubovce USK Praha 88:70 a po čtyřech zápasech mají dál stoprocentní bilanci. Pražané naopak ve...  celý článek