14:01aktualizováno  14:01
Přípravné fotbalové utkání mezi prvoligovou SK Slavia Praha a druholigovým Dynamem České Budějovice v Písku „obohatil“ deset minut před koncem nahý fanoušek, který vběhl na hřiště. Při sobotním utkání pak musela zasahovat i policie.

Běžela 80. minuta zápasu a prvoligový tým vedl v jinak poklidném přípravném zápase 2:0. V té chvíli se vrhl na hřiště nahý maskovaný fanoušek, který z hlavní tribuny zamířil s kuklou na hlavě ke slávistickému brankáři Berkovcovi a posléze po schodech na protější tribunu.

Tam za ním běžel i jeden člen ostrahy, který se posléze pustil do potyčky s ním i dalšími fanoušky pražského celku. Celou situaci ukončil až nástup policejních těžkooděnců, kteří byli připraveni před stadionem.

„Po loňském zápase Slavie s Dynamem jsme byli na podobné věci připraveni. Jen ne vždycky dokážete přesně odhadnou čas, kdy k tomu dojde,“ ujistil sekretář FC Písek Jaroslav Hrdlička. Připomněl rok staré události, kdy řádění slávistických fanoušků v Písku odneslo vybavení stadionu.

Fanoušci vytrhávali sedačky a házeli je na hřiště. Škoda šla do tisíců korun a došlo i na potyčku před areálem stadionu. Před rokem bylo v Písku na zápase dva tisíce lidí. Tuto sobotu zhruba polovina.

„K těmto věcem se ani nechci vyjadřovat. K fotbalu to samozřejmě nepatří,“ dodal kouč hostujícího celku Dušan Uhrin mladší.

Na přípravný zápas Slavie a Dynama dorazilo několik desítek fanoušků pražského celku, kteří už v prvním poločase vhodili na hrací plochu dýmovnici, ve chvíli kdy se Slavie dostala do jednogólového vedení. Menší potyčka mezi fanoušky se strhla i během poločasové přestávky a pyrotechnika létala do vzduchu i v době, kdy fanoušek běžel po hrací ploše.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Výlov rybníku Rožmberk (13. října 2017)
Na výlov Rožmberka dorazily tisíce lidí, přijet má i Krčín

Až do neděle loví rybáři Rožmberk, největší rybník v České republice. První zátaz začal hned ráno v sedm hodin, kolem poledne se bude opakovat. Pokud bude...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Muže na Táborsku zranila zbloudilá, nebo odražená střela

Zbloudilá, nebo odražená střela trefila třiatřicetiletého muže v obci na Táborsku. Se zraněním zad byl převezen do nemocnice. Kriminalisté případ vyšetřují...  celý článek

Zlínští policisté našli nad malenovickým hradem ostatky lidského těla. (27. dubna 2011)