Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Budějovický Fitness Club skončil. Zůstaly po něm dluhy a naštvaní klienti

  13:53aktualizováno  13:53
Desítky zákazníků, kteří zaplatili tisíce korun, a nyní nemohou cvičit. Instruktoři bez výplaty a dluh půl milionu za nájem. Takovou spoušť za sebou nechal majitel Fitness Clubu v Českých Budějovicích. Klienti připravují hromadnou žalobu.

City Fitness Club sídlil v posledním patře budovy proti českobudějovickému výstavišti. | foto: František Panec, MAFRA

V telefonu se ozve pouze hlasová schránka, přes e-mailovou adresu také nikdo nereaguje. Tak vypadá komunikace českobudějovického City Fitness Clubu se zákazníky, kteří se teď cítí podvedeni.

Oblíbené fitness-centrum na Husově třídě naproti výstavišti je zavřené od konce června. Přitom tam mají desítky, možná stovky lidí stále předplacené členství. Roční příspěvek se všemi službami vyšel na 12 tisíc korun.

Odpovědnou osobou je Miloslav Švestka, který je v obchodním rejstříku zapsán jako jednatel společnosti. Podle zákazníků však není dlouhodobě k zastižení.

City Fitness Club fungoval od roku 2010 do letošního června.

City Fitness Club fungoval od roku 2010 do letošního června.

MF DNES oslovila i instruktory, kteří ve fitness pracovali. Z jejich vyjádření je zřejmé, že firma dluží peníze i zaměstnancům. Obrovskou sumu dluží také majiteli prostor, kde bylo fitness-centrum v nájmu.

Část zákazníků se s podobnými praktikami odmítá smířit a od začátku srpna připravuje hromadnou žalobu. Zatím se k ní připojilo 19 lidí.

"Existuje množství lidí, kteří přišli nejen o možnost si zacvičit, ale i o peníze. Je načase se přihlásit o svá práva a požadovat peníze za nefunkční členství zpět," shodují se poškození.

Jedním z poškozených je také Jaroslav Vrchota z Českých Budějovic. "Koupil jsem si členství na tři měsíce a cvičil necelý měsíc, než zavřeli. Od té doby se se mnou - stejně jako s ostatními - nikdo nebaví," potvrdil.

Zaplaceno nedostali ani instruktoři

K žalobě se zatím nepřipojil, ale pokud nedostane peníze za nevyužité služby zpět, nebo se fitness znovu neotevře, přijde o více než tisíc korun. "Jiní tam ztratili mnohem víc. Pokud mají zaplacené roční členství, jde jim o tisíce korun," poznamenal Vrchota.

Kvůli nevrácení členského poplatku se už jeden člověk obrátil na policii.

Na peníze marně čekají i instruktoři. "Situace není moc průhledná. Nechci se o tom příliš bavit, ale nějaké peníze asi dluží všem. Mně také," přiznal Jiří Kříž, který v City Fitness Clubu pracoval.

Nyní už působí jinde. Pro něj i další instruktory bylo navíc nepříjemné, že jim mnoho zákazníků volalo a dožadovalo se vysvětlení, proč klub bez bližších informací zavřel. Někteří po nich chtěli i vrátit peníze. Jenže instruktoři v tomto ohledu nemohou pomoci.

Miloslava Švestku se snažila opakovaně kontaktovat i MF DNES, ale na telefonním ani e-mailovém kontaktu nereagoval.

Podle obchodního rejstříku měl fitness klub za tři roky existence tři jednatele, tím posledním je zmíněný Švestka. Jen pár dní před ukončením provozu vstoupil do firmy jako společník Alfred Horníček.

V tu chvíli už však muselo být jasné, že má fitness velké potíže. Poslední kroky společnosti byly navíc zvláštní - těsně před ukončením provozu odvezla veškerý majetek, který mohl sloužit k případnému umoření dluhu jako náhrada.

"Sice jsme měli k dispozici kauci, ale i tak nám na nájemném dluží zhruba půl milionu korun. Jsme v kontaktu s právním zástupcem jednatele," potvrdila Antonie Šaldová, ředitelka společnosti Hochstaffl Bohemia, které patří budova, v níž klub sídlil.

V roce 2010 slavnostně otevíral nové fitness-centrum tehdejší majitel Jiří Rosenfelder. K současné situaci se vyjadřovat nechce. "Před rokem a půl jsem firmu prodal. Tehdy bylo vše v pořádku. Kontakt na současného majitele nemám," sdělil.

Autor:


Nejčtenější

Dvouletý chlapec se dostal z domu do bazénu, následkům tonutí podlehl

Ilustrační snímek

Dvouletý chlapec zemřel poté, co se topil v zahradním bazénu u rodinného domu v Písku. O letošních prázdninách je to v...

Na Prachaticku spadlo unikátní letadlo Be 50 Beta Minor, pilot zemřel

U Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku se při leteckém dni zřítilo unikátní...

U Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku se v sobotu odpoledne při leteckém dni zřítilo unikátní letadlo Be 50 Beta...Po čelní srážce zemřeli dva motorkáři na Českobudějovicku

Nehoda motorkářů mezi Hlubokou nad Vltavou a Municemi (11. srpna 2018).

Při dopolední nehodě na Českobudějovicku zemřeli dva řidiči motorek ve věku 44 a 39 let, uvedla policie. Čelně se...

V Hluboké se rozloučili s Kamilem Benešem, který padl v Afghánistánu

Lidé se loučí s Kamilem Benešem při smutečním obřadu v kostele sv. Jana...

V Hluboké nad Vltavou se lidé rozloučili s Kamilem Benešem, jedním ze tří českých vojáků, kteří se na misi v...

Zahradu s biotopem buduje rodina jako jedinečné království

Jezírko bylo tím prvním, co Piherovi na své zahradě vybudovali. Teprve pak se...

Holou parcelu bez jediného stromu koupili v malebné jihočeské vesničce před sedmi lety na stavbu rodinného domu a spolu...

Další z rubriky

VIDEO: Začala s kadibudkami. Teď maluje na maringotky hrady i osobnosti

Výtvarnice a učitelka Barbora Ticháčková o prázdninách maluje na maringotky...

Mezi desítkami vodáckých zastavení s občerstvením na Vltavě jen málokdo přehlédne maringotky kiosku Pod Čeřínem poblíž...

Motorkář zahynul při nárazu do stromu, jeho syn jedoucí za ním se zranil

Dva motorkáři havarovali na Písecku. Jeden nepřežil náraz do stromu.

Čtyřiapadesátiletý motorkář zemřel na Písecku poté, co nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do stromu. Jeho syn, který...

Senioři a školáci ušetří za MHD v Budějovicích stovky korun měsíčně

Ulicí E. Rošického jezdí v Českých Budějovicích jen linka 8. Oůvodně tam přitom...

Od prvního září budou moci senioři od 65 let a školáci do patnácti let jezdit městskou hromadnou dopravou v krajském...

Najdete na iDNES.cz