V jižních Čechách se nejlépe žije podnikatelům v Třeboni. Svědčí o tom i přibývající množství restaurací, kaváren a vináren. Ilustrační snímek.

V jižních Čechách se nejlépe žije podnikatelům v Třeboni. Svědčí o tom i přibývající množství restaurací, kaváren a vináren. Ilustrační snímek. | foto: Petr Broulík, MF DNES

Nejlepší podmínky pro život mají jihočeští podnikatelé v Třeboni

  • 0
Nejlepší podmínky pro podnikání na jihu Čech nabízí lázeňská Třeboň. Vyplývá to z ankety Město pro byznys, která se letos vyhlašovala už počtvrté. Druhé místo obsadil Písek a na třetím místě skončil Jindřichův Hradec.

"Myslím, že jsme vyhráli tím, že město dlouhodobě vytváří pro podnikatele velice dobré podmínky zejména v oblasti lázeňského cestovního ruchu. A protože město i provozuje svoje lázně, vytváříme také prostor pro podnikatele, kteří provozují ubytování, restaurace a další služby," uvedl třeboňský starosta Jiří Houdek.

Rozvoj lázeňského města je vidět například na přibývajících restauracích, kavárnách a vinárnách. V roce 1990 jich bylo v Třeboni 17, letos už 73.

Druhé místo obsadil vloni první Písek. Město si velmi dobře vedlo v oblasti kvality veřejné správy, která hodnotí mimo jiné počet strážníků, kapacitu mateřských škol či elektronickou komunikaci radnice. Velmi pozitivní hodnocení získal Písek také od podnikatelů.

Největším jihočeským překvapením bylo třetí místo pro Jindřichův Hradec, který se na medailovou pozici vyšvihl z loňského 11. místa. Letos bodoval hlavně v oblasti kvality veřejné správy a lokality, získal ale také speciální cenu za dobré hospodaření a nadprůměrný počet strážníků.

"Máme 19 strážníků. Bezpečnost občanů je jedna z oblastí, kterou preferujeme. V dnešní době, kdy se stát chová macešsky ke státní policii, chceme být připraveni," podotkl hradecký starosta Stanislav Mrvka.