Jihočeským házenkářům se o víkendu nedařilo

15:26aktualizováno  15:26
Všechny tři týmy v nejvyšší soutěži házenkářů a házenkářek z jihu Čech o víkendu prohrály. Nedařilo se Jindřichovu Hradci, Písku ani Třeboni.

Ilustrační foto. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Nejvíce mrzí porážka Jindřichova Hradce doma s do té doby posledním Mostem.Je to do značné míry zásluha gólmanky hostů, která zamkla branku a povolila do ní "vstup" jen jednadvaceti střelám.

Hráčky hostů dokázaly navyšovat svůj náskok až na pět branek, v 54. minutě byl stav 18:23.

Až do 12. minuty se hráčky Písku držely svým soupeřkám na dostřel dvou branek. O osm minut později už ale Bratislavanky vedly nad Jihočeškami o pět gólů 11:6 a to především díky Globanové, která přispěla pěti góly.

Druhé utkání házenkářů Třeboně na cizí palubovce se jihočeskému týmu opět nevydařilo. Nováček nejvyšší soutěže si po středeční prohře s Hranicemi spravil chuť a vedení se ujal hned v úvodu prvního poločasu a v 10. minutě vedl nad Třeboňskými již 6:3. Hosté vyrovnali na 8:8, ale pak povolili a domácí se pobízet nenechali.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Fanoušci volejbalových Budějovic
Tři vítězství bez ztráty setu. Tak začíná sezonu mistr

Volejbalisté Českých Budějovic odstartovali sezonu v extralize parádně, ale kouč Dvořák dosavadní výsledky nepřeceňuje. Zítra Jihostroj přivítá od 17 hodin...  celý článek

Budějovický kouč Antonín Stavjaňa udílí pokyny.
Odvolaný Stavjaňa: Teď si trochu odpočinu. Dva roky jsem neměl volno

Spojení České Budějovice - Stavjaňa už od pátku neplatí. Vedení prvoligového hokejového klubu se rozhodlo, že do extraligy má zatím tápající tým dovést jiný...  celý článek

Hokejový trenér a sportovní psycholog Marian Jelínek hostem pořadu Rozstřel...