Českobudějovický gólman Jakub Kovář zasahuje proti střele Tomáše Pituleho, jenž

Českobudějovický gólman Jakub Kovář zasahuje proti střele Tomáše Pituleho, jenž vyjíždí zpoza brány | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Turnaj v Rakousku hokejistům Českých Budějovic nevyšel, byli poslední

• 0
Finálový turnaj Evropské trofeje se hokejistům Mountfieldu České Budějovice nepovedl. Už finský Jokerit Helsinky je v prvním utkání ve Vídni zaskočil. Dal vedoucí gól, na který odpověděl Šimánek. Jenže se hrálo chvíli a Jokerit skóroval podruhé. Pak přidal další branky a vyhrál 7:2.

"Od poloviny zápasu nebylo o co hrát," řekl pro klubový web střelec úvodního gólu Mountfieldu Jiří Šimánek. Finové vedli 5:1.

Jihočeši se dostali do zápasů o 5. místo. Čekali na výsledek utkání Plzeň - Lulea. Z té dvojice jim na druhý den vyšel soupeř. Plzeň se snažila a sehrála vyrovnaný souboj, ale prohrála na nájezdy.

Po utkání v extralize před týdnem v neděli si Mountfield znovu zahrál se Strakovým výběrem.

Byl to zápas, který dlouho režíroval. Vedl 2:0 po první třetině a dlouho nechával hrát soupeře. Počkal si na něj a akce mu rozbíjel. Když dala Plzeň gól na 2:2, dostala za dvě minuty od Martynka branku na 3:2. A ve třetí třetině od Šimánka na 4:2.

Přesto dokázala vyhrát. Nejdříve v 59. minutě snížil Michal Dvořák na 4:3. V power play se 35 vteřin před koncem třetí třetiny trefil plzeňský Vlasák a srovnal na 4:4.

Prodloužení nerozhodlo. Přišly nájezdy, ve kterých znovu uspěl Vlasák. Kotalík vyrovnal, ale Pletka svůj nájezd proměnil.

Kdyby to bylo tak před třemi týdny, vyhrál by Mountfield. Tehdy pustil Pletku na hostování do konce sezony do Plzně. Přál si, aby v extralize Pletka proti němu nehrál.

To se stalo. V Evropské trofeji už dohoda nebyla a Pletka bude proti Mountfieldu hrát do konce sezony i po ní.

Když pak jel nájezd, mohlo rozhodnout i to, že brankáře Mountfieldu Kováře hodně dobře zná. I když to zaručeně platilo i naopak. Po utkání se musel Mountfield z Vídně stěhovat. Zápasy o 5. a 7. místo se hrály v Salcburku. Jihočeši v neděli odpoledne narazili na švédskou Frölundu.

Zápas měl zvlášť v první části podobný průběh jako při souboji Jihočechů s Jokeritem. Skandinávci dali první gól a Šimánek vyrovnal. Znovu se trefil soupeř a bylo to 1:2. Ve druhé třetině také skóroval a stav byl 1:3. Znovu měli poslední slovo Jihočeši.