Volejbalisté Budějovic sahali po poháru, finále ztratili v tie-breaku

13:19aktualizováno  13:19
Ve finále čtyř Českého poháru volejbalistů v Mladé Boleslavi se obhajoba trofeje českobudějovickým volejbalistům nepovedla. V semifinále sice vyřadili po výhře 3:1 Příbram, která je zatím jediná v extralize porazila, ale ve finále prohráli s Ostravou 2:3.

Volejbalisté Českých Budějovic, uprostřed vykukuje Radek Mach, | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Jihostroji přece jen chyběli univerzálové Motys i Novotný. Oba jsou zranění. Na náročném místě v útoku hrál Michálek. Základ byl ve složení Zapletal, Michálek, Smrčka, Sukuba, Fila, Rojas, libero Juračka.

Ostrava vyhrála první dva sety. Úvodní snadno 25:17, druhý nejtěsněji 26:24. Ale pak začala dělat více chyb. Třetí set vyhráli Jihočeši 25:20 a to je povzbudilo do čtvrté části, kterou vyhráli jasně 25:18, když vedl i 22:12.

V posledním setu turnaje vedl Jihostroj 10:7. Ostrava však vsadila na riskantní servis a to jí vyšlo. Českobudějovičtí si neporadili s podáním Michaloviče na 10:9 i Správky na 11:11. Koncovku od stavu 13:13 sehráli lépe Ostravští. Měli mečbol, ale Smrčka vyrovnal na 14:14.

Středem byl úspěšný i Široký a Mauler ukončil zápas dalším esem. Set skončil vítězstvím Ostravy 16:14 a zápas 3:2 na sety. Loni byl ve finále stejných soupeřů lepší Jihostroj. Zvítězil 3:0.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Českobudějovický trenér Antonín Stavjaňa
Budějovické tápání odnesl kouč, Stavjaňa na jihu Čech skončil

Trenér Antonín Stavjaňa už nevede hokejisty Českých Budějovic. Vedení prvoligového klubu, který se netají postupovými ambicemi, odvolalo čtyřiapadesátiletého...  celý článek

Peter Galamboš v dresu Českých Budějovic
Chci zlepšit střelbu na bránu, plánuje českobudějovický Galamboš

Měří 196 centimetrů a váží 90 kilogramů. Pro středního útočníka jsou to ideální proporce. Málokdo ho pak dostane od puku. „Centrem jsem odmalička. Ve čtrnácti...  celý článek

Fanoušci hokejistů Českých Budějovic oslavují.
Hokejisty Karlových Varů v Českých Budějovicích vychytal Gába

Hlavními postavami trháku 11. kola v Českých Budějovicích o čelo WSM ligy bylo přes šest tisícovek bouřících diváků a také domácí gólman Gába, který vychytal...  celý článek