Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Radní v Budějovicích odložili projekt sportovní haly, stará se nebourá

  10:50aktualizováno  10:50
Na velkolepý projekt Centra halových sportů v Českých Budějovicích za 300 až 350 milionů korun se bude měsíce prášit. Bez rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vedení města nebude v přípravě stavby pokračovat.

Centrum halových sportů navrhl Atelier 8000. | foto: Atelier 8000

Žádné bourání sportovní haly na Dlouhé louce. Ani stavba nového Centra halových sportů ve Čtyřech Dvorech. Českobudějovičtí radní ve čtvrtek oznámili, že projekt zastavují. Na jak dlouho? To nikdo nedokáže přesně odhadnout.

Ještě před rokem přitom vedení města s radostí oznamovalo, že jim od architektů dorazilo více než padesát návrhů na nové sportovní centrum. Celá akce však postupně čelila velké kritice.

Ať už kvůli samotné architektonické soutěži, ceně, která o desítky milionů převyšovala původní plány, nebo některým parametrům samotné stavby. Ta měla stát původně 277 milionů, ale cena vítězného projektu se pak odhadovala až na 350 milionů.

Sportovní hala v Českých Budějovicích.

Nepohodlné dřevěné sedačky znají hlavně fanoušci volejbalu.

Sportovní hala v Českých Budějovicích.

Životnost haly se odhaduje na dalších dvacet let.

Sportovní hala v Českých Budějovicích.

Sportovní hala ve Stromovce se zatím bourat nebude.

Radní se rozhodli přípravy zastavit i s ohledem na listopadové jednání zastupitelů, kde někteří záměr města opět kritizovali. "Končíme s debatami na téma Centrum halových sportů a projekt definitivně odkládáme stranou," oznámil primátor Juraj Thoma (HOPB).

Pro radní bylo ukončení projektu jednou ze čtyř možných variant řešení, které pak zúžili na tři. Další možnosti byly: postupovat podle původního znění, zbourat současnou sportovní halu a na jejím místě postavit centrum, nebo halu ponechat a novou ve skromnější podobě vystavět v areálu bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech.

"Rozhodli jsme se, že se v přípravě nebude pokračovat nikde na území města. Rada města bude čekat na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," pokračoval Thoma.

Úřad zrušil jednací řízení a architektonickou soutěž, proti čemuž však město okamžitě podalo rozklad. Na další vyjádření nyní čeká. Pravděpodobně by mělo na magistrát dorazit za několik měsíců. ÚOHS je dlouhodobě zavalený nejrůznějšími stížnostmi a dalšími případy.

Politicky by tak měla být otázka stavby uzavřená. Na jednání zastupitelů příští čtvrtek se však zřejmě ukáže, že tomu tak ještě není.

"Naše rozhodnutí nezáviselo jen na stanovisku úřadu. Těch aspektů je více, například financování centra a budoucí využitelnost haly. Také jsme zohlednili, že může další roky fungovat současná hala," doplnil radní Tomáš Bouzek (TOP 09). Právě on očekává příští týden debatu zastupitelů.

Pro sportovce v čele s volejbalisty Jihostroje se sen o moderních prostorách opět o něco vzdálil. "Mrzí mě komplikace, které se kolem dějí. Rozhodnutí radních rozumím, nicméně budu chtít s vedením města jednat, aby vytvořilo na ÚOHS tlak a ten pak rozhodl rychleji," reagoval Jan Diviš, prezident VK Jihostroj České Budějovice.

Autor:


Nejčtenější

Dvouletý chlapec se dostal z domu do bazénu, následkům tonutí podlehl

Ilustrační snímek

Dvouletý chlapec zemřel poté, co se topil v zahradním bazénu u rodinného domu v Písku. O letošních prázdninách je to v...

Čtyřletému chlapci se vybila čtyřkolka, když šel domů, usnul na silnici

Ilustrační snímek

Čtyřletý chlapec, který jezdil v okolí domu na dětské čtyřkolce, se ztratil v neděli večer na Písecku. Jeho „stroj“ se...Na Prachaticku spadlo unikátní letadlo Be 50 Beta Minor, pilot zemřel

U Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku se při leteckém dni zřítilo unikátní...

U Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku se v sobotu odpoledne při leteckém dni zřítilo unikátní letadlo Be 50 Beta...

Po čelní srážce zemřeli dva motorkáři na Českobudějovicku

Nehoda motorkářů mezi Hlubokou nad Vltavou a Municemi (11. srpna 2018).

Při dopolední nehodě na Českobudějovicku zemřeli dva řidiči motorek ve věku 44 a 39 let, uvedla policie. Čelně se...

Zahradu s biotopem buduje rodina jako jedinečné království

Jezírko bylo tím prvním, co Piherovi na své zahradě vybudovali. Teprve pak se...

Holou parcelu bez jediného stromu koupili v malebné jihočeské vesničce před sedmi lety na stavbu rodinného domu a spolu...

Další z rubriky

Vystudovaný pedagog snil o létání. Za války pilotoval bombardéry

V polovině letošního května odhalili Janu Veselému před Obecním úřadem v...

Jan Veselý uprchl z protektorátu jakožto armádní letec do zahraničí. Proti okupantům bojoval zvenčí. Vedl nálety 311....

Na jihu Čech je nejvíce volných míst od roku 1991. Chybí hlavně řidiči

Ilustrační snímek

Nezaměstnanost v regionu byla v červenci na dvou procentech a počet volných míst dosáhl opět historických čísel. Celkem...

Oprava silnice od Lipna k hranicím potěší lyžaře mířící na Hochficht

Letecký pohled z roku 2013 na rakouský lyžařský areál Hochficht. Za vrcholy...

Než se lyžaři dostanou do rakouských areálů Hochficht a Schöneben, musí projet 12 kilometrů dlouhou silnicí spojující...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz