Budějovický brankář David Gába pouští gól v duelu s Olomoucí.

Budějovický brankář David Gába pouští gól v duelu s Olomoucí. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Hokejisté nestříleli, prohráli a v baráži jsou zase poslední

• 0
Stačily čtyři dny, tři kola a pořadí celků v baráži o hokejovou extraligu se celé přesypalo. Aktuální situace? Chomutov, Slavia, Olomouc a budějovický Motor – třináct, jedenáct, deset a osm bodů. Takové je pořadí po sedmém kole. Všechny týmy tak mají stále plnohodnotnou šanci na to, aby po posledním, 12. kole prolínací soutěže slavily extraligovou příslušnost pro příští sezonu.

V pátek hráli budějovičtí hokejisté doma s Olomoucí klíčový zápas o to, aby se vrátili do bojů o extraligu, a vyhráli, v úterý zase čekal stejně klíčový duel Olomouc, která byla v tu chvíli na posledním místě. I ona to zvládla. A českobudějovický tým tentokrát prohrál 0:3, když byla rozhodujícím momentem poslední minuta druhé třetiny, kdy se domácí celek trefil dvakrát.

Lašovu dělovku dokázal gólman Bláha vyrazit jen do Skrbka, od kterého zapadl do sítě. Hned o několik desítek vteřin později do té doby skvělý budějovický brankář inkasoval podruhé. Matai nastřelil puk na branku a nejnižší návštěva v letošní baráži (2 682 diváků) slavila na tribunách navýšení vedení na 2:0.

„Nepředvedli jsme výkon hodný baráže. Bylo to jako den a noc oproti tomu, jak jsme hráli před dvěma dny na Slavii (výhra 3:1). Neukázali jsme v Olomouci vůbec nic z toho, co jsme se naučili,“ zlobil se po zápase asistent trenéra českobudějovického celku Radek Bělohlav.

Špatný konec druhé třetiny pro Jihočechy pokračoval i na začátku té třetí. V rozmezí 17 vteřin se nechali vyloučit Kuchejda s Boháčem, a díky trefě obránce Houdka od modré čáry domácí stvrdili výsledek ve svůj prospěch.

„Soupeř byl aktivnější a zasloužil si vyhrát. Poprvé jsme se dostali do situace, kdy jsme vyhráli dvakrát v řadě, kvůli tomu tam z naší strany bylo možná trochu uspokojení,“ popisoval Bělohlav.

Olomouc byla tentokrát nad síly Jihočechů i z toho pohledu, že ti dokázali vystřelit jen desetkrát. A to byla velká změna oproti zápasům doma s tímto soupeřem a hlavně na Slavii.

„Nedokázali jsme Olomouc dostat pod fyzický ani psychický tlak, neumím si to vysvětlit. Nic nás neomlouvá. Jediným plusem bylo jen to, že to nemůže být horší. V této sezoně určitě nebyl zápas, kdy bychom vystřelili pouze desetkrát. V pátek musíme předvést úplně jiný výkon,“ konstatoval Bělohlav.

Díky výhře Chomutova na Slavii Severočeši odskočili už na pět bodů. Aby Motor udržel kontakt s druhým místem zaručujícím pro příští sezonu extraligu, bude muset zítra porazit doma Slavii. Když ne za tři body, tak alespoň za dva. Jinak může být z pohledu extraligových nadějí zle.

Na páteční zápas se Slavií i na nedělní s Chomutovem jsou stále volné vstupenky. Od dnešních 13 hodin mohou zájemci koupit lístky ve fanshopu a od 15 do 18 hodin i na pokladnách. V prodeji budou vstupenky i v den zápasu.