Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Centrum pro děti i seniory na Máji má skluz. Ale musí být hotové včas

  14:22aktualizováno  14:22
Příliš mnoho dotazů firem zdrželo stavbu komunitního centra za 60 milionů korun na největším českobudějovickém sídlišti. Pětipatrová budova s hřištěm na střeše, jejíž součástí bude i služebna strážníků, má být dokončena v dubnu 2014.

Komunitní centrum vyroste na sídlišti Máj v Českých Budějovicích za 60 milionů korun. | foto: www.c-budejovice.cz

Do konce května se měla část budějovického sídliště Máj nedaleko pošty proměnit ve velké staveniště. Vedení radnice počítalo s tím, že zahájí očekávanou stavbu komunitního centra Máj, které je jednou z největších investičních akcí v letošním roce na území města.

Na internetových stránkách radnice je sice stále uvedeno předpokládané zahájení prací v květnu, už je však jisté, že se to nestihne. Podle náměstka primátora Kamila Calty stavba v ohrožení není, a nadále platí její dokončení na konci dubna roku 2014, zahájení ale bude mít zpoždění.

"Stávající harmonogram zůstává, termín dokončení se váže na dotaci, proto se musí dodržet. Vítězem zakázky je firma Euro-Building z Bratislavy,“ upozornil Calta. Zahájení prací není zatím možné, podle jeho slov stále trvají odvolací lhůty proti výsledkům soutěže na tuto zakázku a není podepsaná smlouva.

S tím však museli na radnici počítat. Důvodem zpoždění je prodloužení výběrového řízení kvůli velkému množství dotazů ze strany firem, které se do soutěže hlásily. Tato skutečnost ukazuje na nedostatky v zadání zakázky.

Přesné datum zahájení stavby zatím Calta nesdělil, ale mělo by to být zřejmě nejpozději v červenci. Na co všechno se mohou obyvatelé Máje, ale i okolí v nové budově těšit?

Město získalo dotaci 30 milionů korun

Za zhruba 60 milionů korun slovenská firma postaví podle návrhu ateliéru SLA pětipodlažní budovu s hřištěm na střeše. Dále bude uvnitř nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, středisko primární prevence a terénní služby pro seniory a zdravotně postižené či služebna městské policie a přednáškový sál.

České Budějovice na projekt získaly evropskou dotaci 30 milionů korun. Budova bude stát v ulici A. Barcala na místě, kde je nyní parkoviště pro čtyři desítky aut. Několik parkovacích míst zůstane, nové parkoviště by mělo vzniknout nedaleko.

Fotogalerie

Zajímavé je, že o komunitním centru začali na radnici uvažovat už před zhruba sedmi lety.

Jak dále upozornil náměstek primátora Petr Podhola, na výstavbu centra je navázán i další důležitý projekt, a to navýšení kapacity Domova pro seniory Máj. "V současné době připravujeme projektovou dokumentaci. Počítáme s využitím prostor objektu v těsné blízkosti domova, ve kterém nyní sídlí mateřské centrum a městská policie,“ upřesnil náměstek Podhola.

Do komunitního centra se totiž obě zmíněné organizace přestěhují, a město tak bude mít volné prostory. "Předpokládáme, že uvnitř vytvoříme 32 nových lůžek pro lidi s Alzheimerovou chorobou. Investice bude přesahovat dvacet milionů korun. Samotná stavba by mohla začít v roce 2014 po dokončení komunitního centra,“ dodal Podhola.

Komunitní centrum vyroste na sídlišti Máj v ulici A. Barcala

Komunitní centrum vyroste na sídlišti Máj v ulici A. Barcala

Autor:Nejčtenější

Muže z Prachatic, který málem umlátil své štěně, někdo napadl

Ilustrační snímek

Vlnu nevole vzbudilo na internetu v uplynulých dvou dnech video, na kterém čtyřiadvacetiletý mladík z Prachatic týrá...

Mladík v Prachaticích doma málem umlátil štěně, usvědčilo jej video

Mladík brutálně týral psa. Hrozí mu dva roky vězení

Prachatičtí kriminalisté vyšetřují 24letého muže z Prachatic, který brutálně týral svého psa. Usvědčilo jej video,...Týrané štěně z Prachatic převezli na specializované pracoviště do Prahy

Když se štěně dostalo do péče vimperských veterinářů, mělo otoky hlavy a...

Bezmála 136 tisíc lidí už podepsalo petici, která žádá nejvyšší možný trest pro 24letého muže z Prachatic týrajícího...

VIDEO: Řidič si z D3 u Tábora udělal závodní dráhu, jel až 222 km/h

Třicetiletý řidič jel po D3 rychlostí až 222 km/h.

O téměř sto kilometrů v hodině překročil na jihočeské dálnici D3 povolenou rychlost řidič vozidla Alfa Romeo. Jeho...

Kladno si zahraje o extraligu. V baráži se může objevit i Jágr

Václav Nedorost (vlevo) z Českých Budějovic bojuje s Ladislavem Zikmundem z...

Kladenští hokejisté vyhráli v Českých Budějovicích 5:2, na zápasy semifinálovou sérii získali 4:1 a z prvoligového play...

Další z rubriky

Tříhodinová hádka o halu. Část klubů je proti jejímu bourání

Sportovní hala v Českých Budějovicích.

V době, kdy budějovická radnice hledá v soutěži firmu, která má postavit Multifunkční centrum Dlouhá louka za více než...

Tábor přišel o cenné pozemky v bývalých kasárnách Jana Žižky

Pozemky a budovy v kasárnách Jana Žižky stát prodal firme AXR z Plané nad...

Město Tábor si už nemůže dělat plány s budovami a přilehlými pozemky v někdejších kasárnách Jana Žižky. Stát je prodal...

Budějovice vyhrály spor s parkovací službou. Nemusí platit 2,5 milionu

Špatné parkování (ilustrační foto)

Dva a půl milionu korun jako ušlý zisk platit nebudou a žalobce má nahradit náklady řízení. Budějovická radnice uspěla...

Najdete na iDNES.cz