Momentka z hokejového duelu mezi Havlíčkovým Brodem a Českými Budějovicemi...

Momentka z hokejového duelu mezi Havlíčkovým Brodem a Českými Budějovicemi (modrá) | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Marek se vrátil do sestavy budějovických hokejistů a hned skóroval

• 0
Po měsíčním trestu za špatnou životosprávu se Ladislav Marek v pondělí vrátil zpět do sestavy budějovického Motoru. Brankou a dvěma nahrávkami přispěl k jasnému debaklu 9:2.

„Dlouho jsem nehrál a jsem moc rád, že to dneska takhle vyšlo,“ usmíval se po utkání dvacetiletý útočník. Kvůli zranění Davida Kuchejdy, který má sešitý prst na ruce a chybět by měl více než deset dnů, se Marek objevil v první formaci po boku Pajiče a Švihálka.

Výsledek úvodního dějství však debaklu nenasvědčoval. Jedinou branku vstřelil domácí Rob, který tečoval Semrádovu střelu od modré čáry. „Věděli jsme o jejich rychlých protiútocích a hlídali jsme si je, což se nám dařilo. Potom nám to tam naštěstí začalo padat,“ líčil Marek.

Pokud si diváci v Budvar aréně stěžovali na střeleckou nemohoucnost Jihočechů v první třetině, druhá dvacetiminutovka nabídla branek šest. „Výsledek vypadal pro hosty hrozně, ale zápas rozhodla až druhá třetina, kdy jsme během pěti minut vstřelili tři góly. Se čtyřbrankovým náskokem se každému mužstvu hraje líp,“ zhodnotil utkání trenér Radek Bělohlav.

Nejprve se trefil kapitán Motoru Straka, který si zkušeně počkal na pohyb Koutského a s přehledem zavěsil. Už na rozdíl tří branek zvyšoval o půl minuty později obránce Chmelíř tvrdou ranou od modré a čtvrtou branku přidal právě Marek. „To byla Švihasova (Michal Švihálek) zásluha, který mě našel úplně volného u levé tyče. Já už jsem to měl do prázdné branky,“ popsal svůj druhý gól. Po čtyřech obdržených brankách rezignoval šumperský brankář Koutský a přepustil místo Zelenkovi.

Pro odchovance píseckého hokeje, který působil i v Mladé Boleslavi, to nebyl jediný bodový příspěvek. Na konci prostřední části viděl dobře rozjetého Pajiče, který zvyšoval na 5:0 a ve třetí třetině oplatil skvělou nahrávkou Švihálkovi. V závěrečné periodě se utkání pouze dohrávalo. Svou druhou branku přidali Švihálek i Straka, který dostal ještě výhodu trestného střílení, ale puk mu sjel z čepele a na Zelenku nevyzrál.

Po utkání nezůstal Marek se Švecem, který pykal za stejný prohřešek, se svými spoluhráči v šatně, ale museli se odebrat do šatny juniorského týmu. Dnes čeká Motor od 18 hodin utkání na nově zrekonstruovaném stadionu kladenských Rytířů.