Kanonýr FC Písek Jan Zušťák

Kanonýr FC Písek Jan Zušťák | foto: archiv MF DNES, MF DNES

Písek pokořil Českou Lípu po přestávce

• 0
Znovu to byla show. Pro fanoušky, kteří přišli na utkání druhého Písku a desáté České Lípy, byl zápas České fotbalové ligy zajímavý hlavně po přestávce.

Domácí dali tři branky a další šance neproměnili. Jen Zušťák, který vstřelil první gól, se pak dostal do tří příležitostí v rozpětí jedenácti minut. Pokaždé byl včas u branky vždy před bránícím soupeřem. Dvakrát střílel nohou a jednou hlavou. Vždy vedle.

Předtím zahájil střelbu. Ve 25. minutě trefil břevno. První gól zápasu dal po trestném kopu Mašáta. Trefil se do skuliny pod ruku brankáře hostů.
Druhý gól dal Polodna s přispěním hostujícího Vrabce. Polodna se dostal k dalšímu centru Mašáta z trestného kopu a od něj zasáhl míč kapitána hostů. Ten nestačil reagovat - 2:0.

Kuriózní byl poslední gól. Voráček střídal dvě tři minuty předtím, než ho další střídající hráč Malý vysunul pěknou přihrávkou. Voráček šel zprava sám na brankáře Meiera, ale nahrál doleva na nabíhajícího Kubiše.

Od něj skočil míč znovu na pravou stranu a mezitím se Meier i jeden z bránících hráčů hostů zamotali. Obránce sice stačil reagovat, ale Voráček měl míč před brankou a nemohl se ze dvou tří metrů netrefit.

"Brankář dobře vyběhl. Proto jsem raději nahrával," vysvětloval Martin Voráček. I když každý od něj čekal střelu. Byl to jeho první gól v ČFL.

Trenér domácích Karel Musil není nadšený z toho, jak se v ČFL brání. "Každý říká, že bude hrát utkání pro diváky," zmínil se. "Kdokoliv přijede, podřídí hru výsledku."

Ostré obrany s deseti muži v šestnáctce a kolem ní. Tak dobýval Písek valy v posledních dvou zápasech doma. S Kunicemi se mu to nepovedlo. Dostal dvě branky z brejků a prohrál 0:2. S Českou Lípou zvítězil 3:0. "Měli jsme štěstí," podotkl Musil.

Jenže jeho svěřenci měli jednu šanci za druhou. "Tohle mužstvo je ofenzivně laděné," vysvětloval. "Je tu spousta hráčů, kteří mají zkušenosti a mají fotbal rádi."

Že se Zušťák ze tří šancí ani jednou netrefil do branky? Svoji roli splnil předtím. Dal úvodní gól. "Nám to hodně pomohlo a soupeře to srazilo," řekl Musil. "To je jeho síla. Do šancí se umí dostat."

Proč Písek nezvládl Kunice? "Když jsem viděl naši reprezentaci se Skoty, jak se s nimi prala a jak míče létaly kolem tyčí," připomněl výhru Česka 1:0. "Ale měla štěstí. A s takovou taktikou jako Skotové sem přijely Kunice. "I my jsme měli šance."