Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kovosvit zastavil sponzoring. Dotkne se to festivalu i fotbalu

  15:38aktualizováno  15:38
Finanční problémy sezimovoústecké společnosti Kovosvit MAS se kromě samotné firmy a jejích zaměstnanců dotýkají také kulturních akcí a sportovních klubů. Kovosvit byl dlouhodobě například generálním partnerem festivalu Táborská setkání nebo sponzorem fotbalového klubu FC MAS Táborsko.

Zaměstnanci Kovosvitu nedostali červencové výplaty. Ve firmě pracuje 770 lidí. | foto: Marek Podhora, MAFRA

Táborská setkání začínají už 16. září. Podle táborského starosty Jiřího Fišera by se však finanční problémy společnosti na organizaci slavností neměly projevit.

„Telefonicky jsem se spojil s panem Františkem Komárkem, majitelem firmy Kovosvit MAS, ve věci finanční podpory festivalu Táborská setkání. Ukázalo se, že s ohledem na ekonomickou situaci a finanční podmínky bankovních ústavů nebude v tomto roce reálné naplnit partnerství tohoto generálního sponzora. Od uzavřené smlouvy její strany odstoupí. Mám pochopení pro současnou situaci společnosti a vyjádřil jsem panu Komárkovi díky za dosavadní spolupráci. Firma byla významnou finanční oporou festivalu po mnoho let,“ vzkázal Fišer.

„Město Tábor bude muset nyní nalézt vlastní finanční rozpočtové prostředky. Festival není ohrožený, program je hotov a předprodej běží. Návštěvníci mohou být v klidu. Generální sponzorství pro další léta je pak otevřené a je nyní předčasné jakkoliv spekulovat,“ dodal Fišer.

V podobné situaci je i druholigový fotbalový klub MAS Táborsko. Kovosvit, jakožto hlavní sponzor, vyplácí peníze fotbalistům vždy v polovině roku, letos však sportovci nedostanou nic. „Vážíme si, že Kovosvit je u klubu zhruba 70 let. I z toho důvodu zatím neřešíme nějakou změnu názvu. V historii se to navíc už párkrát stalo. Je to partnerství, které není jen o penězích,“ řekl výkonný ředitel klubu Tomáš Samec.

Finanční výpadek podle něj není až tak zásadní, že by to mělo znamenat krach klubu. „Naše hospodaření není postaveno na penězích z Kovosvitu, ten je jedním z mnoha sponzorů. Částka, kterou jsme od Kovosvitu dostávali, byla vzhledem k celkovému rozpočtu marginální. Všechny peníze na chod klubu jsou pochopitelně důležité, ale takový výpadek neznamená existenční problémy. Budeme si muset mírně utáhnout opasky,“ doplnil.

Zda bude partnerství Kovosvitu a fotbalistů trvat v dalším roce, záleží na jednání firmy s bankami a ekonomické situaci podniku (více o situace v Kovosvitu zde).

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí v Jihočeském kraji dle okresů:

Volby do Senátu

Jihočeský kraj volí své zástupce do Senátu v obvodu České Budějovice. Do Senátu v obvodu č.14 kandidují: Ladislav Faktor, Blanka Jakubcová Sýkorová, Lubomír Pána, Marie Paukejová, Miloslav Procházka, Richard Schötz, Jiří Šesták a Štěpán Tampír.Nejčtenější

Cyklista srazil na chodníku devítileté dítě. Po pádu se zvedl a ujel

Ilustrační snímek

Policisté pátrají po cyklistovi, který v úterý odpoledne srazil na autobusové zastávce v Českých Budějovicích...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...Inspekce stíhá dva budějovické policisty kvůli mučení Roma

Generální inspekce bezpečnostních sborů (ilustrační foto)

Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá dva českobudějovické policisty. Údajně mučili 32letého Roma a nutili ho,...

Stavbu D3 k hranicím mohou zdržet perlorodky a problémy s pozemky

Více než tři kilometry dálnice D3 v úseku Borek - Úsilné u Českých Budějovic.

Stavba budoucí dálnice D3 k rakouským hranicím může mít nepříznivý vliv na život a rozmnožování chráněné perlorodky...

Cyklista Kaňkovský proletěl sklem do auta: Asi při mně stáli všichni svatí

Zničené kolo Aloise Kaňkovského po nárazu do jednoho z mechanických vozů závodu...

Cyklisté hradecké stáje Elkov Author se chystají na mistrovství světa, kde pojedou závod družstev. Týká se to i Aloise...

Další z rubriky

Vymýšlel si úrazy a z pojišťoven vylákal téměř půl milionu. Hrozí mu pět let

Ilustrační snímek

Muž z Českobudějovicka více než čtyři a půl roku podváděl několik pojišťoven. Vymýšlel si úrazy, a poté dostával peníze...

Při lovu na Táborsku někdo postřelil myslivce, je těžce zraněný

Ilustrační snímek

Při lovu zvěře na Táborsku někdo postřelil jednoho z myslivců. Těžce zraněného muže odvezl do nemocnice vrtulník....

Cyklista srazil na chodníku devítileté dítě. Po pádu se zvedl a ujel

Ilustrační snímek

Policisté pátrají po cyklistovi, který v úterý odpoledne srazil na autobusové zastávce v Českých Budějovicích...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz