Střelec branky Michal Klesa (vlevo) slaví svůj gól se spoluhráčem Janem Šimákem. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Šimák nahrál na gól Peškovi. Ten mu to vrátil

• 0
V dresu budějovického Dynama už nastupuje více než rok, ale zažil pouze tři výhry v soutěžních zápasech. V pátek si připsal čtvrtou. Navíc takovou, na které se významně podílel.

Záložník Jakub Pešek pomohl druholigovému týmu k výhře 3:1 nad Třincem. Jeden gól dal, na jeden nahrál a společně s Michalem Klesou patřili na pravé straně hřiště k největším hrozbám pro hráče soupeře.

„Naším hlavním cílem bylo zvládnout první jarní utkání. To se povedlo. Teď na tom budeme psychicky dobře a snad si to přeneseme do dalších zápasů,“ doufá mladý krajní hráč, který si cenil toho, že jeho tým dokázal zápas otočit. „Nikdy není dobré, když brzy inkasujete. My jsme ale věřili, že dokážeme zápas otočit. A to se nám také podařilo.“

Jihočeši totiž zápas začali stejně jako většinu nepovedených na podzim. Brzy inkasovali. Tentokrát se nesložili a ve 28. minutě začali s obratem. Právě Pešek si naběhl na dlouhý pas Šimáka a posunul si hrudí míč do běhu. „Čekal jsem, až se gólman položí, abych pálil mezi nohy,“ popsal svou první branku.

O chvíli později se do šance dostával znovu. Šel do souboje s gólmanem, ale upadl a za nafilmování pádu dostal od rozhodčího žlutou kartu. „Čekal jsem, že mi tam gólman zajede rychleji, a on nezajel. Správně odpískané a žlutá karta k tomu,“ přiznal po zápase.

I tak dokázali Budějovičtí otočit skóre ještě v prvním poločase, když se pěkně prosadil Klesa. A ve druhé půli výhru pečetili. Pešek vystihl rozehrávku Třince, z úhlu postupoval na gólmana a pak předložil míč Janu Šimákovi, který dával gól takřka do prázdné brány.

„Trénujeme podobné situace, abychom dávali balony do kasy. Mně se podařilo přihrávku dobře načasovat, Honza Šimák si tam skvěle naběhl a už to jen uklízel,“ vysvětloval Pešek, který si naplno užil pozápasové oslavy se spoluhráči. Přeje si, aby byly častější než v první polovině soutěže.