Zápas TJ Jiskra Třeboň (v modrém), Cement Hranice. Na snímku hráč číslo 11 Zdeněk Čadra a brankář Jiskry Jakub Jareš. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Házenkáři Třeboně mají bod, házenkářky z jihu Čech neuspěly

• 0
V extralize házenkářů se utkala Třeboň s favoritem, celkem Hranic. Jiskra znovu nezklamala. Uhrála bod po remíze 23:23. V interlize házenkářek oba jihočeské celky prohrály. Jindřichův Hradec doma, Písek venku.

Omlazený kádr třeboňských házenkářů už v minulých zápasech ukázal, že nechce být v extralize za otloukánka.

V úterý vyhrála Jiskra v Ledči pohárové utkání rozdílem třídy. Dobrou formu potvrdila i v utkání extraligy s ambiciózními Hranicemi. Se čtvrtým celkem tabulky uhráli Třeboňští příjemnou remízu.

Střelbu zahájil svou jedinou trefou v utkání domácí Vít Mareš. Pak se oba týmy pravidelně trefovaly a stav byl neustále vyrovnaný. V 15. minutě to bylo 6:6. Jediný drobnější výpadek zaznamenali třeboňští hráči v posledních pěti minutách prvního poločasu. Hosté jim utekli na rozdíl dvou gólů. Martin Nohava ještě do přestávky snížil na rozdíl jednoho gólu na 11:12.

Neuznaný gól

Vyrovnaný byl i druhý poločas. Nadprůměrně v celém utkání chytali brankáři. Jakub Jareš za Jiskru a Kučerka za hosty. I domácí vedli jednou o dvě branky.

V 50. minutě to bylo 20:18. Hraničtí měli velké problémy s dobře postavenou obranou lázeňského mužstva a těžko se prosazovali. Branky dávali především po zbytečných chybách domácích v útoku, které trestali brejky.

Vyrovnané utkání skončilo 23:23. I když v úplném závěru Třeboň vstřelila podle všeho regulérní branku, kterou sudí neuznali.

David Čapek dorazil z čáry sedmimetrového hodu odražený míč za záda brankaře Kučerky. Ale hlavní rozhodčí Halada k překvapení všech hráčů na palubovce ukázal, že branka neplatí.

Odpískal postavení hráče v brankovišti. Domácí cítili velkou křivdu, i když před utkáním by bod s favoritem brali.

"Celý zápas jsme se snažili ignorovat velmi sporné verdikty rozhodčích a dotahovali jsme mírný náskok soupeře," hodnotil náročné utkání hráč Třeboně Matěj Měchura "Naše obrana fungovala velmi dobře a brankář Jakub Jareš dokázal navázat na výkony z předešlých utkání," dodalo křídlo Jiskry.

V sobotu hrají Třeboňští opět doma. Tentokrát přívítají od 17 hodin Přerov. Ten naposledy prohrál v divokém střetnutí s Karvinou 34:40 a zatím je u dna tabulky.

Házená doma padla

Házenkářky Házené Jindřichův Hradec doma prohrály s Trenčínem 26:28. V prvním poločase byl rozdíl minimální. Ve druhém už Házená prohrávala 16:20. V závěru korigovaly Kohoutová a Pilařová, ale body domácímu týmu utekly i proto, že neproměnil čtyři sedmimetrové hody z osmi, které v utkání zahrával.

Bánovce se v utkání s Pískem opřely o střelbu Tóthové. Dala tucet gólů, z toho třetinu ze sedmimetrových hodů. Domácí tým vedl už 27:17. Pak se Písek přece jen prosadil a snížil na rozdíl šesti branek. Žádná sláva to ale v minulém kole interligy žen ze strany jihočeských celků tentokrát nebyla.