Sporné vyloučení ústeckého hráče Víta Vrtělky. V zápase s Č. Budějovicemi dostal červenou kartu. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Jihočeši obrali nováčka o bod

• 1
Ve fotbalové lize mají Jihočeši problém. Prohráli potřetí za sebou. Tentokrát je doma Ústí nad Labem zdolalo brankou Valenty z 57. minuty 1:0.

Ústí se jako nováček v minulém kole podrobilo křtu na stadionu v Plzni. Rozpumpovaný vedoucí celek tabulky jim dal sedm branek. Ale kdo by čekal, že tím Ústí v lize skončilo, spletl by se.

V neděli v Teplicích, kde oba severočeské kluby ligu hrají, se nováček jako nováček nechoval. Byl i v první šanci. Ve 14. minutě střílel Volek a brankář hostů Kučera se musel poprvé ukázat. Za dalších 14 minut vyzkoušel Kučeru Jindráček. Opora hostů tentokrát chytila jistý gól. Zakročil nohama.

Mezitím měli šance i hosté. Otepka z trestného kopu těsně přestřelil branku. Mezlík střílel těsně vedle levé tyče. A pak Džuban namazal Šímovi, který obešel brankáře Nováka, ale dostal se ze střeleckého úhlu a nahrávku zpět na spoluhráče pokazil.

Ve 32. minutě propadl míč na zadní tyč na Volka. Ten prudce vystřelil. Lengyel hlavičkoval balon do břevna. Odtud se míč odrazil zase na brankovou čáru, ale gól z toho nebyl. "První poločas jsme prospali," neušlo trenéru hostů Jaroslavu Šilhavému. "Ta hrstka diváků ale viděla hodně šancí," podotkl. Zvlášť tlak kolem 30. minuty byl ze strany domácích velký.

Po přestávce přidali

Hosté začali druhou půli lépe. Mezlík nabídl ve 47. minutě balon Peckovi, ale jeho pokus uvnitř šestnáctky domácí zblokovali. Za tři minuty střílel ústecký Jindráček těsně vedle. Pak už domácí jásali. Valenta naskočil na centr Volka z rohu a od bližší tyče dal gól na 1:0.

V 69. minutě minul branku domácích Pecka. Ale po chvilce to bylo 1:1. Ondrášek poslal nahrávku mezi beky a Mezlík se odměnil za dobrý výkon. Jeho střela skončila u tyče branky domácích.

Šilhavý Stráskému odpustil

Po gólu Mezlíka šancí ubylo. Zato přibyly dvě červené karty. Nejdříve ji dostal domácí Vrtělka, který šlápl na Ondráška. Druhou červenou kartu dostal Stráský. Byl na hřišti asi 19 vteřin, když šli domácí do brejku a on se rozhodl pro záchranný faul. "Říká se, že když dá hráč po střídání gól, že je to šťastná ruka trenéra," připomněl Šilhavý. "Ale nevím, jak se bude říkat tomuhle. Stráský se zviditelnil."

Pak však kouč hostů hovořil vážně. "Byl to Stráský, který vytvořil šanci pro hráče na zadní tyči," uvedl. "Usoudil, že z protiútoku je nebezpečí pro naši branku, tak fauloval. Je to kuriózní situace, ale vyčítat mu červenou kartu nebudu."

"Byl jsem častokrát vyloučený, ale takhle rychle ne," řekl k odchodu po příchodu Tomáš Stráský. Šilhavý si cenil, že jeho tým ani tentokrát po inkasovaném gólu nic nezabalil. "Byli jsme lepší ve druhé půli. V první zase domácí."