Iveta Luzumová (vlevo) z Písku bojuje s bratislavskou Petrou Štetákovou.

Iveta Luzumová (vlevo) z Písku bojuje s bratislavskou Petrou Štetákovou. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Házenkářky Písku vyhrály, ale Luzumová musela odstoupit

• 0
Čtvrté vítězství v řadě vybojovaly písecké házenkářky, když doma v interlize zdolaly slovenského mistra Bratislavu 27:20. Zaplatil za to ztrátou střelkyně týmu Ivetou Luzumovou.

Po dvou vítězstvích v Evropském poháru a úspěšném jihočeském derby v interlize v Jindřichově Hradci si tentokrát dokázaly písecké hráčky poradit s týmem policistek z Bratislavy.

Dříve silný a těžko porazitelný soupeř se v poslední době potýká s řadou problémů a dobře se neukázal ani v Písku. Domácí tým začal od začátku hráčky Bratislavy přehrávat a do 20. minuty si dokázal vytvořit osmibrankový náskok 14:6. Pak ale přišlo desetiminutové trápení, v němž slovenské házenkářky dotáhly 14:9.

Písek několikrát neúspěšně obléhal bratislavskou branku. Míč po jeho střelách ale skončil na tyči nebo jej zneškodnila slovenská reprezentační brankářka Školková.

Teprve ve 30. minutě zrušila zakletí branky Bratislavy Helena Dvořáková, když zakončila skóre první půle na 15:9.

Dál pokračovalo téměř excelentní představení píseckých hráček, které si vytvořily znovu až brankový náskok. Trenér Salač pak do hry zapojil i hráčky ze střídačky. Radost v písecké hale překazila 41. minuta, kdy na hřišti zůstala ležet v současnosti nejlepší písecká hráčka Iveta Luzumová.

Podle vyjádření klubového lékaře a prezidenta klubu Rudolfa Žaby ale snad nepůjde o žádné vážnější poranění. "Iveta podstoupila první vyšetření na ortopedii. Doufám, že to nebude nic vážného," konstatoval doktor Žaba.