Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Radní v Budějovicích odložili projekt sportovní haly, stará se nebourá

  10:50aktualizováno  10:50
Na velkolepý projekt Centra halových sportů v Českých Budějovicích za 300 až 350 milionů korun se bude měsíce prášit. Bez rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vedení města nebude v přípravě stavby pokračovat.

Centrum halových sportů navrhl Atelier 8000. | foto: Atelier 8000

Žádné bourání sportovní haly na Dlouhé louce. Ani stavba nového Centra halových sportů ve Čtyřech Dvorech. Českobudějovičtí radní ve čtvrtek oznámili, že projekt zastavují. Na jak dlouho? To nikdo nedokáže přesně odhadnout.

Ještě před rokem přitom vedení města s radostí oznamovalo, že jim od architektů dorazilo více než padesát návrhů na nové sportovní centrum. Celá akce však postupně čelila velké kritice.

Ať už kvůli samotné architektonické soutěži, ceně, která o desítky milionů převyšovala původní plány, nebo některým parametrům samotné stavby. Ta měla stát původně 277 milionů, ale cena vítězného projektu se pak odhadovala až na 350 milionů.

Sportovní hala v Českých Budějovicích.

Nepohodlné dřevěné sedačky znají hlavně fanoušci volejbalu.

Sportovní hala v Českých Budějovicích.

Životnost haly se odhaduje na dalších dvacet let.

Sportovní hala v Českých Budějovicích.

Sportovní hala ve Stromovce se zatím bourat nebude.

Radní se rozhodli přípravy zastavit i s ohledem na listopadové jednání zastupitelů, kde někteří záměr města opět kritizovali. "Končíme s debatami na téma Centrum halových sportů a projekt definitivně odkládáme stranou," oznámil primátor Juraj Thoma (HOPB).

Pro radní bylo ukončení projektu jednou ze čtyř možných variant řešení, které pak zúžili na tři. Další možnosti byly: postupovat podle původního znění, zbourat současnou sportovní halu a na jejím místě postavit centrum, nebo halu ponechat a novou ve skromnější podobě vystavět v areálu bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech.

"Rozhodli jsme se, že se v přípravě nebude pokračovat nikde na území města. Rada města bude čekat na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," pokračoval Thoma.

Úřad zrušil jednací řízení a architektonickou soutěž, proti čemuž však město okamžitě podalo rozklad. Na další vyjádření nyní čeká. Pravděpodobně by mělo na magistrát dorazit za několik měsíců. ÚOHS je dlouhodobě zavalený nejrůznějšími stížnostmi a dalšími případy.

Politicky by tak měla být otázka stavby uzavřená. Na jednání zastupitelů příští čtvrtek se však zřejmě ukáže, že tomu tak ještě není.

"Naše rozhodnutí nezáviselo jen na stanovisku úřadu. Těch aspektů je více, například financování centra a budoucí využitelnost haly. Také jsme zohlednili, že může další roky fungovat současná hala," doplnil radní Tomáš Bouzek (TOP 09). Právě on očekává příští týden debatu zastupitelů.

Pro sportovce v čele s volejbalisty Jihostroje se sen o moderních prostorách opět o něco vzdálil. "Mrzí mě komplikace, které se kolem dějí. Rozhodnutí radních rozumím, nicméně budu chtít s vedením města jednat, aby vytvořilo na ÚOHS tlak a ten pak rozhodl rychleji," reagoval Jan Diviš, prezident VK Jihostroj České Budějovice.

Autor:Nejčtenější

Muže z Prachatic, který málem umlátil své štěně, někdo napadl

Ilustrační snímek

Vlnu nevole vzbudilo na internetu v uplynulých dvou dnech video, na kterém čtyřiadvacetiletý mladík z Prachatic týrá...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Mladík v Prachaticích doma málem umlátil štěně, usvědčilo jej video

Mladík brutálně týral psa. Hrozí mu dva roky vězení

Prachatičtí kriminalisté vyšetřují 24letého muže z Prachatic, který brutálně týral svého psa. Usvědčilo jej video,...

Týrané štěně z Prachatic převezli na specializované pracoviště do Prahy

Když se štěně dostalo do péče vimperských veterinářů, mělo otoky hlavy a...

Bezmála 136 tisíc lidí už podepsalo petici, která žádá nejvyšší možný trest pro 24letého muže z Prachatic týrajícího...

Kladno si zahraje o extraligu. V baráži se může objevit i Jágr

Václav Nedorost (vlevo) z Českých Budějovic bojuje s Ladislavem Zikmundem z...

Kladenští hokejisté vyhráli v Českých Budějovicích 5:2, na zápasy semifinálovou sérii získali 4:1 a z prvoligového play...

Další z rubriky

Soud zamítl stížnost spolku, potvrdil pokutu za pochod na Šumavě

Pro turisty je cesta Luzenským údolím k přechodu Modrý sloup zavřená.

Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost spolku Otevřená Šumava. Definitivně tak potvrdil pokutu 100 tisíc korun...

Budějovice vyhrály spor s parkovací službou. Nemusí platit 2,5 milionu

Špatné parkování (ilustrační foto)

Dva a půl milionu korun jako ušlý zisk platit nebudou a žalobce má nahradit náklady řízení. Budějovická radnice uspěla...

Oprava zřícené silnice v Křemži má zpoždění, otevře se až příští rok

Oprava a sanace opěrné zdi a silnice bude podle Správy a údržby silnic...

Opěrná zeď v Křemži na Českokrumlovsku se mohla stavět na sesunutém svahu už loni na podzim. Firma ale od zakázky...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.cz