Úvod do přípravy nevyšel. Spartak vysoko prohrál

9:07aktualizováno  9:07
Hráči Spartaku MAS Sezimovo Ústí v prvním přípravném utkání prohráli s Vlašimí o tři góly. Na hřišti se v domácím dresu vystřídalo 22 fotbalistů. Trenér Zákostelský testoval tři nové fotbalisty.

Přátelský zápas FK Spartak MAS Sezimovo Ústí, FC Graffin Vlašim. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

První zápas v rámci přípravy na II. ligu sehráli sezimovoústečtí fotbalisté s Vlašimí. Hrálo se v areálu Soukeník na umělé trávě a ta lépe vyhovovala hostům. Spartak prohrál 2:5.

Do zápasu lépe vstoupili Jihočeši. V 10. minutě se po centru Jasanského prosadil hlavou Simr.

Spartak byl aktivnější, ale Vukadinovič a ani Kostečka brankáře Vlašimi neprostřelili.

To bylo od domácích na dlouhou dobu vše. Vlašim začala tvořit hru a střílela branky. Nejvíce vidět byli fotbalisté s ligovými zkušenostmi Kotyza a Strnad.

Právě Strnad měl z hostí první vyloženou šanci. Poprvé byl úspěšný brankář Varyš.

Ten inkasoval zanedlouho, kdy ho bývalý hráč Sparty Nádeníček při výběhu přelobboval.

Vlašim si vytvořila tlak a těžila z domácích chyb. Po ruce Maška poslal hosty do vedení z nařízené penalty Strnad.

"Dali jsme šanci hodně hráčům. V obraně to kvůli tomu nebylo ono," uvedl trenér Sezimova Ústí Luboš Zákostelský.

Spartak měl šanci při standardních situacích. Jasanský svou střelou z 33. minuty minul.

Po poločase trenér Zákostelský začal střídat. Celkem si v domácím dresu zahrálo 22 fotbalistů. Hrály i možné posily.

V brance od 75. minuty chytal Soustružník, první poločas odehrál v obraně Bosňan Bekrič a do druhé půle nastoupil v útoku Punčochář z Vítkovic.

"Bylo vidět, že nejsou zvyklí na agresivní způsob hry," řekl dále. "Bekrič a Punčochář jsou z jiných soutěží, kde se hraje jiný fotbal. Uvidíme, jak se s tím poperou v dalších zápasech."

Góly ve druhém poločase střílela Vlašim. Na rozdíl dvou gólů zvýšil lobem Strnad. Potom si tvrdou střelu Rožbouda srazil do vlastní branky Kulovaný.

V průběhu druhé půle hráli i dorostenci. Holub, Rosůlek a Pavličko. Mladí fotbalisté bojovali, ale na zkušeného soupeře nestačili. Vlašim náskok navýšila a vyhrála o tři góly.

"Je potřeba, aby si hráči uvědomili, že musejí hrát i při přátelských zápasech. Věřím, že se otřepou a budou se víc snažit,"dodal Zákostelský.

Hráči budou mít šanci se ukázat v dalších zápasech. Na Spartak čekají ligové týmy. V sobotu Příbram a dále SK České Budějovice, Bohemians 1905, Jablonec i Slavie.