Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Z kostela Narození Panny Marie v Písku uvidíte město i okolní přírodu

Komerční sdělení   7:18aktualizováno  7:18
Kdo někdy navštívil jihočeské město Písek, musel zaznamenat jeho dominantu, věž děkanského kostela Narození Panny Marie. Majestátně se tyčí nad historickým centrem města a nabízí tak krásný pohled nejen na město, ale i na okolní lesy, louky a kopce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Projekt Písek – zpřístupnění věže děkanského kostela byl podpořen z Regionálního operačního programu Jihozápad. | foto: ROP Jihozápad

Kostel, jehož je věž součástí, byl vybudován pravděpodobně mezi třicátými až šedesátými lety 13. století. V průběhu let prošel kostel mnoha změnami a přístavbami. 

Fotogalerie

Architektonicky nejvýrazněji do objektu zasáhla právě výstavba nynější monumentální zvonice – věže, která proběhla na konci 15. století. O založení věže v roce 1498 dodnes informuje latinsky psaná kamenná deska. 

Věž již od samého začátku mohla být využívána i jako hláska, neboť na jejím vrchu byl vytvořen honosný ochoz s kružbovou balustrádou. Původně do věže vedlo dřevěné venkovní schodiště a až v roce 1855 byl zřízen nynější přístup, který vede levým portálkem. 

Kostel Narození Panny Marie

  • Výška věže: 71 m
  • Výška ochozu: 42,5 m
  • Počet schodů: 202

Adresa: farní kostel Narození Panny Marie, ul. Leoše Janáčka, 379 01 Písek

Vstup na věž je možný pouze na základě předchozí rezervace na www.icpisek.cz/vez  případně osobním objednáním v Infocentru Písek. 

Vstup je zdarma

Otevírací doba: denně kromě pondělí ve 13, 14, 15, 16, 17 hodin

Infocentrum Písek:
Velké náměstí 113,
397 01 Písek,
Tel.:
387 999 999 

Ve věži se nachází nádherná kamenná reliéfní výzdoba a jsou zde zavěšeny čtyři zvony z devadesátých let 20. století. Největším zvonem je sv. Václav, který má hmotnost 1 300 kg. Bohužel původní zvony se nedochovaly. 

Díky dotaci z Regionálního operačního programu Jihozápad byla věž děkanského kostela plně zpřístupněna veřejnosti. Prohlídky věže je možné absolvovat po předchozí rezervaci v infocentru.

Této možnosti využijí v úterý 26. srpna i zástupci Regionální rady Jihozápad. Ti si píseckou věž vybrali jako jeden z mnoha úspěšně realizovaných projektů při svém putování po okresech Jihočeského a Plzeňského kraje.

To má za cíl zhodnotit dosavadní přínos finanční podpory z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad v uplynulém programovém období 2007–2013.

Strach z výšek nechte doma a navštivte tuto dominantu jižních Čech. Navštivte věž děkanského kostela do konce srpna a získejte tak možnost zapojit se do prázdninové cestovatelské soutěže KOMPAS.

Navíc ve dnech 4.–6. září se bude v šapitó u děkanského kostela konat již tradiční Neobyčejný festival loutkového divadla. Loutkové divadlo Nitka zde bude rozdávat radost dětem i dospělým a zcela jistě potěší nejen milovníky loutek. 

Festival začne 4. září v 16 hodin průvodem loutek od fary. Návštěvníci festivalu budou mít jedinečnou možnost zhlédnout skvělá loutková představení. Součástí zábavného programu je i tradiční výstava loutek, výtvarná dílna a mnoho dalšího.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

V letech 2009–2010 bylo divadlo za podpory ROP Jihozápad zrekonstruováno.
Prachatice zahajují předprodej vstupenek do Městského divadla

Milovníci činohry, muzikálu, baletu i operety mohou zavítat do Prachatic, kde v Městském divadle zanedlouho začne nová sezona. Dlouho neváhejte, předprodej...  celý článek

V současné době fungují pod TJ Fezko čtyři sportovní oddíly – OVS (vodní pólo,...
Strakonice zmodernizovaly díky evropským dotacím sportovní areál

Milovníci pohybu mají ve Strakonicích díky ROP Jihozápad k dispozici zrekonstruovaný sportovní areál TJ FEZKO. Zchátralé bazény se proměnily v ekologické...  celý článek

Pokud se vrátíme v čase o 150 let zpátky, zjistíme, že první stavbou na tomto...
Letní cestovatelská soutěž Kompas je ve finále

Letní cestovatelská soutěž Kompas, kterou již třetím rokem pořádá Úřad Regionální rady Jihozápad, je ve finále. Uplynulý víkend byl poslední šancí zúčastnit se...  celý článek

Grafton Recruitment Praha
OBCHODNÍK s NJ - ZAKÁZKY PRO VÝROBU

Grafton Recruitment Praha
Jihočeský kraj
nabízený plat: 25 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.