TŘI VYKŘIČNÍKY. Vítkovice v tomto ligovém ročníku nemají formu z toho minulého,

TŘI VYKŘIČNÍKY. Vítkovice v tomto ligovém ročníku nemají formu z toho minulého, ale v zápase proti Českým Budějovicím si mohli zakřičet společně s heslem na mantinelu. Na snímku domácí Tomáš Voráček plachtí za pukem za dohledu Rostislava Martynka z týmu soupeřů. | foto: ČTK

Rekord budějovických hokejistů zůstane vyrovnaný, ve Vítkovicích padli

• 0
Sedmou výhru v extralize v řadě venku si hokejisté českobudějovického Mountfieldu v úterý nepřipsali. Vylepšili by tím klubový rekord ze sezony 1980/81, kdy také vyhráli šestkrát po sobě na ledě soupeřů.

Tehdy ještě ve společné soutěži se Slováky vyhrál 6:3 v Plzni, 3:2 v Košicích, 3:2 na ledě Sparty, 4:2 v Pardubicích, 4:1 a později 5:0 kontumačně v Bratislavě se Slovanem a 4:3 v Jihlavě. Pak prohrál 2:3 v Trenčíně. Skóre z ledu bylo 24:13.

V této sezoně zahájil sérii výhrou 4:1 v Brně, pak pokračoval výhrami 3:1 na ledě Kladna, 5:2 v Mladé Boleslavi, 6:3 v Třinci, 3:0 v Praze se Slavií a 3:2 po nájezdech v Praze se Spartou. Skóre 24:9.

V úterý série skončila. Vítkovice se po nerozhodné a bezgólové první třetině dostaly v úvodu druhé dvěma góly ve 22. a 25. minutě do vedení 2:0 a na koně.

První branku vstřelil Šedivý z přesilovky pět na čtyři, když Vítkovice hrály chvilku i pět na tři. Za 139 vteřin tečoval Mertl střelu od modré a trefil tyčku vítkovické branky. Za dalších 64 vteřin projel Strapáč z rohu hřiště a překonal Kováře na 2:0.

Třetí třetinu začali hosté aktivně a pustili se do útoku. Ale soupeř jim ujel do brejku a Húževka prostřelil Kováře mezi betony.

Fanoušci domácích pak oslavovali svého brankáře Málka, který držel nulu a udržel ji do konce, stav už se nezměnil.

Do týmu Mountfieldu se po zranění vrátil Milan Gulaš. Naopak na měsíc odešel do Plzně další útočník Václav Pletka. Klub uvedl, že v Plzni může působit do 24. prosince s následnou možností prodloužení hostování do konce sezony.

"Václav nebyl v sestavě našeho týmu tolik vytěžovaný a vzhledem k zájmu Plzně jsme se rozhodli jej uvolnit na měsíční hostování. Po uplynutí hostování budeme jednat o jeho dalším působení," uvedl sportovní manažer Mountfieldu Josef Zajíc.