Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vize Českých Budějovic: opravená sportovní hala a vedle parkovací dům

  16:45aktualizováno  16:45
Nikoli stavba nové, ale kompletní rekonstrukce současné sportovní haly je nyní v plánech nového vedení radnice v Českých Budějovicích. Investovat chce až 200 milionů korun. Jen pár metrů za ní má vyrůst parkovací dům pro 500 aut.

Sportovní hala v Českých Budějovicích. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Při přípravě rozpočtu na příští rok vyčlenil magistrát Českých Budějovic 2,5 milionu korun na zpracování projektové dokumentace modernizace současné sportovní haly.

„Do konce roku 2016 bychom chtěli mít toto hotové a mít jasný záměr tak, abychom mohli začít hledat na přestavbu peníze,“ potvrdil radní Michal Šebek.

Fotogalerie

Rekonstrukce by měla stát maximálně 200 milionů korun. Město chce mít projekt hotový co nejrychleji, protože není vyloučené získat na akci dotaci. Finanční účastí by podle radních mohl pomoci i Český volejbalový svaz.

„Nemá smysl současnou budovu bourat, raději bychom na ni navázali, i když víme, že má řadu technických nedostatků. Například z hlediska tepelného, prostorového, problém je i na tribuně, která pro diváky není moc pohodlná. To vše by se mělo změnit,“ vyjmenoval náměstek primátora Petr Holický. Určitě by se měl zvýšit strop haly, aby splňovala normy pro mezinárodní volejbalové zápasy nejvyšší úrovně.

Sportovci upozorňují ještě na jednu důležitou věc. „Bylo by jistě rozumné nejdříve postavit druhou tréninkovou halu, abychom se měli v době oprav té hlavní kam přesunout a nemuseli složitě hledat nové místo,“ zdůraznil Jiří Kratochvíl, prezident florbalového klubu Štíři České Budějovice.

Holický zmínil, že zadání projektu s tréninkovou halou počítá. Byla by součástí současného objektu a stála by vpravo při pohledu od řeky Vltavy.

Spokojen tak může být i prezident volejbalového klubu Jihostroj České Budějovice Jan Diviš, který dlouhodobě volá po zásadní rekonstrukci. „Když budu hodně optimistický a budu věřit, co nám současní politici slibují, tak by se mohlo v roce 2017 začít reálně něco dít,“ řekl před nedávnem. Zmínil, že hala je nekonečným soubojem s vizemi zastupitelů a představami sportovních klubů a s každou koalicí se plány mění.

Jsou to takřka dva roky, kdy bývalé vedení odložilo projekt stavby centra halových sportů na stejném místě. Vyhlásilo tehdy architektonickou soutěž a získalo přes 50 návrhů. Jenže samotnou soutěž provázela řada nejasností a antimonopolní úřad ji nakonec zrušil. Označil ji za neplatnou, protože ani jeden z finalistů údajně nedodržel finanční limit pro stavbu centra. Ten byl 277 milionů korun. Cena vítězného projektu byla podle odhadů 350 milionů korun.

Městu zbylo ze soutěže šest návrhů na nové centrum, které už pravděpodobně nikdy nevyužije. Na odměnách přitom ateliérům vyplatilo přes milion korun. Všechny okolnosti kolem soutěže ještě nejsou dořešené. „Hodláme však za tím udělat tlustou čáru,“ dodal radní Šebek.

V souvislosti s rekonstrukcí částečně souvisí ještě jedna zásadní stavební akce, do které se chce město pustit. Je jí vybudování parkovacího domu na místě dnešního parkoviště u sportovní haly, kde je 180 míst. „Se stavbou domu by se mohl počet míst rozrůst přibližně na 500. Je to jedna z mála ploch, kde může stát, navíc v tom nebrání ani územní plán,“ konstatoval náměstek primátora František Konečný.

Jedno parkovací místo vyjde na zhruba 200 tisíc korun, celý dům by tak stál kolem 100 milionů. I na něj chce radnice využít nového dotačního období a získat na stavbu evropské peníze. Další parkovací dům zvažuje na konci Jírovcovy ulice ve směru z města.

Autor:


Nejčtenější

Dvouletý chlapec se dostal z domu do bazénu, následkům tonutí podlehl

Ilustrační snímek

Dvouletý chlapec zemřel poté, co se topil v zahradním bazénu u rodinného domu v Písku. O letošních prázdninách je to v...

V Hluboké se rozloučili s Kamilem Benešem, který padl v Afghánistánu

Lidé se loučí s Kamilem Benešem při smutečním obřadu v kostele sv. Jana...

V Hluboké nad Vltavou se lidé rozloučili s Kamilem Benešem, jedním ze tří českých vojáků, kteří se na misi v...Čtyři lidé zemřeli u Vodňan. Dodávka vjela do protisměru

Tragická nehoda u Vodňan, při níž zemřeli čtyři lidé.

Smrtelná nehoda se stala v noci z pátku na sobotu mezi Vodňany a Protivínem. Dodávka vjela do protisměru, kde se...

Druhá liga: Ústí stále bez ztráty, Jihlava v oslabení uhrála bod

Momentka z druholigového duelu Brno (červená) vs. České Budějovice

Fotbalisté Ústí nad Labem pokračují ve skvělém vstupu do nové druholigové sezony. V pátém kole porazili Viktorii Žižkov...

Policie pátrá po muži ze Strakonic, je podezřelý z vraždy ženy u Prahy

Policie hledá muže, který je podezřelý z vraždy ženy v Kamenici na Praze-východ.

Středočeští kriminalisté vyhlásili pátrání po muži, který je podezřelý z vraždy ženy v Kamenici na Praze-východ....

Další z rubriky

Táborští mají strach o zoo. Bourání staveb nehrozí, ujistil ředitel

Zubřice Karla dorazila do táborské zoo.

Bouda pro opice, přístřešek pro koně a několik dalších staveb táborské zoo zmiňuje výzva, která se objevila na webových...

Nová naučná stezka za 30 milionů nabídne bobří hráz i vor na rybníku Olšina

Rybník Olšina se nachází v bývalém vojenském prostoru Boletice poblíž Horní...

Jedinečnou přírodu kolem rybníka Olšina na Šumavě budou moci návštěvníci obdivovat z nové zážitkové naučné stezky....

Školka spolupracuje s univerzitou, připraví učitelky na dvouleté děti

Ilustrační snímek

Mateřská škola Větrná v Českých Budějovicích se díky spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci...

Najdete na iDNES.cz