Volejbalisté Českých Budějovic, uprostřed vykukuje Radek Mach,

Volejbalisté Českých Budějovic, uprostřed vykukuje Radek Mach, | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Volejbalisté Budějovic sahali po poháru, finále ztratili v tie-breaku

• 0
Ve finále čtyř Českého poháru volejbalistů v Mladé Boleslavi se obhajoba trofeje českobudějovickým volejbalistům nepovedla. V semifinále sice vyřadili po výhře 3:1 Příbram, která je zatím jediná v extralize porazila, ale ve finále prohráli s Ostravou 2:3.

Jihostroji přece jen chyběli univerzálové Motys i Novotný. Oba jsou zranění. Na náročném místě v útoku hrál Michálek. Základ byl ve složení Zapletal, Michálek, Smrčka, Sukuba, Fila, Rojas, libero Juračka.

Ostrava vyhrála první dva sety. Úvodní snadno 25:17, druhý nejtěsněji 26:24. Ale pak začala dělat více chyb. Třetí set vyhráli Jihočeši 25:20 a to je povzbudilo do čtvrté části, kterou vyhráli jasně 25:18, když vedl i 22:12.

V posledním setu turnaje vedl Jihostroj 10:7. Ostrava však vsadila na riskantní servis a to jí vyšlo. Českobudějovičtí si neporadili s podáním Michaloviče na 10:9 i Správky na 11:11. Koncovku od stavu 13:13 sehráli lépe Ostravští. Měli mečbol, ale Smrčka vyrovnal na 14:14.

Středem byl úspěšný i Široký a Mauler ukončil zápas dalším esem. Set skončil vítězstvím Ostravy 16:14 a zápas 3:2 na sety. Loni byl ve finále stejných soupeřů lepší Jihostroj. Zvítězil 3:0.