Triatlet Debnar vyhrál běh v Prachaticích. Letos měl slušnou sezonu

10:20aktualizováno  10:20
Miroslav Lorenc měl radost. Jeho svěřenci Debnar a Lebeda byli na stupních pondělního 32. ročníku Štěpánského běhu v Prachaticích. Zdejší Šumavský triatlon o sobě dal vědět.

Martin Debnár | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Martin Debnar byl na juniorském mistrovství Evropy v triatlonu letos čtvrtý. "Bylo to o prsa, chyběly mu dvě vteřiny na třetí místo," připomněl Miroslav Lorenc. Na mistrovství světa skončil na 16. místě a to ho ještě moc netěšilo. Po mistrovství Evropy na Pyrenejském poloostrově měl v Číně větší ambice.

Závod mu sedí, obhájil vítězství

"Byl jsem zvědavý, jak si s konkurencí poradím," říkal 19letý Debnar. Měl lehčí virózu a nedýchalo se mu nejlépe. Přitom dobře věděl, že přijel Serbessa. "To je určitě kvalitní soupeř," ocenil dvakrát tak starého zkušeného vytrvalce.

"Překvapilo mě, když v první čtvrtině závodu odpadl," vybavil si, kde lídra letošního prvního ročníku seriálu Jihočeského poháru ztratil. Na obrátce měl na druhého Serbessu náskok kolem stovky metrů. Ale vyhráno nebylo.

"U lomu jsem měl už jen asi 40 metrů náskok," konstatoval. Do cíle od lomu zbývá něco přes kilometr. Musel znovu zrychlit. Loni běžel s Janem Bláhou společně až k cíli. A vyhrál. Letos byl na špičce závodu většinou sám.

Je sice z Prachatic, ale na téhle silnici zrovna netrénuje. Je tam moc velký provoz. Raději vyrazí do lesa nebo na méně frekventovanou cestu.

Na mistrovství Evropy měl lepší formu. Pak klempíroval, marodil. "Když jsem odjel do Pekingu, měl jsem za sebou tři týdny pořádného tréninku," vybavil si. "Z toho se dobrý výsledek na mistrovství světa dělat nedá."

Na startu bylo kolem osmdesáti triatlonistů. Po plavání byl Jihočech někde v polovině. Plavání považuje za nejslabší disciplínu.

Po kole přijel ve druhé skupině, která byla hodně početná. V čele bylo kolem desítky soupeřů. Běh stačil na prostředek druhé desítky, kde se pohyboval.

Když se vrátil, dva týdny potom měl pořádnou formu. I když netrénoval, pár závodů vyhrál.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Olomoucká házenkářka Vendula Fryčáková pálí na píseckou branku.
Házenkářky Olomouce se s Pískem nadřely, ale dál zůstávají neporažené

I po pěti kolech MOL ligy platí: olomoucké házenkářky jsou neporažené. Na vítězství nad Pískem 25:23 se ale hodně nadřely a navrch o něj v závěru mohly snadno...  celý článek

Nahrávač budějovických volejbalistů Filip Palgut.
Přijímám roli tvůrce hry, říká nový budějovický nahrávač Palgut

Premiérový zápas sezony mají za sebou. Volejbalisté budějovického Jihostroje porazili v úvodním kole extraligy domácí Příbram jasně 3:0. První výhru spolehlivě...  celý článek

Budějovický kouč Antonín Stavjaňa udílí pokyny.
Odvolaný Stavjaňa: Teď si trochu odpočinu. Dva roky jsem neměl volno

Spojení České Budějovice - Stavjaňa už od pátku neplatí. Vedení prvoligového hokejového klubu se rozhodlo, že do extraligy má zatím tápající tým dovést jiný...  celý článek