Zápas IHC Písek (v modrém) proti  HC Benátky nad Jizerou.

Zápas IHC Písek (v modrém) proti HC Benátky nad Jizerou. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Na dně tabulky první ligy hokejisté Písku přece přimrzli

• 0
Písečtí hokejisté měli ukázat, že po čtyřech povedených zápasech v I. lize po výměně kouče zvládnou herně i pátý, byť hráli s favority. Nepovedlo se. Prohráli doma s Benátkami nad Jizerou 1:4.

V utkání I. hokejové ligy doma Komterm Písek prohrál s Benátkami nad Jizerou 1:4 a zůstal přilepený u dna tabulky. Naopak mu ještě soupeři kolem poodskočili, protože ve stejném kole bodovali.

Přitom v minulých čtyřech zápasech hrál Písek se všemi třemi týmy z čela tabulky. Herně nepropadl a urval i nějaké body.

V Písku se tentokrát hrálo od začátku opatrně a také hodně čistě. Střela na branku byla v první třetině na medaili za velké činy. Oba týmy měly jednoho vyloučeného. Tak slušně se hrálo do konce.

V každé třetině se také hostům povedlo dát alespoň jeden gól. Byli jako jedovatý had ve svém těsném koši. Vyjeli dopředu a zasáhli soupeře. Pak se vrátili a počkali, co domácí provedou. V úplné defenzivě zdaleka nebyli, ale dozadu se zavřeli důkladně.

"Tlačíme se do brány," nabádal své svěřence kouč hostů Milan Černý. "Dobrá práce, to je ono," chválil útočníka Suju za samostatnou akci trenér domácích Alois Chlustina.

Ve 12. minutě dali hosté první gól. Obránce Jech si popojel a trefil se nad vyrážečku Jágra. Písek měl smůlu. Jank při obranném zákroku zlomil hůl, a tím nahrál soupeři. Jech pak jen zamířil.

Kouč domácích chodil i po místech k sezení pro hráče. Bylo tam dost prostoru. Písek měl na střídačce jen šest obránců, deset útočníků a brankáře Pinkase.

"Čtyři beci jsou zranění," připomněl člen vedení hokejového Komtermu Pavel Horažďovský. Hrát nemohli Vojta, Dvořák a Vomela, který už alespoň začal po delším výpadku trénovat. Procházka taky nic moc. Chyběli i útočníci Stránský a Luňák či Polodna.

Jestli Písečtí o první přestávce plánovali, jak se v druhé třetině zvednou a otočí výsledek, museli záhy přemýšlet nanovo. Ve 21. minutě ujel hostující Loskot a bekhendem trefil horní růžek. Tentokrát to bylo nad lapačku Jágra - 0:2.

Domácí pak o dost přidali. Jank a Kalečík pálili tvrdě, ale minuli branku. Ferbauer ji trefil, ale hostující gólman Stejskal povyjel a puk z úhlu srazil. Písečtí si neodpustili dvě chyby v rozehrávce za svou brankou. Góly z toho ale nebyly.

V polovině zápasu byl zraněný domácí bek Všetečka. Další ztráta v obraně týmu. I když se Všetečka dal trochu dohromady, nebyl úplně fit a pořád si dával do kupy zasaženou část těla.

Vzápětí hráli domácí přesilovku. Jankova střela byla sražena, Všetečka pálil vedle. Dva závary před svou brankou hosté přečkali. "Je to jen o kontaktu," povzbuzoval Chlustina. Chtěl gól svého týmu, který by hráče zvedl. Písečtí zůstali v náporu i po přesilovce.

Ale jen hosté ujeli, hned dali třetí gól. I když Jágr za nic nemohl, střídal ho Pinkas. Domácí ještě zkoušeli zvednout se. Stále mohli myslet na body. Dáme góla, znělo z domácí střídačky.

V polovině třetí třetiny to byla pravda. Slavík nahrál Michalovi Pšurnému zpoza branky a bylo to 1:3. Necelých pět minut před koncem hráli Jihočeši přesilovku. Dragoun trefil horní tyčku a Suja poslal puk do dezorientovaného Stejskala. Poslední pokus Komtermu při power play dopadl mizerně. Skořepa dával na 1:4.

Potvrdilo se, že týmy, které jsou ve středu tabulky, se na zápas s Pískem soustředí jako na klíčový. Hrajou přece s posledním a to je pro ně šance i povinnost. Písku se bude ze spodku utíkat těžko, přetěžko.