Odvolanou vedoucí katedry jihočeské univerzity hájí petice bez podpisů

  15:38aktualizováno  15:38
Za odvolanou vedoucí katedry Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity Miladu Krejčí, se prý postavili studenti prvního ročníku. Žena, která přišla o funkci kvůli aféře s podivným placením kurzů a triček, sama zaslala redakci MF DNES petici, v níž studenti žádají, aby zůstala ve funkci. Je ale podivné, že archy neobsahují žádné podpisy.
Odvolaná vedoucí katedry Milada Krejčí tvrdí, že na její podporu sepsali studenti prvního ročníku petici. Dokuemnt sama poslala i do redakce MF DNES. Jenže na arších nejsou žádné podpisy. Ilustrační snímek

Odvolaná vedoucí katedry Milada Krejčí tvrdí, že na její podporu sepsali studenti prvního ročníku petici. Dokuemnt sama poslala i do redakce MF DNES. Jenže na arších nejsou žádné podpisy. Ilustrační snímek

Pondělní odvolání vedoucí katedry výchovy ke zdraví Milady Krejčí rozdělilo studenty na dva tábory. Jedni jí nemohou přijít na jméno a její odvolání schvalují. Jiní ji ale hájí.

Krejčí si prý na fakultě zařídila byznys, studenti si museli koupit trička s logem katedry, jenže za ně neplatili univerzitě, ale firmě syna Krejčí. Podivné bylo také placení povinných kurzů.

Kritika se snáší i na lednový lyžařský výcvik, který byl prý předražený. Krejčí se ale k obviněním odmítla vyjádřit.

Několik studentů, které MF DNES ve středu oslovila na fakultě, odvolání vítá. "Za ty roky se toho tady stalo tolik podivného, že už si na všechno ani nevzpomenu. Nejhorší samozřejmě je, že se za kurzy a trička neplatilo přes kasu fakulty. Pokulhává tu i kvalita výuky. Upřímně neznám nikoho, kdo by byl s katedrou a s Krejčí spokojen, odvolání vítám," sdělila jedna ze studentek, která si nepřála být jmenována.

Všichni studenti si ale na Krejčí nestěžují. Tři studentky prvního ročníku, které se zúčastnily zmíněného lyžařského výcviku v italském Tonale od 8. do 15 ledna, si kurz pochvalují. "Bylo to nádherné. A drahé to rozhodně nebylo, bydleli jsme přímo na sjezdovce," řekla studentka, která nechtěla být jmenovaná.

Petice nevisí na nástěnce, neví o ní sekretářka ani tajemnice

Trojice studentek si přeje, aby Krejčí v pozici vedoucí katedry zůstala. "Nemůžu si na ni stěžovat, je super. Rozhodně chci, aby na katedře dál působila," shodují se.

Právě studenti I. ročníku mají stát za peticí proti odvolání Krejčí z pozice vedoucí katedry. Dokument zaslala do redakce MF DNES sama Krejčí, archy však neobsahují žádné podpisy. Jen sdělení, že petici sepsali studenti. Ti, které MF DNES oslovila, ale tvrdili, že s peticí nemají nic společného.

O sepsání petice ani o žádném spolužákovi, který by to učinil, nevědělo ve středu ani 11 prváků, kteří čekali na zápočtový test. Ponětí o ní neměla ani tajemnice, ani sekretářka katedry, dokument dokonce nevisel na žádné nástěnce.

Krejčí to nechala bez komentáře. Podle petice by měla zůstat v pozici vedoucí katedry, dokument se jí zastává i v případě incidentu na výcviku v Tonale. Tam si studentka katedry výchovy ke zdraví Eva Fryšarová zranila zápěstí.

Podle Fryšarové ale Krejčí a zdravotnice Zuzana Kornatovská zranění zlehčovaly a nezajistily dostatečné lékařské ošetření. Podle zprávy, kterou Krejčí poskytla MF DNES, ale byla Fryšarová zodpovědná sama za sebe. Místo požadovaných lyží si totiž přivezla snowboard a oznámila, že se programu výcviku nezúčastní.

Autor:


Nejčtenější

Pacientka z ciziny nechala v Krumlově dluh, nemocnice se soudí v Madridu

Ilustrační foto

Několik měsíců trvala léčba pacientky z Argentiny v Českém Krumlově, kde ji přijali s multiorgánovým selháním. Jenže...

Budějovičtí hokejisté zdrtili Porubu, Kladno si snadno poradilo s Třebíčí

Pavel Novák (vpravo) z Českých Budějovic v duelu s Ústím

České Budějovice ve 14. kole první hokejové ligy drtivou výhrou 8:1 nad Porubou potvrdily pozici lídra, v čele mají...Žena ze Strakonic pomohla díky Facebooku zachránit německou sebevražedkyni

Ilustrační snímek

Život mladé ženy z Bavorska pomohla zachránit všímavá uživatelka Facebooku ze Strakonic. Na síti si všimla vzkazů,...

U Písku narazil kamion do osobního auta. Směr na Prahu byl uzavřený

Kamion v kopci narazil do osobního vozu značky Renault.

Vážná nehoda se ve středu odpoledne stala na Písecku. Na hlavním tahu na Prahu tam kamion zezadu narazil do osobního...

Archeologové našli v místech, kudy povede D3, zbytky domu z 12. století

Archeologové našli na rekonstruovaném nádraží v Jaroměři cenné předměty z doby...

Archeologové z Jihočeského muzea objevili při průzkumu míst, kudy povede dálnice D3, u Starých Hodějovic ostatky domu z...

Další z rubriky

U Písku narazil kamion do osobního auta. Směr na Prahu byl uzavřený

Kamion v kopci narazil do osobního vozu značky Renault.

Vážná nehoda se ve středu odpoledne stala na Písecku. Na hlavním tahu na Prahu tam kamion zezadu narazil do osobního...

Debatu na budějovické radnici o parkovacích zónách provázely výkřiky i potlesk

Zastupitelský sál na budějovické radnici byl při projednávání parkovacích zón...

V zastupitelském sále představilo v úterý odpoledne vedení Českých Budějovic spolu s projektanty plány, jak chce...

V Ratiboři na Písecku vyhořel byt, hasiči v něm našli mrtvou ženu

Při požáru bytu zemřela seniorka. Ostatní stihli dům opustit bez zranění.

Jeden lidský život si vyžádal požár, který ráno zachvátil byt v domě ve vesnici Ratiboř na Písecku. Šest lidí z...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz