Rekord budějovických hokejistů zůstane vyrovnaný, ve Vítkovicích padli

9:54aktualizováno  9:54
Sedmou výhru v extralize v řadě venku si hokejisté českobudějovického Mountfieldu v úterý nepřipsali. Vylepšili by tím klubový rekord ze sezony 1980/81, kdy také vyhráli šestkrát po sobě na ledě soupeřů.

TŘI VYKŘIČNÍKY. Vítkovice v tomto ligovém ročníku nemají formu z toho minulého, ale v zápase proti Českým Budějovicím si mohli zakřičet společně s heslem na mantinelu. Na snímku domácí Tomáš Voráček plachtí za pukem za dohledu Rostislava Martynka z týmu soupeřů. | foto: ČTK

Tehdy ještě ve společné soutěži se Slováky vyhrál 6:3 v Plzni, 3:2 v Košicích, 3:2 na ledě Sparty, 4:2 v Pardubicích, 4:1 a později 5:0 kontumačně v Bratislavě se Slovanem a 4:3 v Jihlavě. Pak prohrál 2:3 v Trenčíně. Skóre z ledu bylo 24:13.

V této sezoně zahájil sérii výhrou 4:1 v Brně, pak pokračoval výhrami 3:1 na ledě Kladna, 5:2 v Mladé Boleslavi, 6:3 v Třinci, 3:0 v Praze se Slavií a 3:2 po nájezdech v Praze se Spartou. Skóre 24:9.

V úterý série skončila. Vítkovice se po nerozhodné a bezgólové první třetině dostaly v úvodu druhé dvěma góly ve 22. a 25. minutě do vedení 2:0 a na koně.

První branku vstřelil Šedivý z přesilovky pět na čtyři, když Vítkovice hrály chvilku i pět na tři. Za 139 vteřin tečoval Mertl střelu od modré a trefil tyčku vítkovické branky. Za dalších 64 vteřin projel Strapáč z rohu hřiště a překonal Kováře na 2:0.

Třetí třetinu začali hosté aktivně a pustili se do útoku. Ale soupeř jim ujel do brejku a Húževka prostřelil Kováře mezi betony.

Fanoušci domácích pak oslavovali svého brankáře Málka, který držel nulu a udržel ji do konce, stav už se nezměnil.

Do týmu Mountfieldu se po zranění vrátil Milan Gulaš. Naopak na měsíc odešel do Plzně další útočník Václav Pletka. Klub uvedl, že v Plzni může působit do 24. prosince s následnou možností prodloužení hostování do konce sezony.

"Václav nebyl v sestavě našeho týmu tolik vytěžovaný a vzhledem k zájmu Plzně jsme se rozhodli jej uvolnit na měsíční hostování. Po uplynutí hostování budeme jednat o jeho dalším působení," uvedl sportovní manažer Mountfieldu Josef Zajíc.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Peter Galamboš v dresu Českých Budějovic
Chci zlepšit střelbu na bránu, plánuje českobudějovický Galamboš

Měří 196 centimetrů a váží 90 kilogramů. Pro středního útočníka jsou to ideální proporce. Málokdo ho pak dostane od puku. „Centrem jsem odmalička. Ve čtrnácti...  celý článek

Momentka z utkání Ústí nad Labem - České Budějovice
V šestnácti hraje s dospělými. Je to pro mě velká čest, říká Toman

Patří mezi největší hokejové talenty v jižních Čechách. Je mu teprve 16 let, ale už si připsal dva starty v první lize a chystá se na další. Matěj Toman, člen...  celý článek

Českobudějovický trenér Antonín Stavjaňa
Budějovické tápání odnesl kouč, Stavjaňa na jihu Čech skončil

Trenér Antonín Stavjaňa už nevede hokejisty Českých Budějovic. Vedení prvoligového klubu, který se netají postupovými ambicemi, odvolalo čtyřiapadesátiletého...  celý článek