Blatnou a Strakonice o víkendu roztančí půvabné mažoretky

  19:41aktualizováno  19:41
V Blatné a ve Strakonicích se o nadcházejícím víkendu uskuteční dvě vrcholové soutěže v mažoretkovém sportu. V Blatné se 1 300 dívek představí na pódiu na třídě J. P. Koubka, kde bude mistrovství České republiky. Ve Strakonicích se zase mažoretky utkají na mostě Jana Palacha v zemském finále Čech.

Mažoretky budou o víkendu soutěžit ve městech vzdálených od sebe jen 20 kilometrů. Ilustrační snímek | foto: Luděk Peřina, MAFRA

V Blatné budou ve hře nejen republikové tituly, ale i postupy na mistrovství Evropy. Na místním stadionu už minulý rok pořádali semifinálové kolo. "Letos jsme soutěž chtěli více přiblížit lidem, není uklizená na stadionu, ale na nejrušnější ulici, na třídě J. P. Koubka," popsala změny trenérka blatenského souboru Prezioso, který je spolupořadatelem soutěže, Veronika Loukotová.

"Přijet má na 1 300 mažoretek včetně doprovodu - vedoucích, trenérek, rodinných příslušníků. Soutěžit se bude celé dva dny, vedle finálních sestav jsou připraveny i různé exhibice," dodala.

Třída J. P. Koubka bude o víkendu uzavřená, vyroste na ní pódium, kde mažoretky vystoupí. Sobotní i nedělení program začne v 9 hodin. Diváci uvidí sestavy s hůlkou i třásněmi v sólo, duo- a trio- a miniformacích.

Sobotní večerní program zpestří kapela Charlie Straight. "Oblíbená skupina je jedním z hlavních taháků, zahraje od 19 hodin. Vstupné pro diváky činí 50 korun, na samotnou soutěž je ale vstup dobrovolný. Část výtěžku z akce bude věnovaná Nadaci pro transplantaci kostní dřeně Livie Klausové, se kterou Prezioso již déle spolupracuje," přiblížila Loukotová.

Dvě soutěže v jednom regionu překvapily i organizátory

Právě Prezioso si připravilo i vlastní exhibice. Například předvedou velkou formaci ze soutěže Česko Slovensko má talent nebo sestavu pojmenovanou Vyhnání z ráje.

Ve Strakonicích je Zemské finále Čech už tradiční akcí. V sobotu vyrazí ve 13.30 hodin průvod městem od Katovické ulice na most Jana Palacha, kde začne vlastní soutěž v pochodovém defilé. Večer se program přesune do kulturního domu, kde bude soutěž formací. V neděli od 9.30 hodin se mažoretky představí v letním kině.

Dvě akce pořádané vedle sebe v jednom okrese a v jednom termínu udivují i strakonické organizátory z městského kulturního střediska. Původně vše pořádala jedna asociace, která se ale rozštěpila. "Od té doby se pořádají soutěže dvě, ale nekonkurují si. Všichni se snažíme dělat to pro děti," řekla ředitelka kulturního střediska ve Strakonicích Eva Dresslerová.

Autoři:


Nejčtenější

Vandal poničil autem fotbalové hřiště, do brázd nasypal písek a osení

Vandal poničil autem fotbalové hřiště v Rudolfově u Českých Budějovic. Pak rýhy...

Nečekané komplikace postihly rudolfovské fotbalisty hrající jihočeský krajský přebor. Na hřiště jim vjel řidič s autem...

Pacientka z ciziny nechala v Krumlově dluh, nemocnice se soudí v Madridu

Ilustrační foto

Několik měsíců trvala léčba pacientky z Argentiny v Českém Krumlově, kde ji přijali s multiorgánovým selháním. Jenže...Budějovičtí hokejisté zdrtili Porubu, Kladno si snadno poradilo s Třebíčí

Pavel Novák (vpravo) z Českých Budějovic v duelu s Ústím

České Budějovice ve 14. kole první hokejové ligy drtivou výhrou 8:1 nad Porubou potvrdily pozici lídra, v čele mají...

Extraligový lídr z Litvínova si půjčí budějovického brankáře Kváču

Českobudějovický gólman Petr Kváča

Hokejový Litvínov dá v extralize šanci talentovanému brankáři Petru Kváčovi, kterého získal na měsíční hostování z...

Žena ze Strakonic pomohla díky Facebooku zachránit německou sebevražedkyni

Ilustrační snímek

Život mladé ženy z Bavorska pomohla zachránit všímavá uživatelka Facebooku ze Strakonic. Na síti si všimla vzkazů,...

Další z rubriky

V oboru zůstává přes 70 procent absolventů, říká děkanka pedagogické fakulty

„V nových akreditacích chystáme výrazné navýšení praxe ve školách,“ říká...

Nová děkanka Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity Helena Koldová zná její prostředí důkladně. Fakultu vystudovala,...

V Budějovicích se o koalici jedná opatrně, strany rozděluje otázka MHD

Českobudějovický primátor Jiří Svoboda (vlevo) a jeho náměstek Petr Holický...

V Českých Budějovicích je k sestavení koalice stále dost daleko. Tři nejsilnější uskupení ANO, Občané pro Budějovice a...

Chceme stavět nový pavilon a upravit zahradu, říká ředitel výstaviště

„Z mého pohledu nemůže výstaviště dostávat nekonečně mnoho šancí. Musíme si...

Půl roku ve funkci má za sebou ředitel českobudějovického výstaviště Mojmír Severin. Za důležité považuje výstavbu...

Future recruitment, s.r.o.
Supervizor obchodního týmu

Future recruitment, s.r.o.
Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj, Zlínský kraj
nabízený plat: 40 000 - 80 000 Kč

Najdete na iDNES.cz