AKROBATICKÁ STŘELA. Antonín Presl z Tábroska pálí na bránu Sokolova.

AKROBATICKÁ STŘELA. Antonín Presl z Tábroska pálí na bránu Sokolova. | foto: František Panec, MF DNES

Fotbalové Táborsko přišlo o tři body. Opět v nastaveném čase

• 1
Počtvrté v této sezoně přišli druholigoví fotbalisté MAS Táborsko o výhru v nastaveném čase. Tentokrát jim dali gól několik vteřin před závěrem hráči Bohemians ze Střížkova. Záložník Rakovan si srovnal balon a ze třiceti metrů napřáhl. Míč zapadl k levé tyči domácích na 1:1.

Tým MAS chtěl v letošním třetím mistrovském utkání konečně zvítězit. V přemíře snahy nechtěně upadl na hrotu operující Presl. Navrch dostal žlutou kartu. Ve 45. minutě se Jihočeši prezentovali nádhernou akcí Šimák - Radoš - Mašek. Ten trefil míč volejem, ale brankář hostů Štěpanovský ukázal skvělý zákrok.

Hosté po půli přidali a mírně ovládli střed hřiště. Ale jen Grznár mohl skórovat. Fryšták míč vyrazil. Další pěkná akce domácích už skončila brankou. Presl šikovně vysunul Kočího a kapitán MAS ještě šikovněji zakončil - 1:0. V 86. minutě pronikl do šestnáctky hostů Presl, ale jeho přízemní střelu vytlačil Štěpanovský na roh. Pak hosté vyrovnali a potvrdili, že remíza je jejich oblíbený výsledek.

"Chtěli jsme moc vyhrát a vložili jsme do zápasu hodně energie, spoustu sil. Někteří hráči hráli na hranici sebeobětování," konstatoval trenér domácích Luboš Zákostelský. Také si vybavil, že jeho svěřenci dostali počtvrté v sezoně vyrovnávací gól.

"Neuhlídali jsme jednu střelu zdálky, takže výsledek je pro nás krutý," uvedl Zákostelský. "Řekl jsem hráčům, že prožíváme tu ošklivější část fotbalu. Ale musíme vše překousnout a pokračovat v našem úsilí. Věřím tomu, že někde ty body musíme uhrát."

"Měli jsme štěstí. Ale na zápas jsme se dobře připravovali, zahustili jsme střed hřiště," uvedl trenér hostů Ivan Pihávek. Za hosty vyrovnal Jihočech Rakovan, kterého označil Pihávek za jedničku týmu.