Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za rekonstrukci náměstí firma platila pokutu. Teď tam má další zakázku

  9:20aktualizováno  9:20
Při rekonstrukci Křižíkova náměstí nebyl Tábor s prací stavební firmy spokojen. Zakázku nestihla včas, lidé kritizovali dopravní komplikace a radnice společnost vyzývala, aby na stavbu poslala více zaměstnanců. Vše skončilo pokutou 600 tisíc korun. Tábor teď této firmě dal další zakázku na tomto náměstí.

Křižíkovo náměstí v Táboře prošlo rekonstrukcí. Nyní ho zdobí Brána času do výtvarníka Alberta Králička. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Firma K-Building CB z Českých Budějovic získala zakázku na rekonstrukci Křižíkova náměstí za 34 milionů korun. Udělat ji měla od března do července. Nakonec však termín o měsíc protáhla. Radní uznali, že část zdržení firma ovlivnit nemohla. Kvůli povodním, přívalovým dešťům či bourání nádrže u bývalé čerpací stanice. Deset dnů zpoždění jí však město neodpustilo a podle smlouvy naúčtovalo za každý den prodlení 60 tisíc korun pokuty.

"Desetidenní prodleva a neuznání našich argumentů nás netěší, pokutu jsme ale přijali, odpovídala podmínkám stanoveným ve smlouvě a nyní bychom rádi přesvědčili radní i obyvatele, že naše firma práci umí udělat. Navíc si nemyslím, že by Křižíkovo náměstí bylo uděláno nekvalitně či špatně. Časové prodlevy u takové stavby, kdy jsou komplikace se sítěmi v zemi a podobně, nastávají v mnoha případech," řekl ředitel K-Building CB Tomáš Tvrdík.

Stavbyvedoucí, který měl na starosti rekonstrukci Křižíkova náměstí, u firmy ke konci roku končí. Podle ředitele Tvrdíka to však není jen kvůli komplikacím na zakázce v Táboře, ale souhra více věcí, kdy roli sehrála i chystaná restrukturalizace firmy.

Kdy se pustí do práce? Možná až na jaře

Společnost si už novou stavbu převzala a nyní vyčkává na stavební povolení. Zvažuje také spolu s radnicí, jestli se do prací pustí ještě letos, nebo až na jaře. Hrozí totiž, že začne výměnou kanalizace v Budějovické ulici a nestihne ji kvůli počasí dokončit. Celou zimu by tam pak byly dopravní komplikace.

Zakázku firma vysoutěžila za 5,3 milionu korun, což byla nejnižší cena ze tří, které radnici do výběrového řízení přišly.

Stavební povolení, pokud se proti němu nikdo neodvolá, bude pravomocné 26. listopadu. Těsně předtím chce začít radnice vyjednávat se Správou a údržbou silnic Tábor právě o tom, zda se stihne napojit v Budějovické ulici kanalizace tak, aby nezůstala ulice rozkopána celou zimu.

"Vše bude záviset na počasí. Plánujeme zasypání bývalých záchodů, snížení celého prostoru, vybudování vodního prvku, moderní toalety a kompletní úpravu prostoru tak, aby korespondoval s již zrekonstruovaným okolím," řekl vedoucí odboru investic táborské radnice Karel Hotový.
Nejčtenější

Muže z Prachatic, který málem umlátil své štěně, někdo napadl

Ilustrační snímek

Vlnu nevole vzbudilo na internetu v uplynulých dvou dnech video, na kterém čtyřiadvacetiletý mladík z Prachatic týrá...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Mladík v Prachaticích doma málem umlátil štěně, usvědčilo jej video

Mladík brutálně týral psa. Hrozí mu dva roky vězení

Prachatičtí kriminalisté vyšetřují 24letého muže z Prachatic, který brutálně týral svého psa. Usvědčilo jej video,...

Týrané štěně z Prachatic převezli na specializované pracoviště do Prahy

Když se štěně dostalo do péče vimperských veterinářů, mělo otoky hlavy a...

Bezmála 136 tisíc lidí už podepsalo petici, která žádá nejvyšší možný trest pro 24letého muže z Prachatic týrajícího...

Semifinále 1. ligy: Kladno i Karlovy Vary navýšily vedení v sériích na 2:0

Miloslav Hořava z Kladna (vlevo) brání útok Josefa Mikysky z Českých Budějovic.

Atraktivní semifinále play off první hokejové ligy pokračovalo druhými zápasy. Kladno dokonalo obrat proti Českým...

Další z rubriky

Při požáru domu v Čimelicích zemřeli dva lidé, zásah komplikoval dopravu

V Čimelicích shořel rodinný dům. Dva lidé v něm zahynuli.

Muž a žena ráno zahynuli při požáru rodinného domu v Čimelicích na Písecku. Hasiči na místě pracovali celé dopoledne a...

Obyvatelé Rožmberka nechtějí pod hradem elektrárnu, památkářům nevadí

Obyvatelům Rožmberka nad Vltavou vadí plánovaná stavba vodní elektrárny pod...

Většina dospělých obyvatel Rožmberka nad Vltavou včetně šesti ze sedmi místních zastupitelů podepsala petici proti...

Soud zamítl stížnost spolku, potvrdil pokutu za pochod na Šumavě

Pro turisty je cesta Luzenským údolím k přechodu Modrý sloup zavřená.

Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost spolku Otevřená Šumava. Definitivně tak potvrdil pokutu 100 tisíc korun...

Najdete na iDNES.cz