V domácím poháru uspělo Sezimovo Ústí doma i České Budějovice venku

10:08aktualizováno  10:08
Ve druhém kole fotbalového Ondrášovka Cupu se ve středu představily dva celky z jižních Čech. České Budějovice i Sezimovo Ústí uspěly.

Ivan Ciferský byl mužem zápasu Sezimovo Ústí - Příbram. Dal dva góly domácích a ještě trefil hlavou břevno. Domácí postoupili přes prvoligovou Příbram po výhře 3:1 do 3. kola Ondrášovka Cupu. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Oba kluby z Jihočeského kraje začaly dobře. Druholigové Sezimovo Ústí šlo v utkání s prvoligovou Příbramí v 6. minutě do vedení, když agilní obránce Ciferský využil první z centrů šikovného Kostečky, a akci domácích zakončil.

Hosté nastoupili v sestavě, ze které byli jen Ricka, Tarczal, Koukal a Šlapák z vítězného základu v posledním ligovém utkání se Žižkovem. Příbram doma vyhrála 2:1. Macháček, Mojdl a Mareš proti Žižkovu střídali.

Na Soukeníku byli domácí lepší. Snadno odráželi útoky favorita a z brejků byli hodně nebezpeční. Mach na hrotu hosty hodně zlobil. Ve 36. minutě znovu centroval Kostečka a Mach na míč nedosáhl. Ciferský ano. Hlavou trefil břevno.

Po přestávce dali domácí z penalty druhý gól. Andrejevič fauloval Šturmu a Kostečka skóroval. Hosté pak snížili, když Štochl byl na hřišti pět minut a hned využil, že si na něj domácí nedali pozor. Ve skrumáži před brankou nováčka kádru Fišana zakončil na 2:1.

Ale všechno to nebylo. Ciferský také využil zmatků v obraně hostů a zakončil na 3:1. To už bylo pro domácí hodně slibné, i když jejich trenér Zákostelský střídal i oporu Kostečku a dohrával zápas se třemi náhradníky. Na radosti to domácím neubralo. Postoupili a mohou se těšit na další kolo 31. srpna v Kroměříži.

Počkali, pak udeřili

Také další jihočeský klub, prvoligový SK České Budějovice, postoupil. Ve Vlašimi předvedl taktický výkon a utnul představy domácích o postupu. Vyrovnal vyřazení své strakonické farmy, která doma s Vlašimí prohrála 0:5.

Už ve 12. minutě prošel Benát a trefil se do tyče domácích. V 17. minutě byl v šestnáctce Vlašimi faulovaný Ondrášek a Otepka dal z penalty na 0:1. Hned ve 22. minutě se prosadil v šestnáctce Vlašimi i Stráský a bylo to 0:2.

Domácí pak proklínali štěstí. Několik jejich střel těsně minulo branku Křížka. Po přestávce se hosté také dostali do šancí. Měli je Benát a Ondrášek, ale neuspěli.

Povedlo se to až Františku Němcovi. Na hřiště šel šikovný útočník minutu před koncem. Za další necelé dvě minuty dal třetí gól hostů a potvrdil postup. České Budějovice se v dalším kole představí v Králově Dvoře. V úterý bude hrát Písek od 17 hodin doma s Viktorií Žižkov.