Hokejisté Komtermu Písek zdolali Benátky, ale zůstali devátí

13:18aktualizováno  13:18
Zakletá se zdá být pro písecké hokejisty osmá příčka tabulky I. ligy. I když zdolali Šumperk na jeho ledě 3:2 a Benátky nad Jizerou doma 3:1. Před startem do letošního roku byli o bod devátí. Vyhráli dva zápasy za sebou, získali šest bodů a dál jsou o bod devátí.

Písecký Antonín Melka objíždí branku, zezadu ho stíhá litoměřický Martin Dudáš. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Ale trpělivost je jistě odmění, aby se posunuli na příčky před sebou, ze kterých se hraje play-off.

V avizovaném útoku na pátý tým tabulky z Benátek přibrzdila Jihočechy už 2.minuta, kdy chybovali při výjezdu ze svého obranného pásma a osamocený Jech nedal brankáři Sedláčkovi šanci zasáhnout - 0:1.

Od té chvíle sledovali diváci hokej, který dává vzájemným zápasům obou soupeřů už tradiční kolorit. Houževnatá, bojovná bitva nabídla ještě v úvodní dvacetiminutovce několik rušných momentů. Domácí Sedláček ani hostující Stejskal ale gól nedostali.

Podobné to bylo také v úvodu druhé třetiny. Písecký celek vsadil na velkou bojovnost. Snažil se být aktivní a nešetřil ani střeleckými pokusy. Kapitán týmu Nouza pak z přesilovky svižně skóroval a vyrovnal na 1:1.

Na razantní projev domácích reagovali Středočeši i fauly a byli vylučováni. Stihl je za to další trest. Po kombinaci třetí písecké formace zakončil přesně mířenou střelou mezi Stejskalovy betony zkušený Šperger na 2:1.

Hosté se pokusili o bleskový kontr. Jejich nápor byl řízený nejproduktivnějším prvoligovým hokejistou Králem. Ale Sedláček už neinkasoval.

Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny si navíc diváci zabouřili potřetí. Nedorost zvýšil na 3:1. Hosté se trefili jen do tyče, zato hned dvakrát. Výsledek 3:1 se do konce zápasu nezměnil.

Očekávané snaze hostů o obrat ve vývoji skóre čelili Písečtí aktivně vedenou defenzivou, i když se nevyhnuli nepřesnostem.

Ve dvou případech se otevřela záložnímu celku Liberce cesta k jasným šancím, brankář Sedláček ale potvrdil svoji formu. Měl velký podíl na vítězství.

Autoři:

Témata: Jizera

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Českobudějovický trenér Antonín Stavjaňa
Budějovické tápání odnesl kouč, Stavjaňa na jihu Čech skončil

Trenér Antonín Stavjaňa už nevede hokejisty Českých Budějovic. Vedení prvoligového klubu, který se netají postupovými ambicemi, odvolalo čtyřiapadesátiletého...  celý článek