Momentka z druholigového utkání Hradec Králové - České Budějovice. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Páté kolo Fotbalové národní ligy Jihočechům žádné body nepřineslo

• 0
Není to ono. Ve Fotbalové národní lize se Jihočechům nevede podle ohlášených plánů před sezonou. V pátém kole soutěže dostaly oba týmy po třech gólech. Finiš Českých Budějovic v Hradci Králové přišel později, než bylo třeba.

V posledních dvou kolech Fotbalové národní ligy uhráli dva zástupci Jihočeského kraje bod. Byl za remízu Táborska 0:0 doma s Mostem. Skóre ze čtyř zápasů mají Jihočeši 2:9. A to dali dva góly Českobudějovičtí v neděli v Hradci Králové, až když domácí vedli 3:0.

Hosté po přestávce zapli. Marně však doháněli ztrátu z první části zápasu, kdy jim dřevěněly nohy.

Využil toho Vaněček, který byl v Plzni, v Mladé Boleslavi a pak hrál za Sokolov. Nastřílel hattrick.

„Soupeři jsme vítězství nabídli našimi vlastními chybami, hlavně u prvních dvou branek,“ řekl kouč hostů Pavel Hoftych. „První poločas byl z naší strany hodně špatný a jeho konec už byl jen o tom, abychom neinkasovali další gól,“ konstatoval dále. „Přitom to bylo nepochopitelné, věděli jsme, že Hradec bude čekat na brejky, a přesto jsme je nedokázali bránit.“

Hosté se svých gólů dočkali až ke konci zápasu. Ve 14. minutě sice domácí ve své šestnáctce faulovali, ale sudí zákrok na Kaloda jako penaltový neviděl.

V 66. minutě trefili domácí Kučerou tyč branky Daňka. Gól zařídil až Kalod, který centroval do šestnáctky. Před brankou poslal jeden z domácích hráčů míč do vlastní branky na 3:1.

Po chvíli zahrál domácí Šisler v šestnáctce svého týmu rukou a Rýdel penaltu jistě proměnil. Ke konci nebezpečně střílel hostující Klesa, který vystřídal Wermkeho. Gól však nedali hosté ani v závěrečném závaru před brankou soupeře, který přišel v nastavení.

„Po přestávce jsme hned mohli snížit, ale gól jsme nedali a pak to dlouho vypadalo, že se do zápasu už nedostaneme,“ uvedl kouč Hoftych. „Podařilo se nám to až chvíli před koncem a nakonec jsme měli i šance na vyrovnání.“ Hradec Králové doma předtím nevyhrál od 18. listopadu loňského roku, kdy doma v nejvyšší soutěži zdolal Slavii také 3:2. Je to více než devět měsíců.

Táborsko se stalo další obětí rozjezdu nováčka soutěže z Frýdku-Místku, který je od začátku v čele tabulky. Hosty mohlo potěšit, že se na utkání přišlo podívat přes pět tisíc diváků. Výhra domácích 3:0 je nemohla těšit vůbec. Zvlášť, když byli více než vyrovnaným soupeřem. Do přestávky snad i lepším celkem. Hosté litovali, že v úvodu Potočný nepotrestal chybu gólmana domácích Prepsla. Další šance měli opět Potočný, pak Javorek i Šimák, ale gól nedal nikdo.

Domácí se soustředili na brejky, které ovládají moc dobře. Když už nevyšel brejk, proměnili penaltu za faul brankáře Tomy. Trestal Prokeš, který už v sezoně nastřílel pět gólů.

V příštím kole hrají České Budějovice doma s Ústím nad Labem a Táborsko se utká se Sokolovem.