Na mistrovství Evropy v terénu měl Skála stříbro

11:20aktualizováno  11:20
Po roční přestávce se Česká republika opět dočkala medaile z evropského šampionátu v cyklokrosu. Stříbrnou medaili si připsal junior Jakub Skála z CT Budvar Tábor, přestože měl několik pádů.

Ilustrační foto | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Medaili si z německého Frankfurtu odvezlo celkem sedm zemí. Nejúspěšnější výpravou se stalo Nizozemí se třemi medailemi, z toho dvěma tituly. Zklamaní jsou především Belgičané.

Jakub Skála z CT Budvar Tábor byl v dobré společnosti. Zvítězil Švýcar Lars Forster, třetí byl Francouz Quentin Jauregui. Jihočech už předtím v sezoně několikrát naznačil, že má formu.

Naposledy před startem v Německu zvítězil v Toi Toi Cupu juniorů v Lošticích. Stejnou soutěž předtím vyhrál i při závodu I. kategorie UCI v Táboře.

Úspěšný byl i v Conternu v Lucembursku, kde byl první v otevřeném závodě juniorů. Zvykl si na boj o čelo a to se mu vyplatilo.

Jeho medaile byla o to cennější, že například jezdci do 23 let v Německu vyhořeli. Nejlepší Lubomír Petruš skončil na 25. místě. Opory Jiří Polnický a Karel Hník závod vůbec nedokončily.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Fanoušci hokejistů Českých Budějovic oslavují.
Hokejisty Karlových Varů v Českých Budějovicích vychytal Gába

Hlavními postavami trháku 11. kola v Českých Budějovicích o čelo WSM ligy bylo přes šest tisícovek bouřících diváků a také domácí gólman Gába, který vychytal...  celý článek

Momentka z utkání Ústí nad Labem - České Budějovice
V šestnácti hraje s dospělými. Je to pro mě velká čest, říká Toman

Patří mezi největší hokejové talenty v jižních Čechách. Je mu teprve 16 let, ale už si připsal dva starty v první lize a chystá se na další. Matěj Toman, člen...  celý článek

Českobudějovický trenér Antonín Stavjaňa
Budějovické tápání odnesl kouč, Stavjaňa na jihu Čech skončil

Trenér Antonín Stavjaňa už nevede hokejisty Českých Budějovic. Vedení prvoligového klubu, který se netají postupovými ambicemi, odvolalo čtyřiapadesátiletého...  celý článek