Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté zachránili z vody sebevražedkyni a seniory se psem

  17:00aktualizováno  17:00
Čtveřice jihočeských policistů v neděli zachránila před utonutím tři lidi a psa. Ženu, která se chtěla utopit ve Strakonicích, a dvojici seniorů, která uvázla v autě mezi obcemi Vesce a Nedvědice na Táborsku. Když jim hlídka přispěchala na pomoc, vozidlo už bylo skoro zatopené.

V pátek bojovali záchranáři o životy vodáků, kteří se převrhli s raftem na Vltavě. V neděli zachraňovali policisté z rozbouřené vody tři lidi - ženu ve Strakonicích a starší manžele na Táborsku. | foto: František Panec, MAFRA

Strakoničtí policisté Petr Šíma a Richard Bothe kolem poledne vyjeli k řece Otavě, kde podle hlášení chodila po mostě žena a vykřikovala, že se utopí.

"Když přijížděli k Blatenskému mostu, už viděli ženu zhruba čtyři metry od břehu plavat v řece. Hned poté se za ní vrhli do vody," popsal jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Upozornil, že když si žena uvědomila, že jí jde skutečně o život, začala volat o pomoc. Silný proud ji v tu chvíli unášel dál od břehu i policistů.

Asi uprostřed řeky policisté přece jen tonoucí dostihli a po boji s vodou ji dostali na břeh. "Řeka všechny za několik desítek vteřin snesla o sto metrů po proudu. Po záchraně ženu předali do péče lékařů, v tu chvíli už opět opakovala, že nechce žít," pokračoval Matzner. Po převlečení a osušení se hlídka vrátila do práce.

Přívalová vlna smetla auto se dvěma seniory ze silnice

V neděli to však nebyl poslední podobný zásah. K dalšímu vyráželi o několik desítek kilometrů dál policisté ze Soběslavi. Z rybníků od Nedvědic se valila metr vysoká přívalová vlna, která kolem desáté večer smetla ze silnice auto.

V něm jeli manželé se svým psem a voda je strhla do potoka, kde hladina rychle stoupala. "Manželé zavolali na tísňovou linku, nemohli se dostat z auta a hrozilo, že se utopí," upřesnil Matzner.

Na místo vyrazili policisté Petr Kropík a Jan Dvořák ze Soběslavi. Po několika minutách pátrání kolem silnice mezi obcemi Vesce a Nedvědice auto zahlédli, na místo pak okamžitě nasměrovali také hasiče.

"Hladina však stoupala rychle, a tak se policisté museli do akce pustit sami. Jistili se lanem a spustili se k dvojici. Když se jim podařilo otevřít dveře, zbývalo manželům už jen asi dvacet až třicet centimetrů do zatopení celého vozu. Skutečně rozhodovaly okamžiky," zdůraznil Matzner.

Jako posledního člena ohrožené posádky vytáhli policisté i psa. Ve služebním voze pak všichni tři zachránění počkali na příjezd lékařů.

V neděli v poledne vytáhli policisté z Otavy ženu, která se chtěla utopit. Večer pak zachránili dva seniory z auta, které proud vody strhl na Soběslavsku do potoka.

V neděli v poledne vytáhli policisté z Otavy ženu, která se chtěla utopit. Večer pak zachránili dva seniory z auta, které proud vody strhl na Soběslavsku do potoka.

Autor:


Nejčtenější

Dvouletý chlapec se dostal z domu do bazénu, následkům tonutí podlehl

Ilustrační snímek

Dvouletý chlapec zemřel poté, co se topil v zahradním bazénu u rodinného domu v Písku. O letošních prázdninách je to v...

Na Prachaticku spadlo unikátní letadlo Be 50 Beta Minor, pilot zemřel

U Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku se při leteckém dni zřítilo unikátní...

U Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku se v sobotu odpoledne při leteckém dni zřítilo unikátní letadlo Be 50 Beta...Po čelní srážce zemřeli dva motorkáři na Českobudějovicku

Nehoda motorkářů mezi Hlubokou nad Vltavou a Municemi (11. srpna 2018).

Při dopolední nehodě na Českobudějovicku zemřeli dva řidiči motorek ve věku 44 a 39 let, uvedla policie. Čelně se...

V Hluboké se rozloučili s Kamilem Benešem, který padl v Afghánistánu

Lidé se loučí s Kamilem Benešem při smutečním obřadu v kostele sv. Jana...

V Hluboké nad Vltavou se lidé rozloučili s Kamilem Benešem, jedním ze tří českých vojáků, kteří se na misi v...

Zahradu s biotopem buduje rodina jako jedinečné království

Jezírko bylo tím prvním, co Piherovi na své zahradě vybudovali. Teprve pak se...

Holou parcelu bez jediného stromu koupili v malebné jihočeské vesničce před sedmi lety na stavbu rodinného domu a spolu...

Další z rubriky

Školka spolupracuje s univerzitou, připraví učitelky na dvouleté děti

Ilustrační snímek

Mateřská škola Větrná v Českých Budějovicích se díky spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci...

Kůrovec se dál šíří jihem Čech. Nyní decimuje smrky kolem Tábora

Kůrovec ničí stromy na Dačicku.

V táborských městských lesích již několik dní bojují s kůrovcem. Brouk napadl zhruba dva tisíce stromů. Situace je...

Nová naučná stezka za 30 milionů nabídne bobří hráz i vor na rybníku Olšina

Rybník Olšina se nachází v bývalém vojenském prostoru Boletice poblíž Horní...

Jedinečnou přírodu kolem rybníka Olšina na Šumavě budou moci návštěvníci obdivovat z nové zážitkové naučné stezky....

Najdete na iDNES.cz