Souboj Martina Koutného (vpravo) z Varnsdorfu se Zdeňkem Linhartem z Českých...

Souboj Martina Koutného (vpravo) z Varnsdorfu se Zdeňkem Linhartem z Českých Budějovic. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Strnad dvakrát udeřil a Táborsko se vyšvihlo do čela druhé ligy

• 0
Žádný pomalý rozjezd, nic takového. Fotbalisté druholigového Táborska si hned na úvod jarní části došlápli na Hradec Králové, který až do soboty vládl tabulce. Domácí po dobrém výkonu a před rekordní návštěvou 3 419 diváků zvítězili 2:1.

"Jsem úplně nadšený z toho, kolik lidí se na zápas přišlo podívat. Chtěl bych jim za jejich podporu moc poděkovat," řekl po utkání domácí trenér Petr Frňka.

Na začátku zápasu se dostali do velké šance hosté, Vaněček běžel sám na brankáře Tomu, ale poslal míč těsně vedle tyče. O pár minut později byl Hradec v další šanci, hlavičku do šibenice však skvěle chytající Toma stačil vytáhnout mimo bránu.

Vzápětí se netrefil po slibné akci ani domácí Šimák a v 25. minutě napálil táborský Javorek břevno. Šest minut před koncem poločasu série zmařených pokusů pokračovala – hradecký Malinský se na domácí bránu vyřítil po levém křídle, ale jeho pokus zneškodnil Toma.

Po sérii střídání na úvod druhé půle mohl gólově zápas otevřít velice aktivní Strnad z Táborska, ale ani on se netrefil přesně.

Plný stadion si poprvé mohl zakřičet gól v 73. minutě. Na hranici šestnáctky se na puntíku s míčem otočil Strnad a poslal ho po zemi přesně k pravé tyči – 1:0.

Hostům už docházely síly, naopak Táborsko se neúnavně tlačilo do útočných akcí. V 82. minutě se dočkali domácí další gólové radosti. Po chybě hostujícího obránce a následném faulu rozhodčí nařídil penaltu. K míči se postavil Strnad, který se nespletl, a Táborsko vedlo v souboji nejlepších dvou celků Fotbalové národní ligy už 2:0. Dvougólový střelec odpoledne si mohl dokonce připsat hattrick, když mu Vukadinovič chytře míč posunul za obranu, ale střela o kousek minula šibenici.

Sudí nařídil po devadesáti minutách hry ještě dvě v nastavení. A dočkali se i hosté. Centr zprava propadl k Vaněčkovi, který byl úplně volný. Neměl tak problém poslat míč do sítě.

Na víc se však podzimní lídr druhé nejvyšší soutěže nezmohl. Po výhře 2:1 ho proto Táborsko vystřídalo na čele ligy. A mají na něm dvoubodový náskok na svého sobotního soupeře.

"Myslím si, že jsme viděli kvalitní utkání a možná i nadstandardní zápas druhé ligy. Na začátku jsme si vytvořili několik situací, které nás dostaly na koně. Dost nás ale také podržel gólman. Ve druhé půli jsme si hru kontrolovali a hráli jsme to, co jsme chtěli předvádět. Také šancí bylo víc na naší straně," kvitoval po zápase Frňka a doplnil, že Hradec Králové hrál výborně, i díky tomu to byl pěkný zápas.

Další druholigový duel odehraje Táborsko v neděli na hřišti Mostu. Příští domácí utkání čeká Jihočechy v sobotu 22. března proti Frýdku-Místku.

Na třetí gól jsem už moc nemyslel, brala mě křeč

Hrdinou zápasu byl dvaatřicetiletý útočník Miloslav Strnad. O obě trefy domácích se postaral právě on a v závěru utkání mohl přidat ještě třetí gól.

Jaké máte bezprostřední pocity po utkání, když jste na prvním místě v tabulce?
Ty nejkrásnější. Před asi největší návštěvou v historii jsme si zápas užili. Podle mého jsme byli i lepší, šli si víc za šancemi a vyhráli jsme zaslouženě.

Byl to víc vyhecovaný zápas, když proti sobě nastoupil druhý s prvním?
To si zase nemyslím, taková je prostě druhá liga. Hrajeme více fyzický fotbal než technický. Nepřipadalo mi, že by to byl dnes přehnaně tvrdý zápas.

V závěru jste mohl dát hattrick, věřil jste tomu, že padne gól?
Abych řekl pravdu, tak moc ne. Byl jsem rád, že jsem k bráně vůbec doběhl s křečí v pravé noze, kterou jsem i střílel.

Jaké budou oslavy vítězství a prvenství v tabulce?
Jelikož se kamarádovi v noci na dnešek narodil kluk, tak asi nějakou oslavu budeme muset udělat.

Dvougólový střelec. Útočník celku MAS Táborsko Miloslav Strnad slaví svou trefu.