ŠANCE. Liberecký útočník Petr Nedvěd se snaží překonat domácího brankáře Jakuba

ŠANCE. Liberecký útočník Petr Nedvěd se snaží překonat domácího brankáře Jakuba Kováře v průběhu extraligového zápasu v Českých Budějovicích. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Hokejistům Českých Budějovic vyšel záměr udržet si od soupeře odstup

• 0
Před reprezentační přestávkou přivítal v hokejové extralize Mountfield České Budějovice v Budvar aréně Liberec. Domácí zvítězili 2:1 v prodloužení. Bílí Tygři jsou v tabulce dál pátí, za čtvrtými Jihočechy. Dělí je pět bodů. Přijeli domácím sebrat body a výhodnou čtvrtou příčku před play-off. To jim nevyšlo.

V 6. minutě padl první gól. Lukáš Květoň dostal domácí do vedení a dlouho to vypadalo, že to bude jediný gól utkání. Hosté však dokázali ve třetí třetině vyrovnat. Utkání se dostalo do prodloužení, které ukončil Pavel Kašpařík, a Mountfield zvítězil 2:1.

"Jsme rádi, že máme dva body. Zápas byl ale rozehraný na tři body," uvedl po utkání Kašpařík. I když domácí dlouho vedli, nakonec je Bílí Tygři pěkně potrápili. "Ve výkonu nám stále něco chybí," přemítal střelec rozhodujícího gólu. Mountfield nehraje tak lehce jako v úvodu sezony. Ale také je znát, že není kompletní.

Po začátku třetí třetiny mohli domácí přesto náskok zvýšit. Po ráně Kotalíka však zůstal brankář hostů Marek Pinc ležet a gól z dorážky nebyl domácím uznaný.

"Kotel (Kotalík) to dostal na volej a mně se trošku rozsvítilo," zhodnotil brankář Pinc. "Za pět deset vteřin už jsem byl v pohodě," ujistil. Ke tvrdé střele se po utkání vyjádřil i Aleš Kotalík. "Trefil jsem Pince zřejmě do nechráněného místa. Snažil jsem se střílet nahoru. Jsem rád, že je v pohodě," potěšilo lídra domácího týmu.

Zároveň ale Kotalík přiznal, že kdyby šel puk do branky, byl by raději. Tým by tento gól jistě uklidnil. "Kdyby gól platil, tak by nám to určitě pomohlo. Zápas by se vyvíjel jinak," přidal Pavel Kašpařík.

Hokejisté budou mít týden bez zápasů. Mountfield prožil velmi náročný leden a na přestávku se těší. "My si teď musíme odpočinout. Po přestávce chceme hrát jako nový tým," konstatoval Kašpařík. "V koncovce už nám chyběla síla," doplnil.

Jeho slova potvrdil i Aleš Kotalík. "Chceme se dát během pauzy dohromady a věřím, že se vrátíme jako nebezpečný soupeř."